DÖRT BAKAN SAVAŞI !..

Ekleyen admin on Mar 29th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

AKP İktidarı 61 inci Recep Tayyip Erdoğan Hükümeti, güçlü olduğu bu dönemde , rüşvet ve yolsuzluk iddiası ile  ağır bir  darbe yedi. İşlevleri yönünden önemli dört bakanını görevlerinden  almak zorunda kaldı.  Bugüne kadar böyle olaylarla karşılaştığımız zaman yapılacak işlem belli idi. Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu hafta sonu yapılacak yerel seçimlerden  önce bu pis olayı gündeminden çıkardı.

CHP’nin isteği üzerine  olağan üstü toplanan Türkiye Büyük Millet  Meclisi’nde, dört bakanın fezleke görüşmelerinde, iktidar  garip bir tutum sergilendi. Fezlekelerin açılması bir başka bahara kaldı. Oysa  bu fezlekelerin  açılmamasının görüşülmemesinin  kıymeti yoktu. Çünkü gizli olması gereken fezleke içeriği internette günlerdir dolaşıyordu. Nitekim, fezlekeyi kitap haline getirmiş halde HDP. sözcüsü , elinde sallayarak isteyene vereyim, herkes neyin ne olduğunu biliyor diyordu.

TBMM ‘nin olağanüstü toplantısına  lider olarak sadece CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldı. Başbakan Trakya’da idi, Bahçeli de bu birleşimde yoktu, . TBMM Başkanı Çiçek de yurt dışındaydı.

Dolayısıyla  başkanlık görevini Çiçek , AKP’li Sadık Yakut’a bırakmıştı. Oysa yönetme sırası MHP’li Meral Akşener’ de idi. . Yakut deneyimi ile bağırıp çağırmaları  dikkate almadı. Dört bakanın fezlekelerini  ileri bir tarihe  bırakmayı başardı. .

Olağanüstü toplantıda bir yönüyle  güç  gösterisi  vardı.ı.Toplantı isteği için 55 imza yeterli idi. CHP’liler ll2 imza ile bunu gerçekletirdiler. ancak birleşimin başlaması, görüşmelere  başlanması için 184 kişinin hazır olması  gerekiyordu. CHP’nin TBMM de Milletvekili sayısı 134  idi. Ancak MHP’liler, BDP’liler ve hatta bağımsızların  katılımı ile çoğunluk sağlandı.

Bu birleşimde fezlekelerin açılmayacağını dikkate alan ,  CHP’liler ayrı bir önerge ile bu  birleşimde ayrıca  genel görüşme istemişlerdi. Genel görüşmede ise iktidar  tutumunu değiştirmemişti. genel görüşme isteği l58  evet oyuna karşılık 306 kişilik AKP’lilerden gelen  259 ret  oyuyla kabul edilmedi. .

AKP’liler daha doğrusu Başbakan Erdoğan bu konunun seçimi etkilememesi  için ertelenmesi  ile fayda bekliyorlar.  Buna karşın, siyasi yorumculara göre, rüşvet ve yolsuzlukları yalnız ülkemizde değil, tüm dünyamızı sarmıştır. Dört bakan kurtulmak yolunda, bir girdaba itilmişlerdir.

AKP’nin kurtuluşu ancak dört bakanın yüce divana  gönderilmesi  olacağa benzemektedir.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu