YELLEN NE DEDİ ?

Ekleyen admin on Mar 15th, 2014 kategori : Ali Abalı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Kim bu Yellen diyenler olacak elbette. Yellen, ABD Merkez  Bankası’ nın yeni  başkanı. Fed. ABD. Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen, Aldığımız bilgilere göre, Janet Yellen,akademi kökenli bir iktisat profesörü. İşe başlarken  dünyanın ekonomik haritasını çıkardı ve  yaptığı konuşma ve  hazırladığı raporda Türkiye’ nin en riskli ülke olduğunu söyledi. ABD. ilk kadın başkan olarak görevine başlarken konuşan Janet Yellen ‘in bu sözleri bir ayı önce söyledi . Bu konuşması sanki dün gibi, Çünkü  bizde  değişen bir durum yok. çünkü Türkiye ekonomisi , bu seçim gürültüsünü aşamadığı için önemsenmiyor. Oysa kazın ayağı öyle değil. Dolar arttı ve bir yerde durdu gibi görünüyor. Bu artış bile dolar ile alış veriş yapanları  kara kara düşündürüyor.

Bütçemiz Allah’a şükür devamlı açık veriyor, kevgir gibi delik deşik. Cari açık devamlı artıyor. Son yıla bakarsak  33 ayın tepesinde. Cari açığın bu seyri olağanmış gibi karşılanıyor. Ekonomistler üzerine basa basa söylüyorlar. Türk ekonomisi gelen sıcak para sayesinde ayakta duruyor. Son istatistiklere göre, piyasadan hızlı bir çekiliş oldu, tesadüf aynı hızla giriş  de  kaydedildi. Ama giren bu paranın nereden geldiği belli değil. Böyle olay olur mu ? Diyorlar  ki,’Burası Türkiye, her şey olur.

Janet Yellen’e göre,  Dünyamızda 20’yi aşkın  riskli ülke var. Bu riskli ülkelerin başında ne yazık ki Türkiye var diyor. Dileriz yeni bir tufana kapılmayız.

Şimdi iki hafta sonra yerel yöneticilerimizi seçebilmek için sandık başına gideceğiz. Bu seçimler adeta genel seçimlere döndü. İktidar ile muhalefet boğaz boğaza çarpışıyor. Kim kazanacak, kim kaybedecek ? ,  Tıraş olurken , önümüze düşen saç gibi 30 Mart’ta belli olacak. Ama görünüm üzüntü vericidir. Gidişat kaybeden Türkiye olacağa benzemektedir.

Ne diyelim. Hayırlısı demekten başka sözümüz ne yazık ki yoktur.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu