GÖZLER VE RENKLER TARTIŞILMAZ

Ekleyen admin on Mar 15th, 2014 kategori : Kemal Petriçli. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yaşanmış gençlik zamanlarımızda daima insanın göz önünde durması çok faydalıdır. Geçmişinden ilham alması insanların durumunun düzene girmesini sağlar. Gerilerde bırakılmış her hayat canlı bir manzaradır. O manzaralardan çıkarılan dersler insanın ellerini cennetin sunduğu huzura kaldırır..

Geçmişten ders almak, aksaklıklardan kurtulmak demektir. Balzac’ı yakınlığıyla seven Sayın Baldaccı ‘‘gelecek her zaman taze ve heyecan vericidir‘‘ demiş.

Çok doğru bir söz söylemiştir. Bu söz başarıya ulaşmamızın, geçmişimizin dünlerine borçlu olduğumuzu ortaya çıkarır. Dolayısıyla fikirlerimizi yeniler yaşantımızın tadını değiştirir. Meleklerin şarkılarını dinlemek ve yıldızlara uğramak, çok yüksek tepeli dağın birine merdiven dayamak, bir kaptanın yeni rotasını yazma heyecanına benzer.

Dikkat çok önemlidir, çünkü dikkatli olmanın hiçbir zaman zararı olmaz.. Romantik tiyatro edebiyatının bir yanına hayatımızı da kattık. Ama şiirlerdeki terk edilmişliklerin acıları kalbimize takılmışlığı, yanlış kelimelerin ve umursamazlığın bakışları arasında sıkışmışlığı insanı düşüncelerin içinden çıkılmaz hale getiriyor. Bu uzun masalın içinden çıkmak için kendimize çırpıntı yaratmaya sebep oluyor.

Gençlik kıpır kıpırdır. Bunu bizlerde yaşadık. O zamanın içinden elenerek geçip çok yol kat ettik ama, sanki bir dalın ucunda duran bir kuş gibiydik. Ya   paralı zenginler arasına karışmak yüksek sınıftan aile ilişkileri saygıyla dostluk kurup hiçbir medet ummadan kendi başımıza kendimiz nasihatimizle bir tatlı hayat yaşadık.

Biz ela gözlüydük. Ela ela büyürken biri karşımıza dikilip, “Allah mavi gözlerin için yarattı” diye bir laf atmıştı ortaya. Hemen söz konusu gözlerin kerametleri ortaya konulmuştu.

Gözler dinlendiricidir, mavi gözler cennete gitmek istermiş. Yadigar gözler,    siyah gözler, yeşil gözler, kül rengi gözler, açıkçası tüm gözler ayağa kalkmış. Allah insanların hatırını kırmamış, kıskançlık yaratılmasın diye insanların gözlerine çiçekler gibi ayrı ayrı  renk vermiş. Gözlerimize yansıyan renkler bizlere Allahın bir lütfüdür. Çünkü gözler ve renkler tartışılmaz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu