Çizgiler ve manalar

Ekleyen admin on Mar 8th, 2014 kategori : Kemal Petriçli. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Dün yanımdan güzel bir kadın geçti. ‘Allah’ım dedim bu kardeşe güzelliğin alasını vermişsin..eğer o güzel hanım eşsiz bir ruhu  sahipse meleklerle mitolojik bir cennette mükemmel yaşayacak  güzelliği bir hazine  rengine dönüşecektir..

Kristal bir avizeden şarkı mırıldanır gibi geçmişti yanımdan. ‘Yüreğine,hayatına sağlık’ demiştim içimden. Sanki her attığı adımda bir fotoğraf bırakır gibiydi. Keşke sahi olsaydı alıp fotoğrafını bir albüme koysaydım. Çünkü bütün fotoğraflar gibi o fotoğraf da saygı kadar kutsal kalacaktı.

Fotoğraflar geleceğin önünü açar derler. Duruşlarındaki  manalar  kıvrak çizgiler ve o kompozisyon duygusu bir ressamın bakışları gibi kişinin içini kabartır, yaşama bir daha atılma hevesi uyandırır. Bunda en büyük pay sevgiden doğmuş olmasıdır.Sevelim,sevgi için doğrulukla yaşayalım,biz sevdikçe Allah da bizleri bağrına basıp sevecektir..

Sevgi   insan benliğinde bir ün sayılır -  Bu ün huzur ve sevGinin ön ayağıdır. Çünkü sevgi daima doğru yol aldırır. Hedef şaşırmaz. Aydınlatıcı melodilerin ruhu okşadığı güzelliklerin yer ettiği her yere, sevgi taşınmıştır.Her taşındığı yerde sevginin sesini  ve ruhunu da rüyalar temizlemiştir.

Sevgi, insanın kendi kendini büyülemesidir, şerefidir. En güzel düşünceleri gözlerinde toplar hedefinde tutar..

Sevgi,  insanların tebessümlerinde de belli olur.Çünkü tebessüm dudaklarda dalgalanır hissi karşı tarafa aktarır, bir müzik sesi gibi ruhun penceresinden girer.    Şöhreti alnına yüklenmiş sanatçılar bile tebessümleriyle sevgi sayesinde etrafına neşe dağıtır.

Sevgiyi  göğüs kafesinde tutup taşıyanlar tebessümün ruh güzelliğiyle yaşarlar. Çünkü sevgi her şeyi parlatır .. Yüreklerde yeşeren sevgi mutluluğun yolunu daima uzun tutar,hayvanların bile gözlerinde  sevginin eserleri vardır.

Avrupa’nın  sosyeteleri, romantizme eğilimli varlıklarından aldıkları cesaretle sevgi hayatına başka bir kapıdan girerlermiş. Gözlerinin bağlarını çözerlermiş..Her insan bir sosyete yaşantı kendisine yakalayabilir. Önemli olan biraz tahsil geçimi kadar bilgi ve dil kültürü doğruluk. Siz de işte  bir sosyete hayatı kazanmış olursunuz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu