Gün Işığı Derneği’nin hediyelikleri engellilerden

Ekleyen admin on Mar 7th, 2014 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun Gençlik Grubu’nun Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na (Ulusal Ajans) sunduğu Eylem 1.2 “Engelleri Sanatla Aşıyoruz” Projesi kapsamında engellilere yönelik açılan Çinicilik Kursu’nda üretilen çinilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’ya hediye edilmesinin ardından, engelli gençlerin ürettiği çiniler çevre ilçelerden de rağbet görmeye başladı.

Yerköy Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruluşunun 12 yılında hediye olarak verilmek üzere  engelli gençlerin ürettiği çinileri satın aldı.

Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, böyle bir kararı alan Yerköy Gün Işığı Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerini bildirerek “Başkana ben de çok teşekkür ediyorum. Çok duyarlı bir davranış örneği sergilemiş. Bu davranış ayrıca  ilçeler arasındaki diyalogun geliştirilmesi açısından da anlamlı olmuş” dedi.

Yerköy Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Halit Arapoğlu da, yaptığı açıklamada engelli gençlerin kendilerine olanak verilmesi durumunda neler yapabileceklerinin en güzel kanıtı olduğunu söyleyerek “Onların ürettiği çinileri satın aldık. Derneğimizin kuruluşunun 12. Yılında vereceğimiz hediyeler bu çinilerden oluşacak. Böylelikle bu gençlerimize karınca kadarınca destek olmaya çalıştık” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu