Çiçek bakışlıdır kadınlar

Ekleyen admin on Şub 22nd, 2014 kategori : Kemal Petriçli. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Güzelliğin bir sorumluluk istediğini kadınlar iyi bilirler ama bazı kadınlar güzelliklerinin farkına varmadan güzelliğini kıskançlığa yol açarak zedelerler. Bu durumda onlara yine yardım elini ayna uzatır.  Umut dolu güzelliklerine karar verdirir ve tekrar mükemmel görünmek için çarelerin arasına gönderir..

Nedendir bilinmez ama kadınlar bazı bazı sevincin duygulu sıkıntılarına da girerler. Zevki ve neşeyi hep sevinçte aradıklarından aşırı süslenmeyi hiç bir zaman tercih etmezler. Sadelik ve biraz şıklık onların zevklerine uyumlu gelir.

Savunmasız kahramana ihtiyacı olan kadınlara ayrılan zaman, kötü niyetli biri için muhteşem bir avlanma sahası derler. Peki eşlerini aldatan erkeklere madalya verilmesi gerekir mi? Eğer verilmesi gerekirse boyunlarına o madalya bir yafta gibi asılması lazım mı? Hayır hayır,  erkekler öyle bir şeyi asla kabul etmeyeceklerdir ama, yalanlarını nereye saklayacaklar? Yalanı hiçbir yer kabul etmeyeceğine göre uygun bir zaman yine doğruya dönüş yapacaklardır. Çünkü doğru adım doğrudur, çünkü  doğruluk insanların yüzünde ayın on dördü gibi hiç sönmeden parlar.

Kadınların saçları parlamıyorsa gözleri parlar diyenlere inanalım. Kadın kadına da şakacıdır.  Birbirlerine latife yetiştirmeyi çok severler, çünkü onların latifeleri baldan tatlıdır. Güzellik, zarafet, vakar hep kadınlarda toplanmıştır ve kadınların hayal ve başarı dünyasında büyük etkinlikleri olmuştur. Güldükleri zaman yüzlerini aydınlatan gülümsemeler dağıtırlar o gülümsemelerin anlamıysa kendi bakışlarının kontrolüdür.

Kadınlar, sorun ve kusurlarda hemen ayağa kalkarlar düzeltinceye kadar uğraş verirler ve kadınlar, kimin dost- kimin düşman olduğunu erkeklerden daha iyi tahmin ederler. Bu görkemli dünyanın iç yüzünü rahatça aydınlatırlar. Rejimin de en iyisini kadınlar bilir ve kadınlar isterlerse her an turnayı gözünden vurabilirler.

Doğruluk sevgiden, Sevgi doğruluktan doğuyor. Umut, arzu, iyi niyet, dua, Allah’a şükretmekle kalplerini temiz tutan bütün insanların vicdanı lükstür. Çiçekler kadar da temizdir. Nasıl bir çiçek bahçesine girdiğimizde o bahçenin temiz esintisi nefesimizi doluyorsa, yanımıza yaklaşan bahçıvanda bunun ışığını ayrıntılarıyla anlatır. O an çiçek bahçesinin bütün kokuları yüreğimizi sarıverir yeşilliklerin ve bütün renklerin üstüne nur serpen Allah tarafından bahçelerin bir sağlık mekanı olduğunu anlamış oluruz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu