Hayat Binbir Tiyatrodur

Ekleyen admin on Şub 15th, 2014 kategori : Kemal Petriçli. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Duyguların basit fikir bağlantılarıyla her türlü mantığın dışında kalacak kadar etkilendiklerine inanan, inanmayan vardır.  Çünkü,elini çabuk tutmayanın  yakmak istediği ateşi başkaları tutuşturabilir, sonra da gelip yanaklarından öpmek isteyebilir. Kalbe hançer de dayayabilir, sonra tövbe edip Tanrı’ya yakarabilir, olmadı der bir de ödül bekleyebilir..Dünyada böyle bir akılı kafasına takanlara her insan   rastlayabilir.

Suç işleyenlerin korkuları tektir. Korku da insanın başını derde sokar..Çünkü dünyayı korku yönetir sanılır, bilgisizlik insanların ellerini hadiselere uzatır.. Oysa suç ve korku bir karabasandır. Bu işsiz villa avcıları güçlerini toplamak için Samanyolu’ndan fayda sağlamak için fal avına çıkarlar,daha sonra bir su kıyısında yaslanırlar. Büyük ilgi çekecek düşüncelerini taksime ayırırlar. O an, ruhları kapladığı bir sevinç fırtınasında  parlamaya başlar, ardından hiç vakit kaybetmeden bir cimrinin definesini aramaya  kalkışırlar..

Uyku ile araları pekiyi değildir. Onlar için uyku sadece bir mağaraya girmek gibidir. Nerede olduklarını anlar anlamaz kafalarındaki meşguliyetin çıkış yollarını seçip hareketlere hazırlanırken polise kıskıvrak yakalanıverirler.

Demek ki, tiyatro sadece sahnelerde sergilenmiyor. Yaşadığımız hayat bir tiyatro. bizi türlü oyunlarına çekiyor. Dünyanın pek çok yerlerinde bu tiyatro sergileniyor. şimdi ben sizi duymadığınız bir tiyatronun insan marifetlerinin       bir oyununu anlatacağım..

Fırat ve Dicle ikiz nehirleri arasında geçen kasitler yeni doğmuş bebekleri fırınlara atıyorlarmış. bu korkunç tiyatro o uzak ülkelere gitmiş olan kervancılar din adına yapılan öteki dehşet eylemlerinden,ürünün iyi olması için   genç bakirelerin öldürülmelerinden ve savaş tutsaklarının üç başlı bir tanrı heykeli önünde kafalarının  kesilmelerini izlerlermiş.. Ün ve popülerlik  yüksek mevkilerde kıskançlık uyandırırlarken sevginin geçiciliğine uğrayan yaratıkların duygularını’ da yıkmaktan zevk alırlarmış..

İnsan duygularının basitleştiği ezelden beri bilinir.işte,yine mısırda firavunu eğlendirmek için ülkenin en güzel bakiresini aramışlar kapısının önüne balda pişirilmiş öküz mayası koymuşlar.adam mirasçı verebilmek için yirmi beş karısının kız çocuğu doğurdu diye  yinede kusurun kendisinde olmadığını kabul etmeyen bütün ünlü doktorlara rağmen bir kahine inanmış..

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu