YEDİNİN HİKMETİ

Ekleyen admin on Şub 1st, 2014 kategori : Prof. Dr. Uğur Büget. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Hafta 7 gün

Gökkuşağı 7 renk

Müzik nota sayısı 7

Evren 7 evrede yaratıldı

Kabe’nin etrafı 7 defa tavaf edilir

Yahudilikte kutsal şamdan 7 mumdan oluşur

Mısır’da Güneş Tanrısı RA 7 ruhludur

Tibet’te 7 Buda,

Eskimolarda karın 7 adı,

Hürmüz’ün 7 kocası,

Gülün 7 vereni vardır

Rio de Janeira, Roma ve İstanbul 7 tepe üstünde kurulmuştur

James Bond’un yaka numarası 7 dir

Dünya’da 7 kıta,

Yüzde 7 delik vardır (ağız+iki burun deliği+iki kulak deliği+iki göz)

Gökyüzü 7 kattır

Japonların uğurlu sayısı 7 dir

Kızılderililere göre 7 mevsim vardır

Pamuk prensesi 7 tane cüce çevreler

Soyumuz 7 göbektir.

Çin’de kutsal 7 element,

Mitolojide 7 Tanrı vardır

Eh! Benim aklıma bu kadar geldi. Bir kaç tane de siz yazın da liste tamam olsun.

Şimdi dikkatimi çekti! Güzel bir rastlantı!

Türkiye de 7 harfli,

Ulu Önder ATATÜRK de.

Kendi kedime “benim uğurlu sayım 6″ derdim ama; şimdiye dek pek fazla uğur getirmedi. 7 ye mi çevirsem acaba?

Şu sıkıntılı günlerde azıcık havanızı değiştirmek istedim. Dolar aldı başını gidiyor. Kim bilir nerede, nasıl duracak?

Bittik, tükendik. Havalar soğuk, benzin 5 lirayı geçti. Temiz hava almak için bir pikniğe bile gidemiyoruz. Kömür dağıtsalar da bir mangal yellesek diyorum! Ete para yetiştirebilecek miyiz bakalım!

Hey gidi günler hey! Bolluklar ardımızda kaldı. Her gün biraz daha uzaklaşıyor.

İleri demokrasi geldi, böyle oldu. Normali gelse de kebap yelleyebilsek!

Azıcık gülün de, sıkıntınız dağılsın!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu