Oyunların şahitleri topraktır

Ekleyen admin on Oca 25th, 2014 kategori : Kemal Petriçli. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Hayat bizi zamanla bilemediğimiz,duyamadığımız ve o saf dediğimiz salt yaşantı      aynasının önüne maksatlı maksatsız dikebiliyor, içerdeki  ile dışarıdaki yaşantı farklarını öğrenmemizi tenbih edercesine,bir dengede tutmamızı istiyor..

Hayat doğru söylüyor.nasihat kabul etmek lazım.  Zaman zaman hayatın içinden çıkıp dış kısmını da gözlemden geçirmenin faydası var.  Çünkü hayatın dışı olmasa keyfimizde olmaz yaşam  ayarlarımızı gözden geçirip yoluna koyamayız.. Ama, dışarıdaki hayatta çeşitli entrikaların döndüğü yerdir.hırs,kötü niyet,yıpranma hayal vaad edip kandırma,fırsatçılık,bunlara yakın hile içinden geçirilen vicdan yakma ateşi ,masumiyet  işkencesi,çöküntü,ve pişmanlığın türlü marifetleri rüzgarda  toz gibi uçup insanlara dokunuyor.dünyasını yıkıyor,esrarlı gülüşlerini dağıtıyor,kederin derinliklerine itiyor.  Demek dışarıda bir karanlık var  ki,    insanlara bu karanlığın yüzü kaygı veriyor.

Kentler biliyoruz,o kentler insanların gönüllerini teselli edip okşuyor.Parlak caddeler, süslü vitrinler göz kamaştırıyor ve bizi cezbedip çekiyorsa,gel buyur,gir içeri demek istiyor ve biz de dükkana daldığımızda insanların yüzleri aynadan çıkmış gibi tebessümleşiyor.  İşte o an bir klişe tesellisine benziyoruz.

Ayaklarımızın altına döşenmiş bir kasaba  veya şehir, ve boyumuzun ölçüsüne katlanmış sağlı sollu görkem,ne alçak ne yüksek bir hizaya monta edilmiş göz kamaştıran camdan binalar arasında dolaşıyorsak,hangi hülyaya daldığımızın farkında olamayız,şaşkınlık dünyasının içine girdiğimizi anlar renklerin arasında   kaybolur kendimizi aramaya başlarız.

Oysa bizleri biz yapan umutlar,korkular,sevgiler,ve hayal tutkuların kaynağı ruh varlığımızı yaşama bağlarken bunun içinden çıkıp bizi ilgilendirmez diyeceğimiz evhamlı sırları kapımızı aralayarak  takip edersek hayatın akışını daha iyi karşılarız.sıkıntılarımızı  değiştirir,soluk defterimizin imzalarını tazelemiş oluruz .

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu