İKTİDAR-CEMAAT KAVGASI

Ekleyen admin on Oca 18th, 2014 kategori : Prof. Dr. Uğur Büget. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Ne zaman biter? Nasıl biter?

Kovboy filmleri gözünüzün önüne gelsin!

“İki dost kovboy, eften püften bir nedenle birbirlerine düşman olurlar. İkisi de birbirini sever ama kıyasıya yumruklaşmaya başlarlar. Barın yaylı kapısından fırlayıp kasabanın tozlu meydanına düşerler. Dövüş devam eder. Su yalağına düşüp, sırılsıklam olurlar. Bir yandan su bir yandan toprak derken çamura bulanırlar, yüzleri tanınmaz hale gelir. Yorgunluktan dizleri bükülür, kolları kalkmaz olur. Havayı da iki kez yumrukladıktan sonra yere yığılırlar. İkisi de sağdır, sağlamdır. Seyirciler gelir, onları kaldırır, bara götürür ve viski ısmarlar. Filmin sonunda bu iki dövüşçü birleşip ortak düşmanları ile mücadele ederler ve film gereği kazanırlar. Bazen dostlardan biri mücadelede ölür; sağ kalan zaferi kazanmıştır ama!”

İktidar-cemaat kavgasını ben böyle bir filme benzetiyorum. Üç ihtimal görürüm: İkisi de kazanır, biri kazanır, ikisi de kaybeder. İkisinin kaybettiği filmler de vardır ha! Ben böylesini severim.

SÖZ MECLİSTEN DIŞARI!

“Bir adam geneleve gitmiş. Kadına ücretini sormuş. Kadın yüz lira demiş. Adam sormuş: “Sana iki yüz lira versem! İşimizi bitirdikten sonra da seni dövsem olur mu?” Kadın kabul etmemiş. İki, üç, dört katına çıkmış adam. Kadın hayır demiş. Yüz katına çıkınca kadın bir duraklamış ve sormuş: Peki! Kabul edersem beni ne kadar döveceksin? “Paramı geri alıncaya kadar!” diye yanıtlamış adam.

İşte! Kavga, ikisi de verdiğini geri alına ve bitap düşüne dek sürer.

EĞER SEYİRCİYSENİZ! Aman karışmayın, ayırmaya kalkmayın! Arada yumruğu yersininiz.

ORTAK DÜŞMAN İSENİZ! İkisinin de bitap düştüğü anı yakalamaya, ikisinden de kurtulmaya gayret ediniz!

HALA UYUMAYA DEVAM EDECEKSENİZ! Allah rahatlık versin! Hiç uyanmasanız da olur!

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu