İki fıkra

Ekleyen admin on Ara 21st, 2013 kategori : Prof. Dr. Uğur Büget. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

AMAN DİKKAT!

Rus General kurmay akademisinde ders veriyormuş. Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkacağını ve bunu  tüm ülkelere karşı Çin’in çıkaracağını söylemiş. Subaylardan biri sormuş:

-Generalim bu savaşa biz de girer miyiz?

-Elbette gireriz! Çin’le savaşmak zorunda kalırız! demiş general.

-Ama generalim! Biz 300 milyon kişiyiz; Çin ise 1,5 milyar. Sayıca bizden çok üstün. Nasıl kazanabiliriz ki?

-Evladım! Savaşta yalnızca sayı önemli değildir ki! Vatanseverlik, yürek ve cesaretin yanı sıra başka faktörler de vardır. Nitekim 5 milyon Yahudi, 100 milyon Arap’ı yenmiş, darmadağın etmiştir.

O sırada başka bir subay el kaldırmış:

-Generalim! Acaba bizde yeteri kadar Yahudi var mı?

 

Güzel bir fıkra!

Dinleyince aklıma Türkiye geldi; sıfır sorunla yola çıkan ama komşularıyla %100 sorunlu hale gelen Türkiye.

Allah korusun! Bir savaş olursa, hepsiyle nasıl başa çıkarız? Ülkede de pek Yahudi kalmadı. Orduda bir tane bile var mı bilmem?

O zaman İsrail ile itişmek yerine onunla iyi geçinmek daha akıllıca olmaz mı? Ne dersiniz?

Aman dikkat…..

FIKRA

Küçük oğlan babasına soruyor:

Baba, politika nedir?”

Bak oğlum!” diyor baba; “ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir KAPİTALİSTİM.

Annen parayı yönetiyor; o HÜKÜMETTİR.

Deden, paranın doğru yönetilip yönetilmediğini kontrol ediyor; öyleyse deden SENDİKADIR.

Hizmetçi kız ise İŞÇİ SINIFIDIR.

Hepimiz senin rahatın için çalışıyoruz. Bu yüzden sen de HALKSIN.

Alt bezi ile yatan küçük kardeşin ise GELECEKTİR.

Anladın mı oğlum?

Oğlan gece yatınca düşüneceğini, sabah yanıtlayacağını söylüyor.

Gece yarısı uyanıyor çünkü kardeşi altını pislemiş, bağırıyor. Anne ve babasının yatak odasına gidiyor. Yatakta annesi yalnız ve derin uykuda. Onu uyandıramıyor. Hizmetçinin odasına gidiyor. Babasının hizmetçi ile yattığını görüyor. Üstelik dedesi de onları pencere aralığından seyrediyor. Hepsi de öylesine dalmış ki hiç biri çocuğun orada olduğunu fark etmiyor.

Çocuk hiçbir şey yapmadan yatağına dönüyor. Sabah baba oğluna,

“söyle bakalım! Politika neymiş?”

“Evet diyor çocuk!”

KAPİTALİZM,  İŞÇİ SINIFINI kötüye kullanıyor. SENDİKA onu seyrediyor. Bu arada HÜKÜMET uyuyor. HALK hiç dikkate alınmıyor. GELECEK ise bok içinde yatıyor.

İşte benim politikadan anladığın bu!”

ÇOK YAKINDAN TANIDIĞIMIZ BİR POLİTİKAYI ANDIRIYOR MU?

Bir düşünün bakalım!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu