Niçin aday oldum

Ekleyen admin on Kas 21st, 2013 kategori : kemal afşin ekinci. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Değerli eğitimci büyüklerim ve kardeşlerim. Şube başkanlığına niçin aday olduğumu, şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz pek çok projeyi ve başkan olduktan sonra nasıl bir yol izleyeceğimi tüm arkadaşlarımı teker teker gezerek anlattım. Bunları burada bir kez daha tekrarlamak istemiyorum. Sizlere taahhüt ettiğim her şeyi yazılı hale getirerek bizzat size ulaştırırken başkan olduktan sonra o yazdıklarımın hesabını bana sorabilesiniz diye şeffaf ve açık yüreklilikle huzurunuza çıktım.

Öncelikle belirtmek isterim ki bize göre başkanlığa giden her yol mubah değildir. Biz hayır bildiğimiz şeylerde şer, şer bildiğimiz şeylerde hayır olabileceğini bilenlerdeniz. Biz başkan olmak için sendikalı olmadık. Bir Türk Milliyetçisi olarak teşkilatlarımızın her biriminde çalışmayı bir şeref olarak görmekteyiz. Bu seçimin sonucu da zinhar bu gerçeği değiştirmeyecektir. Başkan olursak herkesi bu sendikanın değerli bir parçası olacak kabul edip gönlünü kazanmak için canla başla çalışacağız. Kazanamazsak da her şeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Buradan benimle ilgili olarak bu işi en çok sen hak ediyorsun diyen değerli gönüldeşlerime sesleniyorum. Toplum desteğini arkasına almış, her konuda kamu oyu oluşturmayı başaracak güce sahip bir sendika hayal eden gönüldeşlerime sesleniyorum, Yozgat’ta, hatta Türkiye’de eğitim politikalarına yön verecek bir sendika hayal eden gönüldeşlerime sesleniyorum. Merkez ilçe ve diğer ilçelerle entegre olmayı başarmış, Yozgat’ı sadece merkez ilçeden ibaret görmeyen, içimizdeki en başarılı arkadaşlarımızı aktif hale getirecek sistemin kurulmasını hayal eden gönüldeşlerime sesleniyorum. Büyüğün büyüklüğünü bildiği ve hürmet gördüğü, küçüğün sözüne ve  varlığına önem verildiği, kimsenin ötekileşmediği ve ötekileştirilmediği bir yönetim tarzını hayal eden gönüldeşlerime sesleniyorum. Tek adamlıktan kurtulmuş, insanların özel pozisyonlarına göre tavır ve davranış geliştirmeyen hak edenin hak ettiği yerde değerlendirilmesi için ortam oluşturma kabiliyetine sahip büyük bir sendika hayal eden gönüldeşlerime sesleniyorum. Türk eğitim Sen’li olmanın bir marka olduğu, sendika kimliğinin bir ayrıcalığı temsil ettiği, en uzaktaki üyesinin bile çok yakınında olmayı başarmış bir sendikacılık anlayışını hayal eden arkadaşlarıma sesleniyorum, insanların seçimden seçime hatırlanmadığı, oy vermesi için baskının envai türünün denenmediği, herkesin herkesi dinleme imkanın sağlandığı, açık, şeffaf ve geçerli bir anlayışın olduğu bir sendika hayal eden gönüldeşlerime sesleniyorum.

Diyorum ki biz bu seçimden başkan olarak çıkmamız halinde öncelikle bir kadın kolları kuracağız ve bayan arkadaşlarımızın faal bir biçimde ailemizdeki haysiyetli yerlerini almalarını sağlayacağız. Bir danışma kurulu oluşturacağız ve önemli kararları bu kuruldan geçireceğiz. Bir arge birimi kuracağız ve geleceğimize yön verecek proje ve politikaları bu birimin çalışmalarıyla ortaya çıkaracağız. Kısacası sırf üye yapmaya yönelik klasik sendikacılık anlayışından kurtulup, küçük menfaatler için sendikamızı terk etmeyen değerli bir topluluğun oluşumunu ve onların ihtiyaçlarının karşılandığı bir aile ortamını oluşturacağız. Biz en ücra köşelerde kendi cebinden harcadığı paralarla sendikacılık yapan, dostluğunu kullanarak hiçbir şey vaat edemeden insanların gönlünü kazanarak, kendi ilçesinde yokluk içerisinde çırpınan sendikamıza üye sağlayan arkadaşlarımızın emeklerini unutup, merkezde oturarak üye sayımızı şuradan şuraya yükselttik söylemlerini ret ediyoruz. Biz ihtiyaç hasıl olup çağırılmadan tüm arkadaşlarımızın ayağına gidip, çalışmalarına ortak olmayı hedefleyen, koltuğunda oturmayı zulüm sayan bir anlayışı temsil ediyoruz. Bir günü diğerine denk bir anlayışın karşısında olduğumuzu buradan herkese ilan ediyorum.

Türk Eğitim Sen ailesinin değerli fertleri sözlerimi böylece tamamlarken hepinizi saygı ve hürmetle selamlarım. Bu süreçte incittiğim, sözümden rahatsız olan gönüldaşlarımız varsa onlardan da haklarını helal etmelerini dilerim. Son olarak başkan olursam Sorgun’da oturup Yozgat’ta başkanlık yapılmaz diyenlere diyorum ki Yozgat’ta bana uygun bir ev yok mu? Bana arkadaşlık edecek  gönüldeşlerim yok mu? Aranıza bir sürü Sorgun’lu arkadaşınızı almışsınız da ben mi fazlalığım diyorum ve herkese tekrar tekrar saygılar sunuyorum.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu