DEVLET-İ EBED MÜDDET

Ekleyen admin on Eki 30th, 2013 kategori : kemal afşin ekinci. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Türk milletinin geçmişte vermiş olduğu en önemli sınavlardan birisi kurtuluş mücadelesidir. Bu mücadeleyi kazanmak için çocuğu, yaşlısı, genci Milletimizin her ferdi birlik olmanın nasıl olduğunu bizlere ve dünyaya gösterdi.

Bu mücadele karşımızda ki devasa makine üstünlüklerine, teçhizat bolluğuna karşı, imkansızlıklarla verilen bağımsızlık aşkının sembolü oldu.

Nice kahramanlar milletimizin çocuklarının isimlerini süsledi.

Mücadelenin temelinde onur, haysiyet, şeref gibi kavramların korunması için elde edilmesi gereken -bağımsızlık yatıyordu.

Atalarımızın verdiği mücadele başarı ile sonuçlanmasa o gün kahraman ilan edilenler vatan haini olacaklardı.

Kurtuluş savaşından sonra enkaza dönen yurdumuzun yeniden inşa edilmesi gerekiyordu. Bunun için aç kurtlar sofra başlarında devletimizin zenginliklerini paylaşa dursun milletimizin en iyi nasıl yönetileceği tartışılıyor ve sonuç olarak cumhuriyet rejimi seçildi.

Halkın kendisini yöneteceği, iktidarı belirleyeceği bu sistem milletimize hayır getirecekti. Bazı zamanlar kesintilere uğrayan demokratik cumhuriyetimiz büyüdü 90 yaşına bastı.

Şimdi ise devletimizin belirli nitelikleri ile oynanmaya çalışılsa da milletimiz buna müsaade etmeyecektir. Dili bir, bayrağı bir, dini bir olan bu coğrafyada kim bizi bölmeye çalışırsa çalışsın buna karşı dimdik ayakta duracak yiğitler halen vardır.

Hiçbir zaman darbecilere, hıyanet çetelerine pirim vermeyecek güzel ülkemizin kanla sulanan her karış toprağında namertlerin çizmelerine izin vermeyeceğiz.

Türk Milleti kıyamete kadar var olacaktır. Hedeflerini yeniden şekillendirecek ancak temel niteliklerinden asla taviz vermeyecektir.

Bugün ülkemizin en büyük buhranı doğru hedefleri çizememiş olmasıdır. Bizler neye nasıl hizmet ettiğimizi bilmeden yaşar olduk.

Konuşmalarımızda, yazılarımızda, reklamlarımızda ve esnaf isimlerimizde hep yabancılaştık. Yabancılaştırıldık.

Her ne kadar bütün bu olumsuz durum mevcutsa da muhtaç olduğumuz kudreti hiçbir zaman kaybetmedik. Kaybetmeyeceğiz.

Türk Milleti daima liderler yetiştirmiş, lider karakterli insanları içinde barındırmıştır. Bu nedenle çocuğundan yaşlısına her yaşta ki insanımız müsterih olsun, devleti ebet müddettir.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu