ACAYİP DEMOKRATİKLEŞTİK

Ekleyen admin on Eki 2nd, 2013 kategori : kemal afşin ekinci. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Demokratikleşme paketinin açıklanacağını günler öncesinden duymuştuk. Memuru, esnafı, işçisi, kısaca herkes gözünü kulağını açmış sayın başbakanın açıklayacağı demokrasi paketini bekliyordu.

Memur camiasında ki beklentilerin başında kamusal alanda başörtü yasağının kaldırılması ve erkek öğretmenlere kıyafet serbestliğiydi. Beklentilerden bir tanesi gerçekleşti. Zaten toplumsal olarak mutabakat sağlanmış, okullarda, hastanelerde, sağlık ocaklarında ve diğer kamu alanlarında sendikaların eylemi sayesinde başörtüsü ile mesai yapan arkadaşlarımız kanunen de bu hakka kavuşmuş oldular. Bizi üzen nokta hakimleri, savcıları, emniyet ve askeri personeli kapsamaması oldu.

Şimdi “diğer alanlarda başörtüsünü neden serbest bırakmadınız?” diye fanatik arkadaşlara sorsak cevapları hazırdır:

“Bekle üstadım sıra oraya da gelecek”

Demokratikleşme paketi özel okullarda anadilde eğitimve farklı dillerle propaganda yapılma hakkı da verdi. Bu konuyu yine aynı fanatik arkadaşa açsak, “bundan sonra devletin dilini iki yapılı yapacaklar üstadım”desek bize hayatta inanmaz.

Kesin olarak bilinmelidir ki; adı demokratikleşme paketi olan bu paketin bize verdiği en net ve tek olumlu sonuç başörtüsü yasağının sınırlı olsa da kaldırılmasıdır. Diğer taraftan erkek memurların beklentisini karşılamamıştır. Onların da isteği serbestliktir. Bu istek göz ardı edilmiş sadece belirli bir mihrakın istekleri ciddiyetle dikkate alınmıştır. Müslüman Türk’ün de damağına bir parmak bal çalınmıştır.

Bahsi geçen belirli mihraklara paket sonrası neler verilmiştir?

Paket sonrası;BDP’nin eş başkanlık sistemi kanunlaşmıştır.

Paket sonrası;30 yıl boyunca beşikteki bebekten, 80 yaşındaki ninelere, dedelere kadar katletmekten çekinmeyen, on binlerce askerimizi şehit eden, eli kanlı bebek katillerinin ana dilde eğitim talebi, özel okullarda hayat bulmakta, bölücülerin iki dilli toplum hayali, Hükümet eliyle gerçekleştirilmektedir. Bu yolla ana dilde eğitim, terör örgütünün müktesebatına geçirilmekte, milletimizin arasındaki iletişim koparılmakta, ileride resmi eğitim kurumlarında da ana dilde eğitimin önü açılmaktadır.

Paket sonrası; Türkçe katledilmekte, dilimizde kullanılmayan x, w, q gibi harflerin zamanla alfabemize eklenmesine zemin hazırlanarak, PKK’nın bir talebi daha hayat bulmaktadır.

Paket Sonrası;Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz “Türklük” yok edilmek istenilmekte, bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan “Öğrenci Andı” kaldırılmakta, “Ne mutlu ki Türküm” diyenlere pranga vurulmaktadır.

Sonuç mu?Tüm milletimizin yasağın kaldırılması yönünde hem fikir olduğu ve hemen uygulamaya geçilmesi mümkün olan, kadınlarımızın inançlarının bir gereği olarak örtündüğü başörtüsü konusu, PKK’nın kirli talepleri ile aynı potada değerlendirilerek siyasi emellere alet edilmektedir.

Bekleyelim üstadım sırada neler var…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu