HABUR OSLO İMRALI ÜÇGENİ-2

Ekleyen admin on Oca 19th, 2013 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Silivri de ve diğer askeri cezaevlerinde çok sayıda üst rütbeli subay , gazeteci ve hatta milletvekili kendilerine hüküm verilmesini beklemektedir.Bunların hepside suçsuzdur demek son derece yanlıştır.Elbette yasalara uymayan fiilleri olan sanıklar da vardır.KCK davalarından daha hüküm giymemiş ve uzun süredir tutuklu olan kişiler de vardır.Bunların büyük bir kısmı kamu kuruluşlarında yönetici konumundadır.Elbette ki Kürtçeyi ana dil kabul etmelerine rağmen Türkçe yi  de anlamak ve konuşabilmektedirler.Uzun süredir Türkçe ifade vermeyerek yargıyı meşgul etmektedirler.Hatta anadilde eğitimi bahane ederek ölüm orucu diye adlandırdıkları eylemlere katılmışlardır.Kendilerini aydın kabul eden bazı kişilerde bu orucun sona erdirilmesi için etkili davranışlar içine girmişlerdir.Medyanın bir bölümü lehte, bir bölümü aleyhte görüş beyan etmişlerdir.Sözün kısası malum üçgende toplumun hiçbir zaman mutabakatı sağlanamamıştır.Buna bir de gencecik evlatlarını Pkk terörüne verip, kınalı elle uğurladıkları yavrularını al bayrağa sarılmış tabut ile karşılayanları ilave ediniz.Bunları yok saymak mümkün olmadığı gibi hiç de mert bir davranış olamaz!

DEVLET MUHATTABINI KENDİ SEÇER.

Yasaların açık hükmü ve devlet geleneği göstermiştir ki tarih birçok eylemi süresinden sonra değerlendirmiştir.Bugün yapılanlar gelecekte değerlendirilecektir.Hükümetin muhatap seçerken ve görüşmeleri yönlendirirken titiz davranması elbette beklenen bir sonuçtur.Ancak bazı fedakarlıkların alınan sonuca değmesi gerekir.Muhatap kabul edilenlerin sözleri ve sonuçları tatmin edici olmalıdır.Terör gibi bir baş belasından “Ben yaptım oldu” diyerek kurtulamaz. Milli bir mutabakatın aranması ve ne pahasına olursa olsun bulunması şarttır.Hiçbir siyasi kadro bu mutabakatın aranılışında kişisel ve partisel hesap yapmamalıdır,gerçekler ortadadır.Taraflar kartlarını açık oynamalı ve toplumu zamanında bilgilendirmelidir.Bu bilgilendirmede toplumu endişeye düşürecek beyanlardan kaçınılmalıdır.Bugün söylediğini ertesi gün değiştiren siyasi kadrolar güvenirliklerini yitirirler.Güven kaybı hiçbir şeye benzemez.Er veya geç faturasını ödemek zorunda kalırsınız.

SONUÇ

Allahın hakkı üçmüş.Üçüncü defadır dolaylıda olsa PKK ile müzakere süreci başlatılmıştır.Bu müzakerede kimlerin ne beklenti içinde oldukları ve ne konuşulduğunu elbette ki bu aşamada bilemeyiz.Ancak PKK’nın nasıl bir örgüt olduğunu ve onun siyasi yapısının anatomisini elbette devletin yetkilileri bilmektedirler.Atılan taşın ürkütülen kurbağaya değmesi gerekir.Bu üçüncü arayıştan sonra devletin adil ve egemen gücü her ne şekilde olursa olsun PKK’ yı bitirmeye yetecektir.Son günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri ve kolluk güçlerinin aktif çalışmaları sonucu birçok PKK üyesi gelip teslim olmaktadır.Kendilerine federatif bir Kürt devletinde rol biçenler ile siyasette yer alanların bazı gerçekleri yeniden değerlendirmeleri zamanı gelmiştir.Birçoğumuzun içine sinse de sinmese de bu son şansın iyi değerlendirilmesi gerekir.Muhataplar seçilirken titiz davranılmalı Türk Devleti adına müzakereci konuma getirilmiş olanlarda yetkilerini tarafsız ve ülkenin bağımsız yapısına uygun bir şekilde kullanmalıdırlar.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu