HABUR OSLO İMRALI ÜÇGENİ-1

Ekleyen admin on Oca 12th, 2013 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bazı ülkeler terörle karşı karşıya kalmışlardır.Sonuçlandırmaları daima kendilerine özgü yollarla olmuştur. O ülkede yaşayanların, eğitim düzeyleri, demokrasi anlayışları , beklentileri ve o ülke üzerinde egemenlik kullanmaya çalışan dış güçlerin etkileri bu sonucu yönlendirmiştir.

Kürt sorunu diye ortaya konan problemin giderilmesinde, elbette ki farklı farklı tedbirler ilgililerce düşünülmüştür.Kimileri Güney Afrika’da Mandella‘nın aldığı sonucu ülkemiz için bir model olarak dayatmaktadır.Kimileri için İspanya bir örnektir.Kimileri için İngiltere bir örnektir.Türkiye‘nin koşullarını düşünen yok.

PKK VE SİYASİ NASIL BİR YAPIDADIR.

PKK ortaya çıkış itibari ile bir maceraya yönelen küçük bir grubun silahlandırılması ve yapılandırılması ile terör örgütü konumuna geçmiştir.Lojistik ihtiyaçları bugün için dost gözüken birçok ülke tarafından karşılanmıştır.Özellikle uyuşturucu ticaretine yönelerek çok ciddi edinimlere kavuşmuştur.Türkiye sınırlarında kaçakçılık ve batı ülkelerinde iş imkanı arayanları ,Türkiye üzerinden batıya kaçışlarını planlayarak geliştirmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi’ nin SODEP yapılanmasından sonra 18.dönemde müşterek yapılan listelerde milletvekili seçilen Doğu ve Güneydoğu kökenli bazı milletvekillerinin yeni bir siyasi kadro oluşturmasında etkin olduğu söylenmektedir.Medyada seçimlerde PKK ile yakın ilişkide oldukları belirtilen adayların seçiminde PKK‘nın silahlı örgütünün kırsal kesimde etkin olduğu haberleri yer almıştır.Bu milletvekillerinden bazılarının dönemleri sona ermeden derdest edilerek yargı kararı gereği hapis cezası aldıkları da bilinen bir gerçektir.Öte yandan son iki dönemde parlamentoda yer alan Demokratik Toplum Partisi üyeleri bazı milletvekillerinin suç eylemi teşkil eden davranışlar içine girdikleri de bilinen bir gerçektir.Zaman zaman kolluk güçlerini zor duruma sokmuşlar hatta toplum içinde kolluk güçleri yetkililerini tokatlamak ve hakaret etmek gibi fiillerini son derece etkili bir yöne sevk etmişlerdir.Terörist cenazelerini eylem fırsatı bilmişlerdir.

Kandil’de yuvalanmış ve her türlü silahlı eylemin içinde yer alan örgütün yapısı da dikkat çekicidir.Suriye,Irak,İran orijinli Kürtler ile muhtelif ülkelerden gelmiş başka ülkelerin vatandaşları da yer almaktadır.Sözün kısası PKK yalnızca Türkiye üzerinde emel ve beklentileri olan Kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından müteşekkil değil, birçok ülkeden gelen ve arkalarında bazı güçleri bulunduran terörist ve acımasız bir gruptur.Yabancı ülkelerin kimliklerini taşıyan ve elleri tam manası ile kanlı maceracı kadın ve erkeklerden oluşan cinayet şebekesinin Türkiye’den beklentisinin haklı nedeni yoktur.Bu heyetin yabancılar tarafından yakalanıp Türkiye ye teslim edilen lideri, idamla yargılanırken idam cezasının kalkması ile müebbet hapse mahkum olmuş ve İmralı’da özel şartlarda cezasını çekmektedir.Terörün sonlandırılması için muhatabın kendisi olduğunu iddia etmektedir.Kandil ise kendilerinin de muhatap olmaları gerektiğini ileri sürmektedir.Ancak muhatap aranırken Kandil in iki üst düzey yöneticisinden Karayılan mı yoksa Suriye vatandaşı doktor kod adlı Suriyeli mi muhatap olacak? Talepleri ne olabilir? Silah bırakmaktan yana olmadıklarını beyan ettiklerine göre İmralı sakininin etki ve yetkisini önümüzdeki günler belirleyecektir.Buna bir de PKK’ ‘nın siyasal gücü gözüken siyasi kadroyu ekler iseniz Habur-Oslo -İmralı üçgeni ortaya çıkar.

(sürecek)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu