Dinime dahleden bari Müslüman olsa

Ekleyen admin on Kas 24th, 2012 kategori : ihsan Özkes. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

TBMM’de Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirilere cevap verirken “Kafirun” suresindeki,“Sizin dininiz size, benim dinim bana” ayetinden alıntı yaparak, “Biz kimsenin inancını sorgulamıyoruz, senin dinin sana, benim dinim bana. İstediğin gibi inan. Herkes de inanmak zorunda değil” dedi.

Buna karşılık Sayın Muharrem İnce de “Kafirun Suresi kafirlere yöneliktir, bu Meclis’te kafir yok” dedi.

İslam inancına göre; Müslüman bir kimseye “kafir” diyenin, kendisi “kafir” olur.

Atatürk’e borçlular

CHP’lilerin dini AKP yok iken deİslam’dı, AKP gittiğinde de yine İslam kalacaktır. CHP’ye din konusunda dil uzatan AKP’liler bugün şayet Müslüman isele,r Müslümanlıklarını önce Allah’a sonra ulu önder Atatürk’e ve CHP’ye borçludurlar.

Sayın Bakan’a; zinayı suç olmaktan çıkaranlar, kul hakkını yemeyi meşru görenler, Sayın Başbakan’ı adeta ikinci Peygamber görenler ve ona dokunmayı ibadet sayanlar hangi dindendir diye sormak gerekir.

Bir zamanlar AKP’nin kurucusu olan ve bakanlık yapan Sayın Abdullatif Şener’in Yeni Harman Dergisine verdiği söyleşisinde, “AK Partinin günahlarına ortak olduğum için sürekli tövbe istiğfar getiriyorum” sözünü duyunca, elhamdülillah Müslümanım, emekli müftüyüm ve elhamdülillah CHP’liyim diyeşükrettim.

Bakana sorulması

gereken sorular

Bu arada Sayın Bakan’a yine sormak lazım:

Müslümanlıkta kul hakkı yemek var mı?

Müslümanlıkta muhalif olanlara zulmetmek var mı?

Müslümanlıkta AB istedi diye hutbelerden ayeti kaldırmak var mı?

Müslümanlıkta ülkeyi faiz bataklığında boğmak var mı?

Müslümanlıkta domuz etini kasaplık et statüsüne dahil etmek var mı?

Müslümanlıkta yolsuzlukların üzerine din-iman-cami-Peygamber- Kur’an perdesi çekmek var mı?

Müslümanlıkta Yahudi Üstün Cesaret Ödülü almak var mı?

Müslümanlıkta Büyük Ortadoğu Eşbaşkanı olmak var mı?

Müslümanlıkta Yahudi’nin dostuyla dost düşmanıyla düşman olmak var mı?

TBMM’de bu ayetin ikide bir dile getirilmesi hem inancımıza hem de birlik ve beraberliğimize atılan dinamit gibidir. Ancak bu dinamit atanların elinde patlar.

Halk arasında şöyle bir deyim vardır: “Dinime dahleden bari Müslüman olsa

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu