Allah,Başbakan’a da biber gazı yuttursun

Ekleyen admin on Kas 17th, 2012 kategori : ihsan Özkes. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Diyanet bütçesi hakkında TBMM’de yaptığım konuşmayı sizlerle paylaşıyorum:

“Sayın Bakan, Plan ve Bütçe Komisyonunun Sayın Başkanı ve Üyeleri, Diyanet, TİKA ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının Değerli, Yetkilileri Kıymetli Basın Mensupları, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Diyanet İşleri Başkanlığını da kurmuştur. Ama Sayın Görmez zamanında Atatürk’ün adı mevlit dualarında anılmaz oldu.

Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığını siyasete alet olsun, din ticareti yapsın diye kurmadı. Halkı dini konularda aydınlatsın diye kurdu. Ülkede cinci, büyücü, üfürükçü, muskacı,hurafeci, medyum kol geziyor. Diyanet ise fakir fukaranın, garip gurebanın vergileriyle oluşan bütçeyi lüks otellerde yeme programları düzenliyor.

Cumhuriyet olmasa Diyanet İşleri Başkanlığı olmazdı. Cumhuriyet olmasa Sayın Erdoğan Başbakan olamazdı. Bu yıl Cumhuriyet kutlamalarında ben de biber gazı yuttum. Allah Sayın Başbakan’a da biber gazı yuttursun inşallah.

Suriye müftüsü ile görüşmediler

Suriye’de akan kana diyanet başkanı da ortaktır. Suriye Müftüsü yaklaşık bir yıl önce Türkiye’nin Diyanet Başkanı ile görüşmek, iki dini lider olarak oturup konuşmak istedi ama Sayın Görmez görüşme talebini reddetti.

Kadir Gecesinde TRT’de mevlit programında “Suriye’de özgürlükleri için mücadele eden kardeşlerimizi muvaffak eyle” diye dua yapıldı. ABD, İsrail ve uşaklarından yardım alıp yönetime savaş açanlar İslam için mi çarpışıyorlar? Karşı taraftakiler Müslüman değiller mi? Din, dış güçlerin menfaatlerine göre mi uyarlanıyor?

Karısıkızı düğünde oynayan deyyustur” diyen Yozgat müftü yardımcısı bu cüreti nereden alıyor? Sayın Bakanın memleketinde böyle densizliklerin olması manidardır.

Kuran Kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım olarak 22 personelin sahte diploma ile görev yaptığının anlaşılması düşündürücüdür.

İstismar son sürat sürüyor

AKP döneminde din iman cami Kur’an istismarı son sürat devam ediyor. VIP camilerini, haccını, sonunda cenazelerini de gördük hamdolsun.

1.Din görevlileri Diyanetin siyasallaşmasından rahatsızlar.

2.Müftülerin atamaları mesleki başarılarına göre değil AKP milletvekillerinin, il ve ilçe başkanlarının isteklerine göre oluyor.

3.Temmuz ayında uygulanması gereken müftülük şefleri rotasyonunun kış aylarına girdiğimiz bu günlerde yapılması zulümdür.

4.Hac ve umre görevlendirmelerindeki adaletsizlikler had safhadadır.

5.AKP’nin 4+4+4 eğitim politikası hafızlık müessesesine ağır darbe vurmuştur.

6.Devlet memurları haftada iki gün izin kullanırken, haftada bir gün izin kullanan din görevlilerine mesai ücreti ödenmelidir.

7.Mülkiyeti vakıflar genel müdürlüğüne ait camilerde görev yapan ve vakıflara ait hayrat vakıf lojmanlarında oturan din görevlilerinin akara dönüştürülen lojmanların ecri misil davalarıyla büyük meblağda para cezalarına mahkum edilmesine diyanet ve AKP iktidarı seyirci kalıyor.

Altı ticarethane üstü camiler çığgibi çoğalıyor. Bedensel engelliler, yaşlılar, hastalar ve çocuklar bu camilere gitmekte güçlük çekiyorlar. Hangi milletvekilleri, belediye başkanları ve parti üyelerinin cami altı işyerleri var diye verdiğim soru önergesine henüz cevap alamadım.

AKP’nin diyaneti haline geldi

Sayın Görmez Alevileri görmez, AKP dışındakileri görmez. Diyanet, Türkiye’nin diyaneti olma vasfını kaybetmiş AKP’nin diyaneti olmuştur.

Diyanet bütçesinde Alevilerin vergilerinin de olduğu bilinmez mi? Diyanet, Alevilerin hakkını yiyor.

Alevilerin oyalanmasından ve Cem evlerinin yasal statüye kavuşması önünde takoz olunmasından vazgeçilmelidir.

Cem evlerinde kılınan şehit cenazelerine devlet erkanının katılmaması, birlik ve beraberliğimize zarar vermektedir.

Hacı Bektaşi Veli Dergah devletin kazanç kapısı haline getirildi. Devlet türbedarlık yaparak para kazanıyor.

Bu yıl hacca gitmek için Irak’ta bekletilen ve otobüslerde, camilerde geceleyen hacı adayları oldu. Bu perişanlığın sorumlusu kimdir?

Dünyanın en pahalı haccını yapan hacılarımızın parasından Sayın Görmezin lojmanına 400.000 tl harcandığı anlaşılınca, yabancı konuklara tahsis edildiği söylendi. Sayın Görmez, Allah her şeyi görür ve bilir. Kutsallık boyası ile her şey gizlenemez.

Sayın Başbakan’a 26 Mart 2012 tarih 7/7514 esas numaralı yazılı önergemde sorduğum 2011 yılı hac hesaplarıyla ilgili fazladan harcanan 14 milyon beşyüz bin Suudi Arabistan riyali olduğu, bunun için temin edilen sahte faturalara emniyet güçlerinin el koyduğu iddialarının doğru olup olmadığı konusunda hala cevap gelmemiştir.

Cami cemaatinin sağlığını bozuyor

Diyanet ele veriyor talkını,kendi yutuyor salkımı. Diyanet paraya doymuyor. 2006’dan beri camilere baz istasyonları kurdurarak, her birinden yıllık 5-10 bin dolar alınıyor. Diyanet Cami cemaatinin sağlığını da bozuyor.

Sayın Görmez’i eleştirenleri hedef alan, karalayan, tetikçi, sözde dini internet siteleri var. Yaptıkları dine imana sığmıyor ama sitlerinin başına “din” koymuşlar.

Biz eleştirilerimizi diyanetin itibarının korunması için yapıyoruz. Diyoruz ki, Diyanet AKP’den daha çok Allah’tan korksun ve Allahın kulların arasında ayırım yapmasın. Diyoruz ki diyanet kul hakkı yemesin. İsraf batağında boğulmasın. Din siyasetin vesayetine girmesin. Yüce dinimiz İslam 1400 yılı aşkın süredir vardır, kıyamete kadar da var olacaktır. Evrenseldir, tüm insanlığa gelmiştir, 10 yıllık AKP şemsiyesi altına sığmaz.”

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu