Cumhuriyet olmasa Tayyip Başbakan olamazdı

Ekleyen admin on Kas 10th, 2012 kategori : ihsan Özkes. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sabahında Anıtkabir’de idik. Sonra da Ulus’ta ilk Büyük Millet Meclisi Binası önünde toplandık. Mahşeri bir kalabalık vardı. 81 vilayetten Cumhuriyet coşkusuna katılmak isteyenlere izin verilmedi. Otobüsler durduruldu ve hiçbir ilden Ankara’ya gelmelerine müsaade edilmedi. Açıkça insanların seyahat özgürlüğü elinden alındı. Yolda durdurulan bir otobüste ceset torbası olmadığı gerekçesiyle yol izni verilmedi.

Türkiye Cumhuriyetinde ilk defa Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına engel olundu. Cumhuriyet Bayramının yasaklanması asla unutulacak bir şey değildir.

Ulus Meydanı doldu taştı

Tüm bu engellere rağmen Ankara Ulus Meydanı doldu taştı. Erkek, kadın, genç, ihtiyar, engelli, öğrenci, öğretmen, işçi, çiftçi, esnaf, emekli, herkesimden insan seli vardı. Ellerinde bayraklar vardı. Ancak önlerinde panzer, cop, biber gazı, gaz bombası, tazyikli su engeli vardı. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında iken biber gazını ben de tattım. Öyle görülüyor ki bu ülkede biber gazı yemeyen kimse kalmayacaktır.

Medya orada yaşanan zulmü ve işkenceyi, insanlık ayıbını biraz yansıttı. Tayyip Erdoğan’ın ileri demokrasi anlayışı sergilendi. Öyle ki şiddete ve hiddete doymayan başbakan barikatların aşılmasında polisi suçladı. Cumhuriyet olmasa Tayyip başbakan olamazdı.

Cumhuriyet özgürlüktür, hürriyettir, bağımsızlıktır, fazilettir, erdemdir.

Özgür olmayan hacca gidemez

Cumhuriyet olmasa dini bayramlar acaba yaşanabilir miydi? Çünkü özgür olmayanın dinini tam yaşaması mümkün değildir. Hür olmayanın ibadetini yerine getirmesi beklenemez. Özgür olmayana Cuma namazı kılmak farz değildir. Özgür olmayan kimse hacca gidemez, kurban kesemez.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini kurar kurmaz, Diyanet İşleri Başkanlığını da kurmuştur. Tüm bu nimetleri hatırlamak insani olduğu kadar İslami bir borçtur. Allah Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarından razı olsun. Bağımsızlığımız için canlarını veren kanlarını aktan herkesin ruhu şad olsun.

Cumhuriyet Bayramını kutlamaya hiçbir güç engel olamaz ve olamayacaktır.

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu