VİP Haccı

Ekleyen admin on Kas 3rd, 2012 kategori : ihsan Özkes. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Başbakan 20 Temmuz 2012 tarihinde bir Cuma günü, Ramazan ayının ilk günü Ataşehir Mimar Sinan Camisinin açılışını yapmıştı. Caminin dışduvarında, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir başbakanın, bir parti genel başkanının kitabesi yazılmıştı. Ayrıca bu caminin bir bölümü de VIP’e ayrılmıştı. Başbakan Cuma namazından sonra bu VIP’te ilk görüşmesini Irak Ulusal Meclisi Başkanı Usame Nuceyfi ile yapmıştı.

Türkiye’de “caminin VIP bölümü”nü veya “VIP camileri”duymaya başladık. Bu camilere başbakanlar, bakanlar gelirler. Bunların güvenliği için cami cemaatinin üzerleri aranır. Onlar gelecek diye caminin ön safı ve ihtiyaç halinde diğer bölümler boş tutulur. Bu camilere “VIP camiler”deniliyor. Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bunu da öğrendik, hamdolsun.

Hiç hesapta planda olmayan bir şekilde

“VIP haccı” da gördük hamdolsun. AKP’nin taze Genel Başkan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş hacca gidiyor. Uğurlayanlar var. Havaalanında VIP’ten geçiyor. “Hacca gitmeye, kızımın ricasıyla gidiyoruz. Akşam kızım “Baba hacca gidelim” dedi. Hiç hesapta, planda olmayan şekilde karar verdik” şeklinde söylüyor. Hatırlarsınız Numan Kurtulmuş HAS Parti Genel Başkanı iken veya Saadet’te iken AKP’lilere “Harun gibi geldiler, Karun gibi oldular” gibi sözler söylemişti.

Türkiye’de bir milyonun üstünde hac sırası bekleyen insan var. Yıllardır kendisine kura çıkmadığı için hacca gidemeyenler var. Yıllardır kura çıkmadığı için hacca gidemeyip bu arada vefat eden insanlar var. Ömründe bir defa olsun oraya gitme arzusuyla yanıp tutuştuğu halde gidemeyenler var. Buna karşın akşam kızı rica edince, sabah hacca gidenler de var. “Torpilli hac”, “kıyak hac”, “yandaş hac”, “VIP hac”cın adını “kontenjan” koymuşlar. Vatandaşa kura var, Harun’a …. kura yok mu? Bari hac ibadetinde haksızlık, adaletsizlik olmasın. Ama nerede?

Fatih gibi hırslı Kanuni gibi adil

AKP il başkanlarından biri Hazreti Muhammed için bir nüfus cüzdanı yaptırmış, üzerine AKP ve logosunu koymuş, kendi adı soyadını ve telefonunu da yazmıştı. Ayrıca Hazreti Muhammed’in oğullarından birinin adını“Tayyip” diye göstermeyi de ihmal etmemişti. Önceki yıllarda bir İl Başkanının, Başbakanı adeta 2. Peygamber gibi sevdiklerini söylemesini hatırlarsınız. Halen milletvekillerinden birinin Başbakana dokunmayı ibadet saydığını da hatırlarsınız. “Bunları da gördük hamdolsun” diyemiyorum.

Başbakanla ilgili “Padişah” pankartlarını geçmişte görmüştük. Ancak padişah pankartlarında yeni bir gelişme oldu. Şöyle ki: 21 Ekim Pazar günü Haliç’te bir tören vardı.Tören alanına üzerinde Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman ve 2. Abdülhamit ve Erdoğan resmi bulunan “Fatih gibi hırslı, Kanuni gibi adil, Abdülhamit kadar cefakarsın, Biliyorsun Büyükusta, Sen de onlardansın” AK Parti Kağıthane Gençlik Koları yazılı pankartın bir örneği de Erdoğan’ın konuşma yapacağı kürsünün yanına asıldı.

İşte böyle şeylere şahit olarak bir kurban bayramına giriyoruz. Mübarek Kurban Bayramında ne diyelim. Bayramlık ağzımızı bozmayalım. Bayramınızı tebrik eder, sağlık ve esenlikler dilerim.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu