‘Manşet’

Yozgat’ta toplu temel atma töreni

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Yozgat’ta inşa edilecek 214 milyon lira yatırım bedelli 9 tesisin toplu temel atma törenine katılmak için Yerköy’e geldi.
Önce kaymakamlığı ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.
Bakan Eroğlu, Yozgat’a son 14 yılda 11 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlattı.
9 tesisin temelinin [...]

Bahadınlı yaşlılara turistik otel konforunda bakımevi

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinin Bahadın beldesinde Belediye, Hollanda Hümanita Bakım Evleri, Bahadın Yaşlanma Derneği ve Bahadınlılar Derneği’nin destekleriyle yaptırılan  Bahadın Yaşlı Bakım Evi düzenlenen törenle hizmete girdi.
Törende konuşan Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, Bahadınlıların büyük bir başarıya imza attıklarını ve kendilerinin de bu başarı öyküsünü bütün dünyaya duyuracaklarını söyledi.
Çınar, yurt içinde ve [...]

20’nci Uluslararası Bahadın Kültür Festivali yapıldı

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesi Bahadın beldesinde, 20’nci Uluslararası Bahadın Kültür Festivali yapıldı.
Belediye tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, Arif Baş Açık Hava Müzesi önünden Hacı Demirel Amfi Tiyatrosu’na kadar festival yürüyüşü düzenlendi.
Festivalde konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, milletin olmadığı bir yerde devletinde öneminin olmadığını, devlet içerisinde millete hizmet ediyorlarsa bunların bir anlamı bir değeri oldiğini söyledi.
Valilik olarak beldelerde ilçelerde [...]

Sorgun’da hububat hasadı başladı

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde hububat hasadı başladı.
Sorgun Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yusuf Canbolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe genelinde 651 bin 654 dekarlık alanda hububat hasadı yapılacağını belirtti.
Hasat sırasında dane kaybı olmaması açısından biçerdöver ayarlarına dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Canbolat, hasat yapılan bölgelerde kurdukları bir ekiple dane kaybının denetlendiğini ifade etti.
Dane [...]

9. Gurbetçiler Şöleni dolu dolu geçti

İlçemizde bu yıl Sorgun Belediyesi tarafından 9′uncusu gerçekleştirilen Gurbetçiler Şöleni yağlı güreş müsabakalarıyla başladı.
İlçede 22 temmuz tarihine kadar devam edecek olan Gurbetçiler Şöleni kapsamında düzenlenen yağlı güreş müsabakalarını Avrupa ve dünya şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp de izledi.
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, şölende yaptığı konuşmada, çeşitli nedenlerle il dışına göç edenlerin memleketlerini hatırlatmak adına festivaller düzenlendiğini belirtti.
Festivalin [...]

Engelli vatandaşın fırtına mağduriyeti

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) yüzde 65’i hibe destekli krediyle kurmuş olduğu 3 Milyon 85 bin liralık tesisin fırtınadan uçan duvar ve çatısının bedelini sigorta karşılamıyor.
ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesi Yeniyer beldesinde yaşayan İbrahim Yılmaz’ın, hibe kredisi kullanarak kurmuş olduğu Süt Üretme Tesisi’nin iki duvarı ve çatısı şiddetli fırtınada yıkıldı.
Yılmaz gazetemiz muhabirine [...]

Sorgun’da tarih gün yüzüne çıkarılıyor

Vali Kemal Yurtnaç, Sorgun’a bağılı Büyüktaşlık köyünde bulunan Kuşaklıhöyük kazı alanında incelemede bulundu.
Yozgat Müze Müdürü Hasan Kerim Şenyurt, Vali Yurtnaç’a kazı alanı ve kazı çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Müze Müdürü Şenyurt, 2017 yılı arkeolojik çalışmaların başladığını belirterek,  “Kuşaklıhöyük’te İtalya’nın Floransa Üniversitesinden Prof Dr. Stefania Mazzoni ve ekibi 2014 yılından günümüze Bakanlar Kurulu izni ile kazı çalışmalarına [...]

Büyük tatil başladı

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ilçe merkezi ve köylerde eğitim öğretim gören 16 bin 462 öğrencinin bu gün karnelerini alarak yaz tatiline başladıklarını  belirtti.
Ekinci, Mehmet Akif Ersoy ortaokulu karne dağıtım töreni sonrasında yaptığı açıklamada 2016-2017 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul, İmam Hatip ortaokulları, ortaöğretim ve liseler de toplam 16 bin [...]

7 yaşında ilk resim sergisini açtı

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesi Agahefendi ilkokulu 2. Sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Enes Külekçi, konuşmayı bile tam öğrenemeden, ilk resim sergisini açtı.
Okul koridorunda 100 resimlik sergi açan Enes Külekçi’nin ilk resim sergisini ziyaret eden Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, bu yaşta bir öğrencinin, böyle yumuşak çizgilerle resim yapabilmesinin büyük bir yetenek gerektirdiğini söyledi.
-Çizdiği resimleri hayal [...]

Uzman çavuş ikizleri terör ayırdı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde devam eden terör operasyonu sırasında teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen uzman çavuş Gökhan Peker’i ikizi Ertan Peker’den terör ayırdı.
Uzman Çavuş 25 yaşındaki Gökhan Peker memleketi Yozgat‘ta son yolculuğuna uğurlanırken, şehidin asker kıyafetini giyerek cenazesine katılan gözü yaşlı 3 yıllık eşi Sema, “Cennette beni bekle” diye ağıtlar yaktı.
Şehit [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu