‘Manşet’

Öğrencilere sınava hazırlanma yöntemleri anlatıldı

OĞUZHAN SAYDAM – TOKİ Şehit Mustafa Tekgül Anadolu lisesi tarafından, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik sınava hazırlanma yöntemlerinin anlatıldığı program düzenlendi.
İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programa Doğu Akdeniz Üniversiteesi Eğitim Danışmanı ve Yazar Süleyman Beledioğlu konuşmacı olarak katıldı.
12 sınıf öğrencilerinin katıldığı programda Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Yükseköğretim [...]

Sorgun’un yeni Belediye Başkanı Murat Gürbüz oldu

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı nedeniyle istifa etmesinin ardından, Belediye Encümenince yapılan seçimlerde Murat Gürbüz yeni belediye başkanı oldu.
Belediye Encümen Odasında yapılan seçimlere 25 encümen üyesi katıldı. Gizli oy, açık tasnif usulü ile yapılan seçimlerde, 25 üyenin 20’sinin oyunu alan Murat Gürbüz Sorgun Belediye Başkanlığına seçildi.
Seçim sonrası [...]

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’ne Doğru

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle bazı kamu görevlileri ve partililer, milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrılırken, istifa eden 13 belediye başkanından ikisi Yozgat’tan
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle bazı kamu görevlileri ve partililer, milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı.
Görevinden istifa eden 13 belediye başkanı arasında Sorgun Belediye Başkanı [...]

Belediye Başkanından Öğrencilere Ücretsiz Kurs

ŞAHİN ÖZMEN – İlçemize bağlı Bahadın beldesinin belediye başkanı Dilaver Özcan, çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden kopmamak için beldede yaşayan öğrencilere ücretsiz kurs veriyor.
İki dönemdir belediye başkanlığı yaptığını ifade eden Özcan, bir taraftan belediye hizmetlerini yürütürken diğer taraftan da eğitim çalışmaları yapıyor.
Belediye binasında küçük bir sınıf oluşturan Özcan, beldede üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz kurslar düzenliyor.
Eğitime [...]

Şekerimiz zehir oldu

Sorgun’da bulunan Yozgat Şeker Fabrikası, 275 milyon lira veren Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ’nin oldu.
Birlikte satışa çıkarılan Yozgat Şeker Fabrikası’nı Doğuş alırken, Çorum Şeker Fabrikası ihalesini ise 528 milyon TL bedelle Safi Katı Yakıt kazandı.
Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’ye (Türkşeker) ait Yozgat Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 275 milyon lirayla Doğuş Yiyecek ve [...]

İLK RAYLAR DÖŞENDİ

Yozgat’ta,  Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin ilk ray serimi, düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Proje, 2019 yılında hayata geçecek.
Ankara-Yozgat arasındaki seyahat süresini 1 saate, Ankara-Sivas arasındaki seyahat süresini ise 2 saate düşürecek olan yüksek hızlı tren projesinde üst yapı çalışmaları başladı. Proje kapsamında ilk ray serimi Yozgat’ın Yerköy ilçesinde gerçekleştirildi. Burada yapılan törene Başbakan Yardımcısı Bekir [...]

Voleybol takımımız 1. Lig’de

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig 3. Grupta mücadele eden Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı Adıyaman ilinde oynanan final karşılaşmalarının ardından 1. Lige yükseldi.
Yeni Mahalle Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalar 2 grup halinde yapıldı.
1.Grupta Sorgun Belediyespor, Sungurlu Belediyespor, Saint Joseph ve Seyhan Belediyespor takımları karşı karşıya gelirken, 2. Grupta Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor, Milas Belediyespor, Maliye İhtisas, Melikgazi [...]

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepkiler sürüyor

MEHTAP DOĞAN – Türkiye genelinde Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesine karşı yapılan eylemler aralıksız sürüyor. Sorgun’da özelleştirmeye karşı olan işçiler ve vatandaşlar Yozgat Şeker Fabrikası önünde Saadet Partisi Sorgun İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği basın açıklamasına katılarak, özelleştirmeye karşı olduklarını belirttiler.
Sorgun’da faaliyet gösteren Yozgat Şeker Fabrikası önünde düzenlenen basın açıklamasına katılarak işçilere destek veren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı [...]

Dünya Kadınlar Günü’nde 16 kadına istihdam sağladı

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde girişimci ev kadını Merve Akgül tarafından Aşağı Cumafakılı köyünde kurulan tam otomasyonlu mantar üretme çiftliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete girerek, 16 kadına istihdam sağladı.
Bir milyon 600 bin liraya malolan tesiste toplam 30 kişiye istihdam sağlayacağını belirten Akgül, toplam maliyetin bir milyon lirasını hazırladığı proje ile Tarım ve [...]

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepkiler artarak sürüyor

ŞAHİN ÖZMEN – İlçemizde bulunan Şeker Fabrikası’nın özelleştirme kapsamından çıkartılması için, Şeker İş Sorgun Şubesi tarafından imza kampanyası başlatıldı.
Cumhuriyet Caddesi Eski Belediye Meydanı’nda açılan stantlarda başlatılan kampanya hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Şeker İş Sorgun Şubesi Başkanı Turgut Gözübüyük,
şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin yanlış bir politika olduğunu, özelleştirilip satılması durumunda bölgelerde tarımın, çiftçinin, nakliyecisinin, esnafın ve istihdamın [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu