‘Manşet’

EKİNCİ’DEN LGS KAYIT UYARISI

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, liselere kayıtların nasıl yapılacağına dair öğrenci velilerinin kafalarında bulunan soru işaretlerine açıklık getirdi.
Ekinci, 2018 yılı sınavla öğrenci alan ve merkezi sınavla öğrenci alan liselere tercihlerin 2 Temmuz pazartesi günü alınmaya başladığını ve 13 Temmuz günü mesai bitiminde sona ereceğini belirtti.
Öğrencilerin, öğrenci velilerinin bu süreçte nasıl [...]

Uranyum üretimi için gün sayıyoruz

Türkiye’deki 9 bin ton civarında olan uranyum rezervlerin yarısından fazlasının bulunduğu Sorgun ve Şefaatli’de yerli maden üretimine başlamak için gün sayılıyor.
Türkiye’nin uranyum yataklarının merkezinde bulunan Yozgat, yerli maden üretimine başlamak için gün sayıyor.
Türkiye 3 Nisan 2018 tarihinde Akkuyu Nükleer Santrali ile yüksek potansiyelli enerji sahasına giriş yaptı. Rusya ile ortaklaşa yürütülen faaliyetler neticesinde başlatılan Türkiye’nin [...]

Yozgat’ta sürpriz sonuç:2-1-1

Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu AK Parti ve MHP’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 75.49’luk tarihi destek gelirken, milletvekilliğinde mesaj gibi bir sonuç çıktı. Bir önceki dönem mecliste Yozgat’tı 4 milletvekili ile temsil eden AK Parti bu seçimde 2 milletvekiline düşerken, MHP 1 milletvekili, CHP 1 milletvekili kazanan partiler oldular. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı [...]

Bozdağ Sorgunlularla bayramlaştı

ŞAHİN ÖZMEN – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde AK Parti ilçe başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.
Belediye yemekhanesinde düzenlenen programda konuşan Bozdağ CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in miting sırasında ezanların geç okunduğu iddiasına ilişkin, “Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz. Bunların şimdi namazda gözü yok, ezanda kulağı hiç yok. Ne zaman [...]

Sorgun’da 16 bin 390 öğrenci karne aldı

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun’da 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesiyle, 16 bin 390 öğrenci karne alarak yaz tatiline çıktı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci Şehit Nusrat Atmaca Kız imam Hatip Lisesi inde düzenlenen karne töreninde yaptığı konuşmada, 2017-2018 öğretim yılında 16 bin 2 öğrenciyle eğitim öğretim yılına başladıklarını, ancak gelen nakillerle bu sayının 16 bin [...]

Yozgat Havaalanı temeli atıldı

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat Havaalanının temeli 3 Haziran Pazar günü düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Yaklaşık 254 milyon TL proje bedeli ile Yozgat’a yılda 2 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasitede bir havalimanı kazandırıyoruz” dedi.
Törende [...]

Sorgun yok sayıldı

ŞAHİN ÖZMEN – 24 Haziran’a az bir süre kala, siyasi parti­ler aday listelerini açıklayarak YSK’ya teslim ettiler.
Birçok sürprizlerin yaşandığı listelerde, Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da önemli sürprizler oldu.
Yozgat’ta mevcut milletvekil­lerinden sadece Bekir Bozdağ ve Yusuf Başer listeye girerken, Ertuğrul Soysal ve Abdülkadir Akgül listede kendilerine yer bulamadılar. AK Parti’de Akdağmadeni’nden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ [...]

Sorgun’da ABD ve İsrail protesto edildi

ŞAHİN ÖZMEN – ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde 59 Filistinliyi öldürüp, 3 bine yakın Filistinliyi yaralaması Sorgun’da STK’lar, MHP ve BBP İlçe Teşkilatları tarafından protesto edildi.
Sorgun Sivil Toplum Örgütleri, Parti İlçe Başkanları ve bir grup vatandaş Sorgun Belediye Meydanında toplanarak İsrail’in zulmüne sessiz kalmadı.
Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından [...]

Öğrencilere sınava hazırlanma yöntemleri anlatıldı

OĞUZHAN SAYDAM – TOKİ Şehit Mustafa Tekgül Anadolu lisesi tarafından, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik sınava hazırlanma yöntemlerinin anlatıldığı program düzenlendi.
İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programa Doğu Akdeniz Üniversiteesi Eğitim Danışmanı ve Yazar Süleyman Beledioğlu konuşmacı olarak katıldı.
12 sınıf öğrencilerinin katıldığı programda Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Yükseköğretim [...]

Sorgun’un yeni Belediye Başkanı Murat Gürbüz oldu

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı nedeniyle istifa etmesinin ardından, Belediye Encümenince yapılan seçimlerde Murat Gürbüz yeni belediye başkanı oldu.
Belediye Encümen Odasında yapılan seçimlere 25 encümen üyesi katıldı. Gizli oy, açık tasnif usulü ile yapılan seçimlerde, 25 üyenin 20’sinin oyunu alan Murat Gürbüz Sorgun Belediye Başkanlığına seçildi.
Seçim sonrası [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu