‘Manşet’

CHP Yozgat Milletvekili Keven Pancar fiyatları unutuldu

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, iktidara şekerpancarını hatırlatarak,
üreticinin bin bir emekle ürettiği şekerpancarında hasat zamanının geldiğini ancak iktidarın henüz pancar fiyatlarını açıklamadığını söyledi.
Keven, şekerpancarının ülkemiz için stratejik bir ürün olduğunu, geldiğimiz noktada iktidarın izlediği tarım politikası sonucu şekerpancarı üretiminin sorun yumağına dönüştüğünü ileri sürdü.
Ülke genelinde şekerpancarı hasadının yakında başlayacağını ama 2020 yılı şekerpancarı fiyatının belli [...]

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili belirsizlik sürüyor

21 Eylül’e günler kala okullar açılacak mı yoksa uzaktan eğitim uzayacak mı? soruları çığ gibi büyürken, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Bilim Kurulu üyelerinden açıklama geldi.
Milli Eğitim Bakanı ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamada okulların açılmasıyla ilgili olarak “Teknik hazırlıklarımız var. Çok kısa bir süre içinde gerekli açıklamalar yapılacak” dedi.
Milli Eğitim Bakanı [...]

Hemşehrimiz Prof. Dr. Temel büyük bir başarıya imza atarak Bor türevli yumuşatıcı krem üretti

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, doktora öğrencisiyle bor madeni üzerinde yaptığı çalışmalarla yarı sentetikli bor türevli el yumuşatıcı krem üretti.
Prof. Dr. Temel, ikinci doktorayı yapmaya karar verdikten sonra uzmanlık alanının Türkiye’yi ilgilendiren bir konu olduğu için bor bileşikleriyle çalışmaya karar verdiğini söyledi.
Bazı bilim adamlarının bor için “sanayinin tuzu” ifadesini [...]

Olacağı buydu! Düğün ve nikahlar 1 saatle sınırlandırıldı, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinlikler yasaklandı

İçişleri Bakanlığı, 14 ilde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere müsaade edilmeyeceğini, düğün ve nikahlar ise en fazla 1 saat içerisinde tamamlanacağını açıkladı.
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Covid 19 tedbirleri konulu genelge gönderdi. Genelgede, korana virüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve [...]

Kurallar hiçe sayılıp ardı ardına ölümler yaşanınca 65 Yaşa kısıtlama geldi

Yozgat İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların sağlığını korumak amacıyla bazı kısıtlamalar getirdi. Bu yaş grubunun toplu törenlere katılmaları yasaklandı.
Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 65 yaş ve üzerindeki risk grubundaki vatandaşların sağlıklarının korunabilmesine yönelik bir dizi kararlar alıp, kısıtlamalar getirdi.
Yazılı olarak yapılan [...]

Artan koronavirüs vakalarıyla birlikte ölümler de yaşanmaya başladı

Sorgun’da vatandaşların koronavirüs önlemlerine uymaması, vakalarda artışa neden olurken, ölüm olaylarının da yaşanmaya başladığı öğrenildi.
Sorgun’da vatandaşların bütün uyarılara rağmen koronavirüs önlemlerine uymaması, vakalarda artışa neden olurken, artan vakalar sonrası Sorgun Devlet Hastanesi, pandemi polikliniği oluşturmak zorunda kaldı.
Yaz mevsimi nedeniyle gurbetçilerin Sorgun’a gelmesi, yine Kurban Bayramı nedeniyle ilçeye gelenlerin sayısındaki artış ile birlikte vatandaşların korona virüs [...]

Vak’a sayısı çok arttı, yöneticiler uyardı

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci’den, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara uyarılarda geldi.
Son günlerde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının Sorgun’da önemli ölçüde artış gösterdiğini kaydeden Ekinci “Kurban Bayramını hemşehrilerimizin güvenli ve sağlıkla geçirmeleri için dezenfekte çalışmalarımızı ilçemizin dört bir yanında yaptık. Bayram için cadde sokakları yıkayarak önlem almaya çalıştık ancak yaz mevsiminin gelmesi, gurbetçi [...]

Sorgun Belediyesi’nden down sendromlu çocuklara yönelik özel etkinlik

YOZGAT– Sorgun Belediyesi tarafından down sendromlu çocuklara yönelik özel etkinlik düzenlendi.
Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, sosyal belediyeciliğin birlikte yaşadığımız bu toplumda bu farkındalığın ortaya koyduğu her türlü sorumlulukları yerine getirebilmek için, hep birlikte gerekli çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.
İnsan olmanın en büyük özelliklerinden olan sevgi, şefkat, merhamet olduğunu dile getiren [...]

Sorgun Devlet Hastanesi’nde yeni yönetim göreve başladı

Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine Uzman Dr. Ümit Öztürk getirilirken, Hastane Müdürlüğü’ne ise Hasan Oğuzhan atandı.
Sorgun Devlet Hastanesi’nde 7,5 yıldır Başhekim olarak görev yapan Op. Dr. Suat Gözübüyük’ün sözleşmesi yenilenmedi. Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ümit Öztürk, Sorgun Devlet Hastanesi başhekimi oldu. Op. Dr. Suat Gözübüyük’ün Sorgun Devlet Hastanesinde 26 yıldır görev yaptığı, son [...]

Başhekim Gözübüyük için kampanya

Sorgunda  Devlet Hastanesi Başhekimliğine Sarıkaya’dan bir doktorun atanacağına dair çıkan haberler Başhekim Op. Dr. Suat Gözübüyük’ten memnun olan Sorgunlu vatandaşları harekete geçirdi.
Sorgun Devlet Hastanesinde 8 yılı Başhekimlik olmak üzere yaklaşık 26 yıl başarıyla görev yapan Opr.Dr.Suat Hayri Gözübüyük’e sahip çıkan hemşehrileri, gerek sosyal medya olsun, gerekse yerel basında görevine devam etmesi için kampanya başlattılar.
Kampanya Sorgun [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu