‘Manşet’

Sorgun’da pekmez kazanları kuruldu

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bağ bozumunun başlamasıyla birlikte köylerde ve kasabalarda pekmez kazanları kurulmaya başladı.
Sorgun’un Bahadın beldesinde Belediye tarafından kurulan kazanlarla, 1 ton 500 kilo pekmez üretildi.
Bahadın Belediye Başkan Vekili Mehmet Aktürk Türkiye genelinde olduğu gibi, Bahadın’da da bağcılık ve pekmezciliğin canlanması için yeniden çalışmalara başlandığını, bu çalışmaların AB projesi kapsamında yapıldığını söyledi.
Aktürk [...]

Kerbela şehitlerini birlikte andılar

ŞAHİN ÖZMEN – İlçemize bağlı Yukarı Emirler köyünde alevi ve Sünniler düzenledikleri törenle Kerbela Şehitlerini birlikte andılar.
Yukarı Emirler köyü muhtarlığı, Sorgun Ozan Yazar ve Şairler Derneği (SOYDER), İnceçayır Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Ankara merkezli Demokrat Yozgatlılar Federasyonu tarafından organize edilen “Sen Hasan’sın, Ben Hüseyin” adlı program köydeki cemevinde yapıldı.
Programda konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kerbela şehitlerini rahmetle [...]

20. Dönem Pancar Alım Kampanyası başladı

İlçemizde bulunan Yozgat Şeker Fabrikası’nda 20. Dönem Pancar Alım Kampanyası düzenlenen törenle başladı.
Törende konuşan Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Yozgat Şeker Fabrikasının 2017 yılı 20’inci pancar alım kampanyasının bugün başladığını ve bu kampanyanın hem pancar üreticisine, hem şeker üreticilerine, hem de Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Çakır, bu günün,  pancar üreticilerinin bir yıldır toprağa tohum saçarak, [...]

Sorgun’da 16 bin 2 öğrenci ders başı yaptı

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte, 16 bin 2 öğrenci ders başı yaptı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, 2017-2018 öğretim yılında anaokulunda bin 387, temel eğitimde 10 bin 102, liselerde ise 4 bin 513 öğrenci olmak üzere toplam 16 bin 2 öğrencinin ders başı yaptığını [...]

3.Agro Sorgun Tarım ve Hayvancılık Fuarı yapıldı

MEHTAP DOĞAN -  Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen 3.Agro Sorgun Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarı yapıldı.
Törende konuşan Yozgat Vali Vekili Adem Yılmaz emeği ile sermayesi ile aklıyla hareket eden yatırımcıyla tüketiciyi buluşturan bu tür fuarların önemli olduğunu belirtti.
3.AGRO Sorgun Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine [...]

Yurtdışında yaşayan işadamları Sorgun’da toplandı

ŞAHİN ÖZMEN – Yurt dışında yaşayan 90 dan fazla Yozgatlı iş adamı, Yozgat Valiliğinin daveti üzerine Sorgun Termal Tesislerde toplandı.
Yozgat’ın yatırım potansiyelini ortaya çıkarmak, iş adamlarının Yozgat’a yatırım yapmalarını sağlamak, istihdamı artırmak, büyük şehirlere göçü önlemek ve Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla yapılan toplantıya işadamlarının yanı sıra, Milletvekili Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü [...]

Yeniyer 3.Hapis Boğazı Hitit Heykel Atölyesi Festivali yapıldı

ŞAHİN ÖZMEN – İlçemize bağlı Yeniyer beldesinde 3. Hapis Boğazı Hitit Heykel Atölyesi Festivali yapıldı.
Ahmetfakılı Mahallesi Koruluğu Mesire Alanında düzenlenen festivalde konuşan Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, bu tür etkinliklerin hem insanları bir araya getirmek, hem de festivalin düzenlendiği yeri tanıtmak açısından çok önemli olduğunu söyledi.
Bu tür festivallerle insanların birlik ve beraberliğinin pekiştiğini vurgulayan Soysal, gelecek [...]

Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü açıldı

ŞAHİN ÖZMEN – Türkiye’de eğitimin en ön sıralarında yer alan Bahçeşehir Koleji’nin Sorgun Kampüsü, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından törenle açıldı.
Törende konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, hükümet olarak Türkiye‘de bilim, sanayi ve teknoloji alanında gelişmesine çok büyük katkılar sağladıklarını belirterek, “Her zaman ilk sırayı eğitime verdik” dedi.
Eğitimin beşikten mezara kadar herkesin hayatına, devletin hayatına, milletin geleceğine [...]

Yozgat’ta toplu temel atma töreni

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Yozgat’ta inşa edilecek 214 milyon lira yatırım bedelli 9 tesisin toplu temel atma törenine katılmak için Yerköy’e geldi.
Önce kaymakamlığı ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.
Bakan Eroğlu, Yozgat’a son 14 yılda 11 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlattı.
9 tesisin temelinin [...]

Bahadınlı yaşlılara turistik otel konforunda bakımevi

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinin Bahadın beldesinde Belediye, Hollanda Hümanita Bakım Evleri, Bahadın Yaşlanma Derneği ve Bahadınlılar Derneği’nin destekleriyle yaptırılan  Bahadın Yaşlı Bakım Evi düzenlenen törenle hizmete girdi.
Törende konuşan Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, Bahadınlıların büyük bir başarıya imza attıklarını ve kendilerinin de bu başarı öyküsünü bütün dünyaya duyuracaklarını söyledi.
Çınar, yurt içinde ve [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu