‘Manşet’

Kasaba meydanına Sokak Kütüphanesi kurdular

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde, belediyenin “Al götür, oku getir” sloganıyla oluşturduğu ve görevlisi bulunmayan sokak kütüphanesi ile belde sakinlerinin okuma alışkanlıklarının artırılması hedefleniyor.
Bahadın Belediyesi, belde sakinlerinin evlerinde bulunan kitaplardan herkesin faydalanması ve kullanılmayan oyuncakların değerlendirilmesi için belde meydanında kitap ve oyuncak kumbarası kurdu. Vatandaşlar evlerindeki kitapları ve kullanılmayan oyuncakları kumbaraya [...]

52 yıl sonra öğrencileriyle buluştu

Yozgat’ın Sorgun ilçesi Külhüyük köyünde 52 yıl önce öğretmenlik yapan Eğitimci Yazar Yücel Feyzioğlu, ilk öğretmenlik yaptığı okulda o günkü öğrencileriyle buluştu.
Yozgat’tan Kırıkkale’ye, Ankara’dan İstanbul’a 40’a yakın öğrencinin katıldığı buluşmada, duygu dolu anlar yaşandı.
Böyle bir buluşmayı organize ettikleri için Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ve Külhüyük köyü muhtarı Fatih Özdemir’e minnettar olduğunu dile [...]

Okul okul dolaşıp çömlekçiliği sevdiriyor

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde usta öğretici olarak çalışan Ömer Paşabuner, ilçedeki okulları tek tek gezerek minik öğrencilere çömlekçilik mesleğini anlatıyor.
15 yıldır seramik ustası olarak çalıştığını belirten Paşabuner AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süredir Sorgun Halk Eğitimi Merkezi (HEM) bünyesinde açılan seramik kursunda, usta öğretici olarak görev yaptığını, kalan zamanlarında da ilçe merkezindeki [...]

Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri

MEHTAP DOĞAN – Sorgun’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende, şehitler anıldı.
Sorgun Hükümet Konağı yanındaki Atatürk büstü önünde düzenlenen tören saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar ve Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in Atatürk büstüne çelenk koyması ile tören sona erdi.
Tören sonrası AA muhabirine [...]

Hesabına yanlışlıkla yatırılan 100 bin lirayı iade etti

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 15 yıldır esnaflık yapan 39 yaşındaki Salih Başol, hesabına yanlışlıkla yatırılan 100 bin lira parayı sahibine iade edecek.
Geçen hafta Cuma günü mesai saati sonlarına doğru hesabına 100 bin lira yatırıldığını öğrenen Başol, önce çok şaşırdığını, ancak daha sonra hesabını incelediğinde doğru olduğunu gördü.
Başol, gazetecilere yaptığı açıklamada paranın nereden geldiğini [...]

TANAP’tan 16 milyon lira hibe desteği

MEHTAP DOĞAN – Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları çerçevesinde Yozgat genelinde 16 milyon lira hibe desteği sağlayacak.
Konuyla ilgili olarak Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan TANAP Teknik Uygulama Danışmanı Hülya Çemur, hibe amacıyla Türkiye genelinde 100 milyon liranın üzerinde bir bütçe ayrıldığını, bunun 16 milyon [...]

Adalet Bakanı Bozdağ Sorgun’da açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bozdağ Sorgun’da açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal‘ın Almanya‘da yapacağı “Referanduma Hayır” toplantısını iptal etmesini önemsediğini belirtti. Bozdağ ayrıca, Almanya‘da referandum toplantısının iptal edilmesinin belediyenin doğrudan iradesi ile aldığı bir karar olmadığını söyledi.
-Baykal’ın kararı takdire şayan bir tutumdur
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Sağlık-Sen Yozgat Şubesi İl Divan toplantısına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bozdağ, bir gazetecinin eski CHP Genel [...]

TANAP kamp alanı değerlendirilecek

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Doğankent beldesinde kurulu olan TANAP kamp alanının, ikamete yönelik değerlendirileceğini açıkladı.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Saraykent Kaymakamı Murat Kamplay, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, bazı belde belediye başkanları ile TANAP Kampını ziyaret eden Yurtnaç, [...]

Veterinerlik Fakültesi binasını TOBB yapacak

OĞUZHAN SAYDAM – AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bozok Üniversitesi Sorgun Veterinerlik Fakültesi binasının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılacağını açıkladı.
Sorgun’da gazetemizi ziyaret eden Soysal, Sorgun Veterinerlik Fakültesi’nin ilçenin çehresini değiştireceğini, bunun için fakültenin bir an önce yapılıp hizmete girmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti.
Soysal, Sorgun’un Mükremin mahallesinin doğusunda 500 dönüm ve [...]

İnternetten gördü solucan gübresi üretim tesisi kurdu

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde av malzemeleri satıcılığı ile uğraşan Cahit Altuğ (42), internetten organik ürün elde etmeyle ilgili araştırmalar yaparken gördüğü solucan gübresini, kendi kurduğu tesiste üretmeye başladı.
Kendisine ait 130 metrekarelik kapalı alanda kurduğu tesiste deneme amaçlı aldığı solucan gübresinin 4 ay gibi kısa bir sürede 2,5 kart arttığını gören Altuğ, denemelerinden olumlu sonuç alınca [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu