‘Manşet’

ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİRDE HUZURLU BİR ÜNİVERSİTE

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Etkinlikler kapsamında ilk olarak ilçe mezarlığındaki şehitler ziyaret edilerek Kaymakam Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci  ve ziyaretçiler tarafından şehit mezarlarına karanfiller konuldu.
Şehitler için okunan Kur’an-ı Kerimin ardından, İlçe Müftüsü Hasan Görer tarafından dualar edildi.
Kaymakam Mustafa Altınpınar 15 Temmuz’u, o ihanetin mensuplarının [...]

Başkan Ekinci projelerini anlattı

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, Sorgun’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek, göreve geldikleri ilk günden bu yana ve önümüzdeki günlerde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ekinci, öncelikli projelerinin başında ilçeye bir meydan kazandırmak geldiğini ifade ederek, eski Belediye Binasının yıkılarak yerine bir meydan yapılacağını belirtti.
Eski Belediye Binasının Sorgun’un imajını bozduğunu dile getiren [...]

Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi projesi kabul edildi

YOZGAT– Sorgun Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Sorgun Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin, Tarım Bakanlığı tarafından kabul edildiği açıklandı.
İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde bu gün düzenlenen toplantıda proje ile ilgili yapılacak çalışmaların detayları anlatıldı.
Kaymakam Mustafa Altınpınar, Osmaniye köyü yakınlarında bir milyon  747 bin 712  metrekarelik alana kurulacak olan bu tesisle ilgili hazırlanan projenin kabul edildiğini ifade [...]

Çocuklar kendi halı sahalarını yaptılar

YOZGAT – Yozgat’ta bir mahallede bulunan boş bir arsada futbol oynamak isteyen çocuklar, kendi imkanlarıyla evlerinden getirdikleri eski halı ve kilimleri yere sererek halı saha yaptı. Mahalledeki çocuklar halı saha görünümü verdikleri boş arsada futbol oynamanın keyfini yaşıyor.
Yozgat’ta boş vakitlerini değerlendirmek ve futbol oynamak isteyen çocuklar, Aşağı Nohutlu Mahallesinde bulunan boş arsaya halı ve kilim [...]

PANKO Birlik ve HEM akülü araba dağıttı

YOZGAT– Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi (PANKO), Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladıkları bir proje çerçevesinde engelli vatandaşlara 36 akülü 21 tekerlekli araba dağıttı.
Sorgun HEM bahçesinde düzenlenen törende konuşan Kaymakam Mustafa Altınpınar, hazırlanan projenin sosyal yardımlaşmanın çok güzel bir örneği olduğunu vurgulayarak “Bütün engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, onların sosyal çevreye kavuşmaları için ne gerekiyorsa [...]

Aşırı Asitli İçecek Tüketimi Midesini Deldi

16 yaşındaki genç, aşırı tükettiği gazlı içecek yüzünden ölümden döndü.
Şiddetli karın ağrısı şikayetleriyle Yozgat Şehir Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran 16 yaşındaki hastanın, gazlı içecekler yüzünden delinen midesi başarılı bir operasyonla kapatıldı.
YOZGAT - Yozgat Şehir Hastanesi’ne şiddetli karın ağrıları sebebiyle başvuran 16 yaşındaki M.M.A.’nın midesinin delindiği tespit edildi. Uzun süredir devam eden karın ağrılarının şiddetlenmesi ve genel [...]

Almanya’da yaşayan Arslan sokak köpekleri için Barınak Kurdu

Almanya‘da yaşayan Esma Arslan, memleketi Yozgat‘ın Sorgun ilçesinde Hazineden kiraladığı arazide kendi imkanlarıyla kurduğu barınakta yaklaşık 300 sahipsiz köpeğe kol kanat geriyor.
Ailesiyle 1975 yılında Almanya’ya giden 56 yaşındaki Arslan, eğitimini tamamlayıp iş yerini açtı. Hayvan sevgisi çocukluğundan gelen Arslan, son yıllarda hayvanlara yönelik şiddet olaylarının artması üzerine harekete geçme kararı aldı.
Araçların altında ezilen, şiddete uğrayan, aç ve [...]

Görme engellilere göz olacak

YOZGAT – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP)   tarafından hibe edilen kabartma yazı klavyesi ile görme engelliler normal kitapları okuma olanağı bulacak.
Cihazı geliştiren firmanın Genel Müdürü Uğur Demirci, TANAP tarafından geliştirilen bir proje ile proje güzergahındaki 3 bin 600 engellinin hayatlarının kolaylaştırılmasının amaçlandığını belirtti.
Demirci, cihaz ile ilgili yerel [...]

Engelli kardeşler kurdukları radyo ile Köylerinin sesini dünyaya duyurdular

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, rahatsızlıkları nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağlı yaşam süren kardeşler, evlerinde kurdukları radyo kanalıyla gönüllerinden dünyaya kapı açıyor.
İlçeye bağlı Karabalı köyünde yaşayan ve kas erimesi hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyede hayatlarını sürdüren Kazım (39) ve Gülcan Kasımoğulları (29) kardeşler, internet üzerinden yayın yapan “Radyo Karabalı” ile yaşama tutundu.
Yardım almadan dışarıya çıkamadıkları için evde canları sıkılan [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu