‘Manşet’

Sorgun’a İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi kuruluyor

YOZGAT – T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı VE Sorgun Belediyesi’nin girişimleriyle Sorgun’a İleri Biyolojik Atık Su Arıtma tesisi kuruluyor.
Konuyla ilgili bir basın toplantısı yapan Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, kurulacak tesis ile
su kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmeyi planladıklarını söyledi.
Gelecekte insanları bekleyen en büyük sorunun su sorunu olduğunu dile getiren Ekinci tesis ile arıtılan suların [...]

Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Arslan’dan damlama su uyarısı

YOZGAT  – Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, tüm tarım alanlarını etkileyen kuraklığın,pancar üretimini de olumsuz yönde etkilediğini açıkladı.
Bu yıl bölgeye düşen yağış miktarının, kaydedilen normal seviyelerin altında olduğunu, bunun da pancar üretimini düşürdüğünü vurgulayan Arslan gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada “Yağışların önemli ölçüde düşmesi, arazi ve su kaynaklarının olumsuz etkilenmesine ve hidrolojik dengenin bozulmasına [...]

Yiğit Alp’e Can Ol” kampanyasında gerekli para toplandı

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Yozgatlıların seferber olduğu SMA hastası Yozgatlı minik Yiğit Alp Avşar’ın tedavisi için gereken miktarı federasyon bünyesinde başlattığı kampanyada gerekli paranın kalanı olan 100 bin doları üstlenerek kampanyayı bitirdi.
Hasta yakınlarından Hakan Özbay gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir’in Menemen ilçesinde Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 16 aylık Yiğit Alp Avşar’ın tamamen iyileşmesi [...]

Çadır Höyük’te kazı çalışmaları başladı

İlçemize bağlı Peyniryemez köyünde bulunan 5 bin 500 yıllık Çadır Höyük’te kazı çalışmaları başladı.Bir ay sürecek kazı çalışmalarına Vali Ziya Polat ziyaret ederek bilgi aldı.
 
Gazeteciler ile birlikte kazı alanını ziyaret eden Yozgat Valisi Ziya Polat, Kazı başkanı Doç. Dr. Tevfik Emre Şerifoğlu’ndan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Kazılarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, 1994 [...]

Canbolat’tan anız yangını uyarısı

YOZGAT  – Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Canbolat, hasat mevsiminin başladığı şu günlerde meydana gelen anız yangınları nedeniyle uyarılarda bulundu.
Anız yakmanın yanlış bir uygulama olduğunu ve toprağın verimini etkilediğini ifade eden Canbolat gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, gerek hava kirliliğine gerekse toprağın büyük zarara uğramasına neden olan anız yangınına karşı çiftçileri uyardı.
Canbolat, Çevre Kanunu’na [...]

SUSUZLUK SORUNU BÜYÜYOR

Kuraklığın hüküm sürdüğü şu günlerde tarım alanlarında yaşanılan sorunlara yerleşim yerleri de eklendi. Belediyeler bir taraftan yeni kaynaklar bulabilmek için çalışırken diğer taraftan da halkın mevcut suyu tasarruflu kullanmaları için çağrıda bulunuyor.
SORGUN’DA SONDAJ ÇALIŞMALARI
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde de şebeke suyu ihtiyacını karşılamaya yönelik kaynak arama çalışmaları devam ediyor.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, ‘’İlçemizin su ihtiyacını [...]

Polisten sahte para uyarısı

Yozgat’ta polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarındaki satıcılara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı anlattı.
Yozgat’ta polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarındaki satıcılara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı anlattı.
Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Canlı Hayvan Pazarı’nda satıcılara, broşür dağıtarak sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu. Polis ekipleri, [...]

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Demirer muhtarlarla yemekte buluştu

YOZGAT – İYİ Parti Toplumsal Politikalar ve AR-GE Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer Sorgun’da muhtarlar ve partililerle yemekte buluştu.
Sorgun’da bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Demirer, iktidar olduklarında kuvvetler ayrılığı ile hukuk ve adaletin sağlanacağı bir sistemi hayata geçireceklerini söyledi.
İktidarda bulunan Cumhur İttifakı’nın politikalarının iflas ettiğini, bunu ittifak ortağı iki partinin de kabul [...]

Yozgat’ta sel felaketi

Yozgat’ta yaşanan sel felaketi ekili alanlara zarar verdi.
Öğle saatlerinde başlayan ve giderek etkisini artıran sağanak, merkeze bağlı Kırım ve Türkmensarılar köylerinde sele dönüştü. Her iki köyde de sel nedeniyle ekili araziler, su altına kaldı. Sebze ve meyve ekili bahçelerde zarar oluştu.
Kırım köyünde Ercan Yılmaz’a ait kümesteki 30 kaz ve 5 tavuk telef oldu. Yılmaz, Köyümüzde [...]

Eğriöz Deresi’nde ıslah çalışmaları

YOZGAT– Sorgun’un en önemli iki deresinden biri olan Eğriöz Deresi’nde tamamlanan ıslah çalışmalarının ardından dere zemini beton kaplama yapılıyor.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Eğriöz Deresi’nin Eski Hastane Caddesi’nden
başlayıp Kaplıcalar Bölgesi’ne kadar olan bölümünde zeminin beton kaplama işi sürdüğünü söyledi.
Belediyenin dere ıslahı çalışmasını tamamladığı ve zeminin betonla kaplanma işinin DSİ tarafından yapıldığı bilgisini veren Ekinci [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu