‘Manşet’

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladık

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi, Sorgun’da da törenlerle kutlandı.
Sabah saat 10.00 da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan kutlama törenlerine, öğleden sonra Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda devam edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan günün ikinci programının açılış konuşmasını yapan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Levent Tunçer, bugün, [...]

Sorgun’da 6.Engelliler Şenliği yapıldı

Her yıl 10-16 mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” nedeniyle Sorgun Engelliler Umut Derneği ve Engelliler Umutspor kulübü tarafından etkinlik düzenlendi.
Sorgun Kaymakamlığı önünde engelli ve ailelerinin yürüyüşü ile başlayan 6. Engelliler Şenliği’nde, engellilerin yaşam mücadelesini anlatan pankartlar dikkat çekti.
Yürüyüşe Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Başkanı [...]

Yozgatlı işadamları Sorgun’da toplandı

Yozgat Valiliği ve ORAN Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen Yozgatlı İş Adamları Zirvesi Sorgun Termal Otelde gerçekleştirildi.
Yozgat’ın yatırım potansiyelini ortaya çıkarmak, iş adamlarının Yozgat’a yatırım yapmalarını sağlamak, istihdamı artırmak, büyük şehirlere göçü önlemek ve ilimizi yaşanabilir bir şehir yapmak için düzenlenen toplantıya 130 işadamı katıldı.
Yozgatlı İş Adamları Zirvesi’ne katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin her alanda gelişimine önem [...]

Hititlerin heykel atölyesi için proje hazırlanıyor

Yozgat‘ın Sorgun ilçesine bağlı Yeniyer Beldesi’nde Hitit döneminin ilk ‘Heykel Atölyesi’ olarak kullanıldığı tespit edilen bölgede Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi (KOP) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın desteği ile yapılan kurtarma çalışmaları neticesinde Açık Hava Müzesi ve Kültür Park kurulacak.
Yeniyer Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Hitit Heykel Atölyesi’nin bulunduğu yaklaşık 14 bin metre kare alan üzerine inşa [...]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı salonda kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95.yıl dönümü Sorgun’da kutlandı.
Her yıl Sorgun Belediye Meydanı’nda yapılan tören,  hava şartları nedeniyle İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonunda yapıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlara ait binalar, iş yerleri bayraklarla süslendi.
İstiklal marşının okunmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin [...]

Kasaba meydanına Sokak Kütüphanesi kurdular

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde, belediyenin “Al götür, oku getir” sloganıyla oluşturduğu ve görevlisi bulunmayan sokak kütüphanesi ile belde sakinlerinin okuma alışkanlıklarının artırılması hedefleniyor.
Bahadın Belediyesi, belde sakinlerinin evlerinde bulunan kitaplardan herkesin faydalanması ve kullanılmayan oyuncakların değerlendirilmesi için belde meydanında kitap ve oyuncak kumbarası kurdu. Vatandaşlar evlerindeki kitapları ve kullanılmayan oyuncakları kumbaraya [...]

52 yıl sonra öğrencileriyle buluştu

Yozgat’ın Sorgun ilçesi Külhüyük köyünde 52 yıl önce öğretmenlik yapan Eğitimci Yazar Yücel Feyzioğlu, ilk öğretmenlik yaptığı okulda o günkü öğrencileriyle buluştu.
Yozgat’tan Kırıkkale’ye, Ankara’dan İstanbul’a 40’a yakın öğrencinin katıldığı buluşmada, duygu dolu anlar yaşandı.
Böyle bir buluşmayı organize ettikleri için Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ve Külhüyük köyü muhtarı Fatih Özdemir’e minnettar olduğunu dile [...]

Okul okul dolaşıp çömlekçiliği sevdiriyor

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde usta öğretici olarak çalışan Ömer Paşabuner, ilçedeki okulları tek tek gezerek minik öğrencilere çömlekçilik mesleğini anlatıyor.
15 yıldır seramik ustası olarak çalıştığını belirten Paşabuner AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süredir Sorgun Halk Eğitimi Merkezi (HEM) bünyesinde açılan seramik kursunda, usta öğretici olarak görev yaptığını, kalan zamanlarında da ilçe merkezindeki [...]

Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri

MEHTAP DOĞAN – Sorgun’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende, şehitler anıldı.
Sorgun Hükümet Konağı yanındaki Atatürk büstü önünde düzenlenen tören saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar ve Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in Atatürk büstüne çelenk koyması ile tören sona erdi.
Tören sonrası AA muhabirine [...]

Hesabına yanlışlıkla yatırılan 100 bin lirayı iade etti

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 15 yıldır esnaflık yapan 39 yaşındaki Salih Başol, hesabına yanlışlıkla yatırılan 100 bin lira parayı sahibine iade edecek.
Geçen hafta Cuma günü mesai saati sonlarına doğru hesabına 100 bin lira yatırıldığını öğrenen Başol, önce çok şaşırdığını, ancak daha sonra hesabını incelediğinde doğru olduğunu gördü.
Başol, gazetecilere yaptığı açıklamada paranın nereden geldiğini [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu