‘Manşet’

Sorgun’a Millet Bahçesi ve OSB müjdesi

YOZGAT  - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan Sorgun’a Millet Bahçesi ve Organize Sanayi Bölgesi müjdesi geldi.
AK Parti Sorgun İlçe Başkanı Mesut Kılıç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı makamında ziyaret ederek Sorgun’a yapılması planlanan devlet yatırımları hakkında bilgi aldı.
Kılıç, Ankara dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada,  AK Parti hükümetinin devlet yatırımlarının Sorgun’a devam etmesi konusunda kendilerinden destek istediğini belirterek “Sayın [...]

Yüz yüze eğitim bugün başladı ama Ahmetfakılı ve Araplı da okullar Açılmadan kapandılar

İlçemize bağlı Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 2 beldedeki okullarda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarından dolayı yüz yüze eğitim 1 Mart‘a ertelendi.
Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, AA muhabirine, Yeniyer beldesi Ahmetfıkalı Mahallesi ile Araplı beldesinde bazı vatandaşların Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belirterek, “Kovid-19 hastası ve temaslılardan dolayı Ahmetfakılı ilk ve ortaokulu ile Araplı beldesinde Hacı İbrahim Şimşek [...]

Nüfusumuz arttı

Adrese Dayalı Nüfus kayıt sistemi verilerini açıklayan TÜİK 2020 yılı tüm verilerini internet sitesinde yayınladı. Yayınlanan verilere göre ilçemiz Sorgun’un ilçe geneli nüfusu 2020 yılında 80 bin 525 olarak açıklandı.
Verilere göre Sorgun’un toplam nüfusu 2019 yılında 79 bin 533 iken 2020 yılında 992 kişi artarak 80 bin 525 kişi oldu.
2019 yılında 53 bin 299  Sorgun [...]

Yeni jeotermal serada fide ekimi başladı

YOZGAT – Sorgun Belediyesi’nin özel bir şirketle kar ortağı olarak kurduğu jeotermal serada fide dikimlerine başlandı.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci 30 dönümlük alanda, %8 oranında kar ortaklığı ile kurdurulan seranın, jeotermal suyla ısıtılacağını belirtti.
Sera inşaatının tamamlanmasının ardından 110 bin domates fidesinin dikimine başlanıldığını ifade eden  Ekinci, “Sorgun ekonomik potansiyeli olan bir ilçe. Bizler de [...]

Tarım ve hayvancılığın sorunları masaya yatırıldı

YOZGAT – Sorgun Ziraat Odası tarafından düzenlenen toplantıda tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerin sorunları masaya yatırıldı.
Yozgat İl Tarım Müdürlüğü Proje Şube Müdürü Mahmut Kaan Çeliker, Sorgun İlçe Tarım Müdürü Yusuf Canbolat, Sorgun Ziraat Odası Başkanı Hacı Tuzlacık, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nusret Yiğit, Süt Üreticileri Birliği’ni temsilen Ömer Hekimoğlu’nun katıldığı toplantıda tarım ve hayvancılığa [...]

Sorgun’da Covid-19 aşı uygulaması başladı

YOZGAT – Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ın Sorgun ilçesinde de sağlık personeline Covid-19 aşı uygulaması başladı.
Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ümit Öztürk Sorgun Devlet Hastanesi’nde 615 sağlık  personeli bulunduğunu ve bu personele yetecek kadar aşı geldiğini belirtti.
Aşı yaptıracak olan personelin önce MHRS randevu sisteminden kayıt oluşturup, ardından da aşısını yaptırdığını ifade eden [...]

Yozgat Tarımı masaya yatırıldı

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve Ali Keven, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Tarım Paydaşları, Birlikler ve Kooperatiflerin temsilcileri katıldı.
Toplantıda, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan [...]

SORGUN BASININDA GÜÇ BİRLİĞİ

Yurt genelinde birçok ilde birleşmeye giden yerel gazeteler arasına Sorgun ilçesindeki gazeteler de katıldı.
Sorgun’da yayın yapan ve Basın İlan Kurumu’ndan resmi ilan alma hakkına sahip 4 gazete birleşerek “ Sorgun Medya Gazetesi” ismiyle vasıflı olarak haftada 2 gün yayın hayatına devam etme kararı aldı.
Haftalık yayınını sürdüren Sorgun Postası, Gerçek Haber, Sıla Haber ve Selam gazeteleri [...]

Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika kuruluyor

YOZGAT – Sorgun Belediyesi tarafından bir özel şirketle gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika kurulacak.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci gazetecilere yaptığı açıklamada, kurulacak tekstil fabrikası yatırımı için mutabakata varıldığını ve sözleşme imzalandığını söyledi.
Ekinci, tüm hayalinin Sorgun’u göç veren değil göç alan bir şehir haline getirmek olduğunu vurgulayarak “Yol, kaldırım, temizlik, su bizim [...]

ALIŞVERİŞLERİNİ SORGUN’DAN YAP SORGUN KAZANSIN

Sorgun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erdal Kaygusuz, ‘İlçeni koru, alışverişlerini Sorgun’dan yap Sorgun kazansın’ çağrısı yaptı. Sorgun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erdal Kaygusuz, pandemi nedeniyle bu yıl zor günler geçiren Sorgun’un esnafına sahip çıkılması için Sorgunluların alışverişlerini ilçe esnaflarında yapması için çağrıda bulundu.
Başkan Kaygusuz yaptığı çağrıda şöyle seslendi; “Sorgun ilçemizin ticaretinde pandemi nedeniyle [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu