‘Manşet’

İnternetten gördü solucan gübresi üretim tesisi kurdu

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde av malzemeleri satıcılığı ile uğraşan Cahit Altuğ (42), internetten organik ürün elde etmeyle ilgili araştırmalar yaparken gördüğü solucan gübresini, kendi kurduğu tesiste üretmeye başladı.
Kendisine ait 130 metrekarelik kapalı alanda kurduğu tesiste deneme amaçlı aldığı solucan gübresinin 4 ay gibi kısa bir sürede 2,5 kart arttığını gören Altuğ, denemelerinden olumlu sonuç alınca [...]

İmece yoluyla bir ailenin yarasına merhem oldular

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde çiftçiler, 5 ay önce bir trafik kazasında hayatını kaybeden Süleyman Karaaslan’ın ailesine sahip çıkarak, tüm tarlalarını imece yoluyla ektiler.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan gazetemize yaptığı açıklamada, yıllar önce köylerde birçok işin, birlikteliğin, dayanışmanın en güzel örneği olan imece yoluyla yapıldığını, ancak günümüzde bu güzel geleneğin giderek [...]

Sorgun’da 16 bin 263 öğrenci karne aldı

FATİH SAYDAM – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ilçede, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısı sonunda, 16 bin 263 öğrencinin karne aldığını söyledi.
Mehmet Akif Ersoy ortaokulu karne dağıtım töreninde konuşan Ekinci, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısında, okul öncesi eğitimde bin 111, ilkokulda 5 bin 152, İmam Hatip ortaokullarında 885, ortaöğretim de 4 bin [...]

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları

Vali Kemal Yurtnaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile Yozgat’ta görev yapan ulusal basın temsilcileri ve yerel gazete çalışanları ile bir araya geldi.
İl Özel İdaresi Misafirhanesinde basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Vali Yurtnaç, burada yaptığı konuşmada, her şeyin Türkiye’de bir gününün olduğunu söyledi.
Daha önceden basın sektöründe çalışmış ve vefat etmiş basın çalışanlarına Allah’tan rahmet [...]

Geleceğin özel harekatçıları Sorgun’da yetişiyor

Geleceğin Özel Harekatçıları, Sorgun Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan Özel Harekat Polis Kursu’nda yetişiyor.
Yaklaşık 2 ay önce açılan Özel Harekat Polis Kursu’na başvuran adaylar, yapılacak olan fiziki yeterlilik sınavında başarılı olabilmek için, Nene Hatun Kız Meslek lisesi Kapalı Spor Salonu’nda hazırlanan parkurda ter döküyor.
Çarşamba, Cuma, cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftanın dört günü 4 [...]

Son bir yılda 10 şehit verdik

Sorgun, terör örgütlerinin hain saldırılarında son bir yılda 10 şehit verdi.
Sorgun, Kahpe terör saldırılarında son bir yılda 10 şehit verirken, en son şehidi Mehmet Ünal’ı gözyaşlarıyla uğurladı.
Şehit Mehmet Ünal’ın (22) naaşı, geçen Salı günü Sorgun Devlet Hastanesi morgundan alınarak helallik alınmak üzere önce babaevine, daha sonra da konvoy eşliğinde Belediye Meydanı’na getirildi. Meydanda öğle namazı [...]

Sadık dostlara sahip çıktılar

Sorgun’da İsmail Bolat ve Osman Özbek isimli iki vatandaş insanların en sadık dostları olan sokak köpeklerine sahip çıkarak, onların bakımlarını üstlendiler.
Kendilerini sokaklardan topladıkları 60’a yakın köpeğin bakımına adayan Bolat ve Özbek, sayıları günden güne artan köpeklerin bakımının ekonomik boyutunu, gittikçe ağırlaştığını ifade ettiler.
Sorgun Belediyesi’nde kepçe operatörü olarak çalışan İsmail Bolat AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesaiden [...]

Bozdağ “Din tüccarlarının karşısında durmalıyız”

Yozgat Polis Eğitim Merkezi’nin 18′inci eğitim dönemi açılış törenine katılan ve öğrencilere ilk dersi veren Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, terörle mücadelede bugüne kadar hayatını kaybeden bütün şehitlere Allah’tan rahmet diledi.
ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Kayseri‘de meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şunu bir kez daha buradan ilan ediyorum; hiçbir terör [...]

Şehit Alan ve Şehit Devrilmez son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Ahmet Alan’ın (24) cenazesi, memleketi Yozgat’ın Sorgun ilçesinde toprağa verildi.
Sorgun Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Alan’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, helallik alınması için Yenidoğan Mahallesi’ndeki babaevine götürüldü. Cenazenin getirilişi sırasında şehidin babası Polat ve annesi Zehra Alan ile yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.
Daha sonra şehit polis için belediye [...]

“15 Temmuz Direniş ve Diriliş Sergisi” açıldı

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Belediyesi ile Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi tarafından düzenlenen  “15 Temmuz Direniş ve Diriliş Fotoğraf Sergisi” Belediyesi Gençlik Merkezi salonunda açıldı.
Anadolu Ajansı çalışanlarının çektiği fotoğrafların yer aldığı serginin açılışında ziyaretçiler, Dursun Ali Erzincanlı’nın, Ömer Halis Demir için yazdığı 30 Güvercin isimli şiirin okunması sırasında  gözyaşlarına da hakim olamadılar.
Serginin açılışında konuşan Sorgun [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu