‘Manşet’

Hesabına yanlışlıkla yatırılan 100 bin lirayı iade etti

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 15 yıldır esnaflık yapan 39 yaşındaki Salih Başol, hesabına yanlışlıkla yatırılan 100 bin lira parayı sahibine iade edecek.
Geçen hafta Cuma günü mesai saati sonlarına doğru hesabına 100 bin lira yatırıldığını öğrenen Başol, önce çok şaşırdığını, ancak daha sonra hesabını incelediğinde doğru olduğunu gördü.
Başol, gazetecilere yaptığı açıklamada paranın nereden geldiğini [...]

TANAP’tan 16 milyon lira hibe desteği

MEHTAP DOĞAN – Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları çerçevesinde Yozgat genelinde 16 milyon lira hibe desteği sağlayacak.
Konuyla ilgili olarak Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan TANAP Teknik Uygulama Danışmanı Hülya Çemur, hibe amacıyla Türkiye genelinde 100 milyon liranın üzerinde bir bütçe ayrıldığını, bunun 16 milyon [...]

Adalet Bakanı Bozdağ Sorgun’da açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bozdağ Sorgun’da açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal‘ın Almanya‘da yapacağı “Referanduma Hayır” toplantısını iptal etmesini önemsediğini belirtti. Bozdağ ayrıca, Almanya‘da referandum toplantısının iptal edilmesinin belediyenin doğrudan iradesi ile aldığı bir karar olmadığını söyledi.
-Baykal’ın kararı takdire şayan bir tutumdur
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Sağlık-Sen Yozgat Şubesi İl Divan toplantısına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bozdağ, bir gazetecinin eski CHP Genel [...]

TANAP kamp alanı değerlendirilecek

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Doğankent beldesinde kurulu olan TANAP kamp alanının, ikamete yönelik değerlendirileceğini açıkladı.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Saraykent Kaymakamı Murat Kamplay, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, bazı belde belediye başkanları ile TANAP Kampını ziyaret eden Yurtnaç, [...]

Veterinerlik Fakültesi binasını TOBB yapacak

OĞUZHAN SAYDAM – AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bozok Üniversitesi Sorgun Veterinerlik Fakültesi binasının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılacağını açıkladı.
Sorgun’da gazetemizi ziyaret eden Soysal, Sorgun Veterinerlik Fakültesi’nin ilçenin çehresini değiştireceğini, bunun için fakültenin bir an önce yapılıp hizmete girmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti.
Soysal, Sorgun’un Mükremin mahallesinin doğusunda 500 dönüm ve [...]

İnternetten gördü solucan gübresi üretim tesisi kurdu

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde av malzemeleri satıcılığı ile uğraşan Cahit Altuğ (42), internetten organik ürün elde etmeyle ilgili araştırmalar yaparken gördüğü solucan gübresini, kendi kurduğu tesiste üretmeye başladı.
Kendisine ait 130 metrekarelik kapalı alanda kurduğu tesiste deneme amaçlı aldığı solucan gübresinin 4 ay gibi kısa bir sürede 2,5 kart arttığını gören Altuğ, denemelerinden olumlu sonuç alınca [...]

İmece yoluyla bir ailenin yarasına merhem oldular

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde çiftçiler, 5 ay önce bir trafik kazasında hayatını kaybeden Süleyman Karaaslan’ın ailesine sahip çıkarak, tüm tarlalarını imece yoluyla ektiler.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan gazetemize yaptığı açıklamada, yıllar önce köylerde birçok işin, birlikteliğin, dayanışmanın en güzel örneği olan imece yoluyla yapıldığını, ancak günümüzde bu güzel geleneğin giderek [...]

Sorgun’da 16 bin 263 öğrenci karne aldı

FATİH SAYDAM – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ilçede, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısı sonunda, 16 bin 263 öğrencinin karne aldığını söyledi.
Mehmet Akif Ersoy ortaokulu karne dağıtım töreninde konuşan Ekinci, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısında, okul öncesi eğitimde bin 111, ilkokulda 5 bin 152, İmam Hatip ortaokullarında 885, ortaöğretim de 4 bin [...]

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları

Vali Kemal Yurtnaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile Yozgat’ta görev yapan ulusal basın temsilcileri ve yerel gazete çalışanları ile bir araya geldi.
İl Özel İdaresi Misafirhanesinde basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Vali Yurtnaç, burada yaptığı konuşmada, her şeyin Türkiye’de bir gününün olduğunu söyledi.
Daha önceden basın sektöründe çalışmış ve vefat etmiş basın çalışanlarına Allah’tan rahmet [...]

Geleceğin özel harekatçıları Sorgun’da yetişiyor

Geleceğin Özel Harekatçıları, Sorgun Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan Özel Harekat Polis Kursu’nda yetişiyor.
Yaklaşık 2 ay önce açılan Özel Harekat Polis Kursu’na başvuran adaylar, yapılacak olan fiziki yeterlilik sınavında başarılı olabilmek için, Nene Hatun Kız Meslek lisesi Kapalı Spor Salonu’nda hazırlanan parkurda ter döküyor.
Çarşamba, Cuma, cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftanın dört günü 4 [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu