‘Manşet’

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven; “Yeni Çeltek’te ne oluyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, son zamanlarda Yeni Çeltek kömür ocağında maden işçilerinin sorunlarının arttığına yönelik bir açıklama yaptı. Sorgun Yeni Çeltek kömür ocağında yeraltında çalışan madencilerin işten çıkarma sorunuyla baş başa olduklarını söyleyen Keven,
“Sorgun Yeni Çeltek kömür ocağı yıllardır TKİ ve Pankobirlik ortaklığıyla devam eden kamunun da güvencesinin olduğu bir maden ocağıdır. [...]

Yozgat’ta 74 bin 935 öğrenci yeni ders yılına merhaba dedi

YOZGAT – Yozgat‘ta yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.
TOKİ Şehit Adem Cankurtaran ortaokulunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Törende konuşan Yozgat Valisi Kadir Çakır, bu gün 477 okulda 5 bin 189 öğretmen ve 74 bin 935 öğrencinin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’na başladığını belirtti.
Çocukların eğitiminde tüm Milli Eğitim [...]

Bakan Turhan YHT hattını inceledi

YOZGAT – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Ankara- Sivas YHT hattında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yüklenici firma çalışanlarından bilgi aldıklarını ifade etti.
Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesinde Yozgat’ın Akdağmadeni şantiyesinde incelemede bulunan ve Sorgun’da ray kaynağı yapma çalışmasına katılan Turhan, projenin adım adım sona yaklaşıldığını ve ray serme işleminin hızlandığını ifade ederek kaydederek, “Artık bu [...]

Hızlı Trende Test Sürüşleri 2020’de Başlayacak

Küçük Asya ile İpek Yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demir yolu koridorunun önemli akslarından biri olan ve Yozgat Ankara arasını 55 dakikaya düşürecek Ankara-Yozgat-Sivas YHT Projesi’nde Yerköy-Sivas yönünde ray serim çalışmaları sürüyor.
Yerköy-Sivas hattında ray serimi bir milyar 83 milyon liraya ihale edilen projede, 80 kilometre çift yön olarak ray serimi geçekleştirildi. Vali Kadir Çakır, ray serimi [...]

Başkan Ekinci icraatlarını anlattı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Belediye Başkanı Erkut Ekinci ve STK başkanları tarafından çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
BAŞKAN EKİNCİ’DEN GAZETECİLERE ZİYARET VE YEMEK
Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan yerel gazetecilere yemek verdi.
Üçtepeler Belediye Sosyal Tesislerinde akşam verilen yemeğe, Belediye Başkanı M. Erkut [...]

ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİRDE HUZURLU BİR ÜNİVERSİTE

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Etkinlikler kapsamında ilk olarak ilçe mezarlığındaki şehitler ziyaret edilerek Kaymakam Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci  ve ziyaretçiler tarafından şehit mezarlarına karanfiller konuldu.
Şehitler için okunan Kur’an-ı Kerimin ardından, İlçe Müftüsü Hasan Görer tarafından dualar edildi.
Kaymakam Mustafa Altınpınar 15 Temmuz’u, o ihanetin mensuplarının [...]

Başkan Ekinci projelerini anlattı

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, Sorgun’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek, göreve geldikleri ilk günden bu yana ve önümüzdeki günlerde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ekinci, öncelikli projelerinin başında ilçeye bir meydan kazandırmak geldiğini ifade ederek, eski Belediye Binasının yıkılarak yerine bir meydan yapılacağını belirtti.
Eski Belediye Binasının Sorgun’un imajını bozduğunu dile getiren [...]

Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi projesi kabul edildi

YOZGAT– Sorgun Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Sorgun Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin, Tarım Bakanlığı tarafından kabul edildiği açıklandı.
İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde bu gün düzenlenen toplantıda proje ile ilgili yapılacak çalışmaların detayları anlatıldı.
Kaymakam Mustafa Altınpınar, Osmaniye köyü yakınlarında bir milyon  747 bin 712  metrekarelik alana kurulacak olan bu tesisle ilgili hazırlanan projenin kabul edildiğini ifade [...]

Çocuklar kendi halı sahalarını yaptılar

YOZGAT – Yozgat’ta bir mahallede bulunan boş bir arsada futbol oynamak isteyen çocuklar, kendi imkanlarıyla evlerinden getirdikleri eski halı ve kilimleri yere sererek halı saha yaptı. Mahalledeki çocuklar halı saha görünümü verdikleri boş arsada futbol oynamanın keyfini yaşıyor.
Yozgat’ta boş vakitlerini değerlendirmek ve futbol oynamak isteyen çocuklar, Aşağı Nohutlu Mahallesinde bulunan boş arsaya halı ve kilim [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu