‘Manşet’

Sorgun yerel basın kuruluşlarından kurum ve STK’lara tepki

Sorgun’da gazetecilik ve matbaacılık faaliyetinde bulunan işyerleri bazı kurumların işlerini Sorgun’da yaptırmamasına tepki gösterdi.
Sorgun Postası Gazetesi sahibi Şahin Özmen, Sorgun Selam Gazetesi Sahibi Durali Doğan, Sorgun Sıla Haber Gazetesi Sahibi Rasim Doğan, Gerçek Haber Gazetesi Sahibi Halit Yılmaz bir araya gelerek matbaacılık ve gazetecilik sektörlerinin sıkıntılarını masaya yatırdı.
Ortak basın açıklaması yapan gazete sahipleri Sorgun’da kurum [...]

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Yozgat’ta 3 tesisi açtı 6 tesisin temelini attı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 9 üretim tesisinin açılış ve temel atma törenine katıldı.
Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 9 üretim tesisinin açılış ve temel atma törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanı sıra, Vali Ziya Polat, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ethem Sedef, Savunma Sanayi Başkanı Yardımcısı İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları [...]

Belediye Encümenin kredi oylaması ülke gündemine oturdu

Sorgun Belediye Meclisinde, İller Bankası’ndan kredi alınması önergesinin AK Parti ve BBP meclis üyeleri tarafından reddedilmesi ülke gündemine otururken, Sözcü gazetesi haberi manşetten verdi.
NE OLMUŞTU?
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci meclis toplantısında, İller Bankası tarafından, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde zorda kalan belediyelerin hizmetlerinin aksamaması için kredi musluklarını açtığını, bu krediden yararlanmak isteyen belediyelere düşük [...]

Şiddetli dolu büyük zarara neden oldu

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun İlçesinde meydana gelen dolu yağışı 5 köydeki ekili alanlarda büyük zarara neden oldu.
Sorgun’da Cuma akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız 45 dakika süren şiddetli dolu yağışı, Mehmetbeyli, Şahmuratlı, Termezli, Çakırnacılı ve Ayrıdam köylerindeki ekili alanlar ile meyvelerde büyük zarara yol açtı.
Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü, dolu yağışının ekili alanlarda ve meyvelerde yol [...]

Sorgun’da süne mücadelesi

YOZGAT – Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin 2020 yılı hasat dönemi süne zararlısı ile mücadele çalışmaları sürüyor.
Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Canbolat, müdürlüğe bağlı 4 ayrı ekibin Sorgun geneli 1 milyon dekar alan içinde buğday ve arpalarda görünen süne zararlısını tespit etmeye çalıştıklarını söyledi.
Çalışma boyunca bütün alan içerisinde süne-kımıl yumurtası ve [...]

74 gün sonra ilk cuma namazı kılındı

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yeni koronavirüs (Covid-19) pandemisi sonrası ilk Cuma namazı yağmur altında kılındı.
Namaz öncesinde başlayan ve bir müddet devam eden yağmur sonrası göle dönen Salih Paşa Camisi’nin Bahçesi, vatandaşların gayretleri sonucunda temizlenerek namaz kılınacak duruma getirildi.
Sorgun Kaymakamı Bahadır Güneş’in de katıldığı ilk Cuma namazına 65 yaş üzeri vatandaşlar ve 20 yaş altı [...]

Atatürk Bulvarı’nda yeni görünüm

YOZGAT – Sorgun Belediyesi asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, havaların ısınmasıyla birlikte başladıkları asfalt çalışmalarında, bu yıl hedefledikleri rakamlara ulaşacaklarını açıkladı.
Ekinci, tüm dünyayı saran yeni koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bazı sektörler çalışmalarını durdururken, belediye olarak kendilerinin tüm birimlerde çalışmaya devam ettiklerini söyledi.
Havaların mart ayından itibaren ısınmaya başlamasıyla birlikte asfalt çalışmalarına [...]

Ankara-Sivas YHT hattında sona yaklaşılıyor

Yapımına 2008 yılında başlanan ve 2012 yılında bitirilmesi planlanan 400 kilometrelik Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı projesinde sona yaklaşıldığı açıklandı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı projesiyle ilgili, “Bu yıl içinde Sivas ile Ankara’yı hızlı trenle birbirine bağlayıp, iki il arasındaki mesafeyi 12 saatten 2 saate düşüreceğiz”dedi.
Karaismailoğlu, 400 kilometrelik [...]

Asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor

Sorgun Belediyesi ekipleri yol çalışmalarında sona yaklaştı.
Sorgun merkezinde çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri Atatürk Bulvarı’ndaki yol çalışmalarına başladı.
Atatürk Bulvarı’nda yapıldığı günden beri vatandaşların tepkisini çeken hatta yıkıldığında “Bulvar nefes aldı” yorumları yapılan orta refüjü kaldırmakla başlayan çalışmalar yağmur suyu, sokak lambaları ve kaldırım çalışmalarının ardından asfalt çalışmalarıyla sona erecek.
Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin harıl harıl çalıştığı Atatürk [...]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerden coşkuyla kutlandı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Sorgun’da da bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüs salgını nedeniyle evlerde kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programı saat 11.00 de Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya’ nın çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla günün [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu