‘Haydar Ahi’

SATA SATA BİTİREMEDİLER!

SATA SATA BİTİREMEDİLER!

Son yıllarda malum kesimin sürekli hakaret ettikleri ve memleket için birşey yapmadığı iddia edilen, 81 yıl önce aramızdan ayrılan ölümsüz ve eşşiz liderimiz, ilk tek ve son Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bakın 15 yıllık görevi esnasında ülkemiz ve milletimiz için neler yapmış okuyalım.
Son17 senede bırakın bir fabrika açılmasını ,ekonomiyi ayakta tutmak için sata sata bitiremedikleri [...]

GEL DE ANLAT!

GEL DE ANLAT!

Bazı saf vatandaş grubu vardır. Bunlar“Bizim parti gelmeden önce Merkez Bankası’nın kasında şu kadar para vardı ama şimdi iktidar şu kadar çoğalttı „ diye konuşur. Halbuki kasada beş para yok. Hükümetin mevduatlara el koyması an meselesi (şaka demiyorum)! İşte bu  saf vatandaşlara işin aslı anlatılmaz! Çünkü onların medyasında böyle dandik ekonomik konular işlenmez. Onların medyasında [...]

ATATÜRK‘ÜN İSMET PAŞAYA YAZDIĞI MEKTUP

ATATÜRK‘ÜN İSMET PAŞAYA YAZDIĞI MEKTUP

Cumhuriyetin kurulmasından bir gün sonra , 30 Ekim 1923 sabahı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başbakanı İsmet İnönü’ne şöyle yazdı:
“Sevgili paşam, Cumhuriyet’in ilk başbakanı olarak seni düşünüyorum. Dur, hiç itiraz etme. Niye seni seçtiğimi şimdi anlayacaksın.
Bizi yine büyük bir savaş bekliyor. Durumumuzun bir bölümünü Cephe Komutanı ve Lozan Baş Delegesi [...]

MALATYALI KEZBAN!

MALATYALI KEZBAN!

Ah Kezban ah, eli öpülesi Kezban ..!!! Belki de şimdi yaşamıyorsun. Keşke yaşasaydın da görseydin, gerçek orospunun kim olduğunu.. !!!
Bu hikâye Malatya’da geçer.
Bu, bir tercüman eşliğinde eğlenmek için geneleve gelen iki Amerikalı coni ile genelevde çalışan Kezban’ın hikayesidir..!!!
Menderes’in Türkiye’yi ‘küçük Amerika’ yapmaya çalıştığı günlerde, yani 1955-1960′lı yıllarda yaşanmış gerçek bir hayat hikâyesidir…
Malatya’nın en canlı sokaklarından [...]

ZAMANIN ÇÜRÜKLERİ!

ZAMANIN ÇÜRÜKLERİ!

Milli Mücadele döneminde Ankara’da görev yapan Sovyet Diplomatı ARALOVanlatıyor:
Tıp fakültesi son sınıf öğrencileri cepheye gidip, şehit oldu diye mezun verememişken medreselerdekilerin askerden muaf tutulması Atayı nasıl da kızdırıyor… Bir de medreseler için ayrılan alanların köylülerin elinden zorla alınmış yerler olması onu harekete geçiriyor. O gece iki medreseyi ziyaret ettik.
Kanlı canlı, hemen hepsi de gencecik mollalar [...]

BU GİDİŞLE AZ KALDI!

BU GİDİŞLE AZ KALDI!

Genelkurmayın adı değişiyor
Genelkurmay Başkan Paşa  ile ismi lazım değilin geçen gece saat 02:00 sıralarında  Ankara’nın Bentderesi semtinde bir yerlerde gizlice buluştukları ortaya çıktı. Paşa ile ismi lazım değilin TSK üzerinde yeni bir yapılanma için buluştukları iddiaları ortaya atıldı.
Sabah saatlerine kadar süren toplantıdan çıkan sonuca göre yeni yapılanmada  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin adı „Türk Silahsız Kuvvetleri Genel [...]

CESARETLERİ VARSA SORSUNLAR!

CESARETLERİ VARSA SORSUNLAR!

AKP genel başkanının uçağına binen ve ona seyahati boyunca eşlik eden sözde gazetecilerin soracakları sorular, AKP genel başkanının danışmanları tarafından önceden belirlenir ve ona göre sorular yöneltilir. Kimin ne soracağı günler önceden bellidir ve ona göre de cevaplar hazırlanır ki reisleri zor durumda kalmasın, onlar da yağlı avantadan olmasınlar!
Eğer o uçağa binen sözde gazeteciler özgür  [...]

MUSTAFA, HESABI ÖDEMEDEN NEREYE GİDİYORSUN ?

MUSTAFA, HESABI ÖDEMEDEN NEREYE GİDİYORSUN ?

Ankara’da havanın kapalı olduğu sıkıntılı bir kasım akşamı, Avrupa üzerinde savaş rüzgârları esmekte, genç Cumhuriyet kalkınma, büyüme ve gelişme çabaları içinde hedefe doğru ilerlemektedir.
Mustafa Kemal hem mahalle hem de okuldan arkadaşı Nuri Conker ile Çankaya’da konuşmaktadır. Nuri Conker, ölene kadar Atatürk’ün kadim dostu kalmış, albaylıktan emekli ve paşalık dahil hiçbir mevkii kabul etmemiş gerçek sırdaş [...]

HEPSİ GERÇEK!

HEPSİ GERÇEK!

Bizim oradaki büyük bir alışveriş mağazasının ilk açıldığı zamanlardı.  Mağazada anlık indirim duyurularını anons eden kişi şöyle dedi:
‘Pantolonları indirdik, orta reyonda sizleri bekliyoruz.’
x  x x
Lise yıllarında Milli Güvenlik dersinde hocamız olan subay, sınıfın güzel kızlarından birini kaldırmış ve ondan subay rütbelerini küçükten büyüğe doğru saymasını istemişti. Sıralamayı aynen yazıyorum:
Teğmen, üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbaşı ve albaşı.’
x [...]

SÖMÜRENİN DOSTU OLMAZ!

SÖMÜRENİN DOSTU OLMAZ!

Amerika Birleşik Devletleri Askeri Akademisinde eğitime yeni başlayan öğrenciler için ilk ders her zaman aşağıdaki hikayeyle başlarmış.
Dershanede öğretim görevlisi beklenirken ışıklar kapalı ve bir çizgi film gösterilmeye başlanır.
Filmin adı ” Küçük Tavuk “. Bir kümes var. Kümeste bir çok tavuk ile genç ve küçük horozlar, bir de kümesin yaşlı ve büyük horozu bulunuyor. Kümesin etrafında [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu