‘Haydar Ahi’

YUH ARTIK!

YUH ARTIK!

Sorgun Postası‘nın değerli okurları, aynı Allaha hizmet eden ama bizim dinimizden olmayan başka din adamlarına ve ibadet yerlerine içimizdeki bazı kişiler (yorumcular) hangi gözle bakıyormuş bir göz atalım! Atalım da dinimizin böyle yorumcular yüzünden dünyada nasıl yanlış tanındığını görelim ve bizden olmayan dinlere ve din adamlarına rüya kitaplarında bile nasıl kin duyduklarına bir bakalım.
Kilise: Rüyasında [...]

DURMAK YOK…

DURMAK YOK…

Ülkemiz,bundan 102 sene önce;“Tahtıma, bana ve aileme dokunmayın da ne yaparsanız yapın” zihniyetine sahip olanların ve yerli işbirlikçilerin uğraşları sunucunda düşmana hediye edilmek istenmişti. 102 sene önce Mustafa Kemal’i ve kahraman silah arkadaşlarını aşamadıkları için hevesleri kursaklarında kalan düşmanlar, amaçlarına o zamanın yerli hainlerinin günümüzdeki torunlarını kullanarak ulaşmaya çalışıyorlar. Şimdikilerde ülkemizin can damarı olan kuruluşları [...]

OSMANLI TORUNLARINA GELSİN?

OSMANLI TORUNLARINA GELSİN?

Birinci Dünya Savaşı’nda İngilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kısmı da Mısır’ın İskenderiye şehri yakınlarında bulunan “Seydibeşir Usare Kampı“’na Hapsedildi. Kampın tam adı,“Seydibeşir Kuveysna Osmani Useray-I Harbiye Kampı“ idi. Bu kampta, 1918′de Filistin Cephesinde esir düşen 16. Tümen’in 48. Alayı’na bağlı Osmanlı Askerleri tutuluyordu.
12 Haziran 1920′ye kadar iki yıl boyunca her türlü [...]

DİLİN KEMİĞİ YOK!

DİLİN KEMİĞİ YOK!

Dilin kemiği yok diye boşuna dememişler! Gün geçmesin ki Recep Tayyip Erdoğan yeni inciler döktürtmesin! En son incisi; “Eğitim için yurtdışına gidenler, oranın kültürünü alıyorlar ve ülkelerine ajan olarak dönüyorlar” cümlesi oldu.
Erdoğanın ajanlıkla suçladıkları kişiler kimlermiş bir göz atalım!
Abdullah Gül; Başbakanlık, İngiltere Exeter Üviversitersi. Bursunu ABD Dışişleri Bakanlığı verdi!
Başbakan Binali Yıldırım; İsveç’teki Dünya Denizcilik Üniversitesi’nde [...]

DEĞİŞİK BİR BAKIŞ AÇISI!

DEĞİŞİK BİR BAKIŞ AÇISI!

*Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye’yi bulmaya çalısırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
* Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar?
* Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene “öğretmenim” diye seslenirken altncı snıfta bir anda “hocam“diye seslenmeye başlarlar?
*Tutmadığımız parti yöneticileri yolsuzluk yapınca “ vay [...]

6-7 EYLÜL OLAYLARI

6-7 EYLÜL OLAYLARI

6-7 Eylül Olayları, 6 Eylül 1955 günü başlayan, başta İstanbul olmak üzere, İzmir ve Adalar’da Rumlara ve diğer karşı oluşan linç ve yağma hareketi.
Olayların Gelişimi
Atatürk’ün Selanik’teki evine bomba koyulur. Bombalanan ev Türk Konsolosluğu ile aynı bahçededir. Bombalar Selanik Başkonsolos Yardımcısı Ali Tekinalp tarafından götürülür. Bombalar sonradan MİT’te çalışacak ve Nevşehir Valisi yapılacak olan Oktay Engin [...]

BİR KADER ÖYKÜSÜ

BİR KADER ÖYKÜSÜ

Amerikan Adlî Tıp Derneğinin 1994’te San Diego’da tertiplenen ödül yemeğinde dernek başkanı Don Harper Mills, aktardığı acayip bir ölüm olayındaki adlî komplikasyonlarla dinleyicilerini şaşkına çevirmişti.
‘Kaderin adaletine dair ince bir nükte taşıyan bu yaşanmış öykü, sanırız sizleri de hayrete sevk edecektir:
23 Mart 1994’te Ronald Opus’un cesedini inceleyen adlî tabip, onun kafasından yediği kurşunla öldüğü sonucuna vardı. [...]

FELSEFİ SÖZLER

FELSEFİ SÖZLER

“Akıllı insanlar, oturup kayıplarına hayıflanmazlar, keyifle zararlarını nasıl karşılayabileceklerini düşünürler.”
SHAKESPEARE
“Hayata en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.”
WILLIAM BOLITH
“En rahatlatıcı moral güçleri sağlıklı bir din, uyku, müzik ve kahkahadır. Allah’a inanın. İyi uyumayı öğrenin. İyi müziği sevin. Yaşamın [...]

DEMEK Kİ SİYASET BUYMUŞ…

DEMEK Kİ SİYASET BUYMUŞ…

-En büyük düşmanlık, milletin başında bulunanların, halk arasında bozgunculuk yapmalarıdır. -Mustafa Kemal Atatürk
-Bir politikacı söylediği hiçbir şeye inanmadığı için, diğerleri inanınca şaşırır.-Charles De Gaulle
-Hitler’in Almanya’da yaptığı her şeyin yasal olduğunu asla unutmayın. – Martin Luther King Jr.
-Ülkenizi sevin ama hükümete asla güvenmeyin. – Robert Heinlein
-Siyaset takıntısı olanlardan kaçının. Genellikle zeki ve ilginç olurlar, ama doğalarında [...]

TANIDIK GELDİ Mİ?

TANIDIK GELDİ Mİ?

Büyük İskender, bir savaştan sonra filozof Aristo’ya mektup yazarak sorar:
“Zaptettiğim topraklardaki insanları tahakkümüm altında tutabilmek için neler yapmalıyım?”
- Ülkenin ileri gelen insanlarını sürgüne mi göndereyim?
- Ülkenin ileri gelenlerini hapse mi atayım?
- Ülkenin ileri gelenlerini kılıçtan mı geçireyim?
Aristo; Büyük İskender’in sorularına şöyle cevap verir.
- Sürgünde toplanıp sana karşı başkaldırırlar.
- Hapishaneler militan yuvası olur, kontrolden çıkar.
- Onlardan [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu