‘Yazarlar’

GÖLETLERE NEDEN İHTİYAÇ VAR

GÖLETLERE NEDEN İHTİYAÇ VAR

Su,iki atom hidrojen ile  bir atom oksijenin birleşmesidir. Kimya biliminde H20 formülü ile gösterilir. Dünyayı saran atmosfer katmanında  su buharı olmasaydı, oksijen de olmaz,insan da yaşamazdı.
Su; hayat kaynağıdır. Suyun olduğu yerde, yaşam da vardır. Bu nedenle insanlar gibi bitkiler de  su,su isterler. Çiftçilik ise suyun bulunduğu yerlerde  insanlara binlerce nimetler sunar..
Çiftçilikte,dereden,çaylardan akan sulardan yararlanılır. Verimi [...]

Gerçek demokrasi

Gerçek demokrasi

İnsan hak ve özgürlüklerinin hukuksal güvencelere bağlı olarak en görkemli yaşama alanı olan demokrasiyi sözde ve biçimsel kılan tutum ve davranışlar, siyasal bozukluklardan kaynaklanmaktadır. Bireylerin ulusal dayanışma, toplumsal barış ve geleceğe açılım yönünden başlıca dayanağı olan demokrasi, anlayıştan uygulamaya uzanan geniş bir alanda içtenlikli, ilkeli, çağdaş, ahlâklı ve gerçekçi çabalar ister. Toplumcu anlayışın siyasal bağlamda [...]

Tanrının kırbacı Attila!

Tanrının kırbacı Attila!

Sevgili okuyucum; gençlerimize, hatta tüm yurttaşlarımıza Türklüğün tarihinden gerçek bilgiler vermek zorundayız.
Vermek zorundayız; çünkü kimi angutlar, din adına gönlünü çirkin Arap coğrafyasına verenler var…
Bu ülkenin evlatlarına bağırıp-çağırarak; hatta usturuplu biçimde onları tehdit ederek, kimse sonuç alamaz. Sevginin, saygının ve gönül rüzgârının varlığıyla insanlar kucaklanır. Türk milletinin tarihi, kimi zaman acılarla, kimi zaman gül bahçelerinde oluşur.
Tarih [...]

İKİ İNEK!

İKİ İNEK!

HİNTLİYSENİZ…
İki ineğiniz vardır ve onlara taparsınız…Açsınızdır ama Nirvana’ya ulaşırsınız.
RUSSANIZ…
İki ineğiniz vardır ama siz dört görürsünüz. Çünkü votkayla kafayı çekip her şeyi çift görürsünüz..
AMERİKALIYSANIZ…
İki ineğiniz vardır.İki inekten altı ineğin verdiği sütü almak için 24 saat zorlarsınız.İnekler telef olunca, suçlayıp işgal edecek bir ülke arar ve o ülkenin ineklerine göz dikersiniz.
ALMANSANIZ…
İki ineğiniz vardır. İkisi de mekanik harikasıdır. [...]

ÜNLÜ UYGUR RESSAM Prof. GAZİ AHMED

ÜNLÜ UYGUR RESSAM Prof. GAZİ AHMED

Dünyaca ünlü Uygur ressam,can dostum Prof. Gazi Amed aramızdan ayrıldı. Bu acı haber ta Urimçi’den Ankara’ya ve dünyanın her yanına ulaştı. Ailesi, Sevenleri, sanat dünyası yasta.
İnsanlık bir büyük  sanat ustasına veda etti. Unutulmaz eserleri,sakin, olgun ve üstün yetenekleri ile her zaman hatırlanacak, saygın, seçkin ,özgün ve özel bir insan olarak dünya resim sanatına imzasını atmış [...]

KÖPEKLERDEN KURTULAMAYACAĞIZ!

KÖPEKLERDEN KURTULAMAYACAĞIZ!

Bu seneye kadar, Sorgunda özellikle kenar mahallelerde, bilhassa bu mevsimde köpeklerin sürülerle arz-ı endam ettiklerine çoğunuz şahit olmuşsunuzdur.
Bunların kendi aralarındaki davranışlarını buraya aktarmak edebe mugayir olduğu için yazamıyorum. Bu hal, bu şekilde umumi bir rahatsızlık verdiği için bu konuda Belediyemiz duyarlı davranarak bir köpek barınağı tesisi kurdu. Sorgundaki başıboş köpekler toplanılmaya başladı.
Bu konuda; evinin başköşesini [...]

BU BAŞKASEFERBERLİK

BU BAŞKASEFERBERLİK

NEREDEN ÇIKTI BU SEFERBERLİK DERSENİZ? BU SEFERBERLİK İLLÂ SAVAŞ ÖNCESİ ÇIKARILANLARA BENZEMEYEN SEFERBERLİKTİR.
Bir devletin temel taşlarını teşkil eder, kıyamete kadar da yaşamasını sağlar. Eğer aşağıda sıraladığım olumsuzlukları seferberlikle aşarsak hiçbir mesele kalmaz, bu devlet de, bu halkta refaha ve rahata kavuşur. Ne mi bu seferberlik?
Bir değil, birkaç tane:
Rüşveti, hırsızlığı önleme seferberliği,
Torpili yok etme seferberliği,
Hamili kart [...]

Ayla filmini izlerken hayal dünyama takılanlar!

Ayla filmini izlerken hayal dünyama takılanlar!

Geçen hafta ailece 1950 yılında Kore Savaşında yaşanan gerçek bir hikâyeden uyarlanan “Ayla” filmini izledik. Bazen ailem ile uygun filmlere gitmeyi ve gündemi takip etmeyi seviyorum. Hem duygusal ve aksiyonu yüksek hem de belgesel tadında idi film.Bazen ağlattı, bazen düşündürdü bazen ise güldürdü. 5 yaşındaki Koreli kızın müthiş oyunculuğuna şahit oluyorduk filmi izlerken. Hele askerler [...]

Işık

Işık

ABD’de önemli bir görevlisi yargılanmakta olan Türkiye Halk Bankası’nın önceki genel müdürlerinden Sayın Yenal ANSEN’in gönderdiği bir mektubu olaylara ışık tutacağını umarak, köşemize alıyoruz:
“…Ülkemizi 2001 krizine hazırlayan IMF ve DÜNYA BANKASI’nın, ne istedilerse yaptırdıkları dönemin HAZİNE ve MERKEZ BANKASI yönetimine o zaman siyasi irade bile söz geçiremiyordu. Zaten, yaşanan krize de bahane bulunmuş, kamu bankaları, [...]

Hukukta arabuluculuk

Hukukta arabuluculuk

Sevgili okuyucum; birkaç konumuz var…
Değerli okuyucularıma bilgi vermek için; önce “Arabuluculuk!” konusundan kısaca söz edeceğiz…
Arabuluculuğu; mahkemelerin aşırı yükünü hafifletmek ve zaman kayıplarını asgariye indirmek için kurulmuş bir çözüm merkezi olarak da ifade edebiliriz.
Değerli okuyucum; Bağımsız Arabuluculuk, halkımızı mahkemelerden kurtaracak, gerçekten çok önemli bir yöntem.
Doğrusu bu yöntemi ben de yeni öğrendim.
Ankara’da, can dostum sevgili Salim Taşcı‘nın [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu