‘Genel’

Sorgun Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

YOZGAT – Sorgun Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında yaklaşık 3 aydır devam etmekte olan toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı.
Belediye bünyesinde çalışan sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan üç yıl süreli toplu iş sözleşmesi, yapılan törenle imzalandı.
İmzalanan sözleşme sonrası mutlu olduklarını dile getiren Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik [...]

Bahadın Yaşlanma Vakfı hizmete girdi

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağla Bahadın beldesinde kurulan Bahadın Yaşlanma Vakfı, hizmete girdi.
Vakıf Müdürü Dilaver Özcan AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın hizmete girdiğini ve öncelikli olarak evde bakım hizmetleri vermeye başladığını belirtti.
Ekim ayından itibaren yatılı misafirlerini de ağırlayacak olan vakıfta tüm çalışanlara covid-19 testi yapıldığını ve test sonuçlarının negatif çıkmasının ardından çalışmalara başladıklarını ifade eden [...]

Sorgun cazibe merkezi olacak

YOZGAT – Sorgun Belediyesi tarafından ilçe merkezinden geçen Eğriöz deresi çevresini cazibe merkezine dönüştürmeye yönelik çalışmalara, hız verildi.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Eğriöz Deresi bölgesinde devam eden çalışmaları denetleyerek, son durum hakkında bilgi aldı.
Eğriöz Deresi kenarında ‘Şehir Treni’ projesini uygulayacaklarını belirten Başkan Ekinci, park istasyonundan, kaplıcalar istasyonuna kadar oluşturulacak yolda seferler yapılacağını bildirdi.
Ekinci, toplam [...]

Yozgat Sivas YHT çok kısa sürede ulaşıma açılacak

Yıllardan beri tamamlanıp hizmete sunulması  beklenen Ankara-Yozgat-Sivas Hızlı Tren hattının yakında ulaşıma açılacağı açıklandı.
Sivas’ta düzenlenen ‘YHT’nin Sivasın sosyo-ekonomik gelişimine katkısı ‘adlı programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan,Sivas ile Ankara arasını 2,saate Yozgat ile Ankara arasını da 1 saate düşürecek olan Hızlı Tren projesinin çok yakın bir zamanda hayata geçeceğini açıkladı
Konuşmasında Yüksek Hızlı Tren projesinde sona [...]

Doğankent’te “KOP ile Tarladan Sofraya Projesi”

YOZGAT– Sorgun’un Doğankent Belediyesi’nin, Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte hazırladığı ‘KOP ile Tarladan Sofraya’ adlı projenin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar başladı.
Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, kurulacak tesis ile tarımsal ürünlerin tarladan alınıp, paketlenerek satışa sunulacağını belirtti.
Sungur, Yozgat ve ilçelerinin özellikle nohut ve mercimek üretimi konusunda Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu ifade [...]

CHP Yozgat Milletvekili Keven Pancar fiyatları unutuldu

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, iktidara şekerpancarını hatırlatarak,
üreticinin bin bir emekle ürettiği şekerpancarında hasat zamanının geldiğini ancak iktidarın henüz pancar fiyatlarını açıklamadığını söyledi.
Keven, şekerpancarının ülkemiz için stratejik bir ürün olduğunu, geldiğimiz noktada iktidarın izlediği tarım politikası sonucu şekerpancarı üretiminin sorun yumağına dönüştüğünü ileri sürdü.
Ülke genelinde şekerpancarı hasadının yakında başlayacağını ama 2020 yılı şekerpancarı fiyatının belli [...]

Sorgun’da engeller kaldırılıyor

Sorgun Belediyesi, ilçede engellilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmeleri için okullarda engelli öğrencilere yönelik düzenleme çalışması hayata geçirildi.
Sorgun belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, engelleri bir bir kaldırdıklarını belirterek, “Çocuklarımızın eğitim haklarından mahrum kalmaması için çalışmaya devam ediyoruz’’ dedi. Başkan Ekinci, bedensel engelli çocukların eğitimine, birkaç basamak merdiven engel olmaması için okullardan gelen talepler doğrultusunda, okul [...]

HALKIMIZ TEDBİRLERİN ARTIRILMASINI İSTİYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, COVID19 salgını karşısında en riskli iller arasına giren Yozgat için yeni tedbirler alınmalı dedi.
“Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın da söylediği gibi Yozgat maalesef vaka sayısında ki artışla dikkat çekmektedir. Ancak bu vaka artışı hızla sürerken acil tedbirleri almayan İl Pandemi Kurulu halk sağlığını yeterince umursamamaktadır. Yozgat ve ilçelerimiz [...]

Tekerlekli sandalye basketbol ve oturarak voleybol liglerinde 2020-2021 sezonu fikstürü çekildi

Tekerlekli sandalye basketbol ve oturarak voleybol liglerinde 2020-2021 sezonu fikstürü belli oldu.
Ankara’da bir otelde gerçekleştirilen fikstür çekimine Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, başkan vekili İlhami Kılınçkaya, genel sekreter Erhan Durukan, tekerlekli sandalye basketbol branş sorumlusu Önder Yurdagül, teknik kurul başkanı Emin Bayramlar ve üye Bahri Gürpınar, Tekerlekli Basketbol Erkek Milli Takımı Başantrenörü Ahmet [...]

Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi yeni spor tesislerine kavuştu

YOZGAT– Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi bahçesine, Sorgun Belediyesi’nin katkılarıyla yaptırılan spor tesisleri, hizmete girdi.
Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, fen lisesi bahçesinde bulunan spor tesislerinin tadilat ve onarım işlerinin tamamlandığını ve öğrencilerin kullanımı için hazır hale geldiğini belirtti.
Her ne kadar şu anda okullarda öğrenci bulunmasa da bu salgının er geç biteceğini ve [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu