‘Genel’

Fark yiyen sahadan kaçıyor

Yozgat Birinci Amatör Kümede şampiyonluğun en büyük adayı Sorgun Belediyespor, sahasında oynadığı maçlarda rakiplerinin sahadan çekilmesinden şikayetçi.
Sorgun Belediyespor Antrenörü Mustafa Arslan, ligde ikinci yarının başlamasıyla birlikte statlarının açıldığını ve tüm maçlarını kendi evlerinde oynamaya başladıklarını belirtti.
Yaklaşık 4 sezondur tüm maçlarını deplasmanda oynayan ve buna rağmen oldukça başarılı maçlar çıkardıklarını ifade eden Arslan “Bu sene kasım [...]

Asansörlere periyodik bakım uyarısı

MEHTAP DOĞAN- Makina Mühendisleri Odası Yozgat İl Temsilcisi Tahir Demirel’den asansörlerin düzenli bakımının yapılması konusunda vatandaşlara uyarı geldi.
Demirel gazetecilere yaptığı açıklamada, bina içerisinde ulaşımı kolaylaştıran asansörlerin düzenli olarak bakımının yapılmaması ve güvenlik tedbirlerinin alınmaması durumunda  üzücü olayların yaşanabileceğini söyledi.
Güvenli, sağlıklı, çağdaş, planlı yapı ve kentlerin oluşumunda her sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de proje aşamasından [...]

Kaya:“Kudüs savaşın değil barışın şehridir”

Eğitim Bir Sen Sorgun Temsilcisi Mustafa Kaya, bir basın bildirisi yayımlayarak Kudüs’ün savaşın değil barışın şehri olduğunu bildirdi.
İnsanlık tarihinin en kanlı, en şedit dönemlerinin yaşandığı bir zaman diliminde olduğumuzun altını çizen Kaya bildirisinde şu görüşlere yer verdi:
“Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bunu gören [...]

Sorgun TSO’dan Tokat’ta ki TSO’lara ziyaret

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan ve beraberindeki heyet, ekonomik işbirliği ve yatırım alanlarının değerlendirilmesi amacıyla Tokat, Turhal ve Zile Ticaret ve Sanayi Odalarını ziyaret etti.
Daha önce belirlenen program çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette, her iki ilin yatırım alanları karşılıklı olarak değerlendirildi.
Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir [...]

Başkan Şimşek madencileri ziyaret etti

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle, Yeni Çeltek Sorgun Linyit İşletmesini ziyaret etti.
Yeni Çeltek Kömür işletmesi yemekhanesinde, İşletme Müdürü Yusuf Yaşarer, mühendisler ve maden işçileri ile yemekte bir araya gelen Başkan Şimşek, burada madencilerin gününü kutladı.
Burada yaptığı konuşmada madenciliğin, dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğuna değinen Şimşek [...]

“Engelleri SODES’le Aşıyoruz” projesi

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Engelleri SODES’le Aşıyoruz” projesi hayata geçirildi.
Açılış sonrası gazetemiz muhabirine projeyle ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, projenin sosyal hayatın dışında kalan engelli öğrencilerin, bir nebze olsun hayatın ritmini yakalayabilmeleri amacıyla hazırlandığını belirtti.
Projenin hedef grubunun toplumun en dezavantajlı ve öncelikli grupta yer [...]

“Bahadın Kadıneli Derneği” kuruldu

MEHTAP DOĞAN – Sorgun ilçesinin Bahadın beldesinde, girişimci kadınlar bir araya gelerek, “Bahadın Kadıneli Derneği’ni kurdular.
Dernek Başkanı Serpil Atakul Çıtak AA muhabirine yaptığı açıklamada, beraberindeki 7 kadın üye ile birlikte yola çıktıklarını ve derneğin resmi işlemlerinin tamamlandığını söyledi.
Asıl mesleğinin Halk Bilimcisi olmasına karşın serbest ticaretle uğraştığı bilgisini veren Çıtak, Songül Turan Şahin, Pervin Koç, Nazmiye [...]

Çiğdemli beldesinde güvenlik toplantısı

ORHAN DOĞAN – Sorgun’da her ay rutin şekilde gerçekleştirilen güvenlik toplantılarının sonuncusu Çiğdemli beldesinde yapıldı.
Çiğdemli Belediye Başkanı İsmail Biçer’in makamında gerçekleştirilen güvenlik toplantısına Kaymakam Mustafa Altınpınar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sapmaz, Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Salih Dişlioğlu, Kaymakamlık [...]

Temel Yaşam Desteği eğitimi

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü İlk Yardım Eğitmeni Abdurrahman Karaman tarafından Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Konferans Salonunda; polis okulu öğrencilerine temel yaşam desteği eğitimi verildi.
Temel yaşam desteği; kendiliğinden dolaşımı ve solunumu olmayan hastalarda, herhangi bir ilaçlı müdahalede bulunmaksızın, kalbin pompalama faaliyetini dışarıdan göğüse basılar uygulayarak (kalp masajı), solunumu ise sunni solunum uygulayarak gerçekleştirme işlemi olduğunu [...]

Yozgatlılar Federasyonu Erkek Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi açıldı

Yapımı tamamlanan ve hizmete başlayan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Erkek Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi kapılarını Pazar kahvaltısı için ve istişare toplantısı için açtı.
İstanbul’da yapımı tamamlanan ve kısa süre içerisinde hizmete Giren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Erkek Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi, İstanbul’da bulunan Federasyona bağlı Yozgat Derneklerini bir araya getirdi. Federasyon Yönetim Kurulu ve İlçe- Köy [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu