‘Genel’

Golden cinsi köpek “Bolt” okulun maskotu oldu

- Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bir veli tarafından okula verilen ve öğrencilerin okul bahçesinde üstlendiği Golden cinsi köpek “Bolt” derslere de girmeye başladı
-Okul Müdürü Ömer Kahramanoğlu:
-”Çocuklar teneffüste köpeğin yanına inip onunla ilgileniyor, birlikte geziyorlar, gönüllü mama getirenler var. Bu şekilde çocuklarda merhamet duygusu gelişiyor. Hayvanların da bir can taşıdığını onların da bir sevgiye ihtiyacı olduğunu görüyorlar”
-Öğrenci [...]

Başkan Ekinci gazetecilerle yemekte buluştu

YOZGAT– Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Yozgat’ta görev yapan gazetecilerle yemekte bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde verilen yemekte konuşan Başkan Ekinci, gazetecilerin mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir şekilde çalıştıklarını belirterek, halkı bilgilendirme adına kamu görevi yaptığını söyledi.
Gazetecilik mesleğinin, fedakarlık ve sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu vurgulayan Ekinci, “İlçemizde [...]

İşten çıkarılan maden işçileri yürüyüş eylemi yaptı

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde hizmet veren Yeni Anadolu Madencilik şirketinde, işten çıkarılan 135 madencinin eylemi sürüyor.
31 Aralıktan bu yana kömür ocağı nizamiye kapısı girişinde eylemlerini sürdüren işçiler, bu gün de nizamiye kapısından başlayıp, Belediye Meydanı’na kadar yürüyüş yaptılar.
Sabah saat 10.30 da kömür ocağı nizamiye kapısından başlayan yürüyüş, sloganlar eşliğinde Sorgun Şefaatli yolunu takip ederek, [...]

Termal ve Sağlık Turizmi Çalıştayı yapıldı

YOZGAT  – Sorgun Ticaret Ve Sanayi Odası ile ORAN Kalkınma Ajansı organizasyonunda gerçekleştirilen Sorgun Termal ve Sağlık Turizm Çalıştayı yapıldı.
Özel bir otelde gerçekleştirilen çalıştayda konuşan Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Kırşehir’de çalışmasına rağmen Yozgat’ta bu kadar termal kaynak olduğunu, termal tesislerin bulunduğunu bilmediğini söyledi.
Bunu bilmemesinin tanıtım eksikliğine bağlayan Ercan “Demek ki burada bir tanıtım eksikliği [...]

Milletvekili Sedef’ten Başkan Ekinci’ye ziyaret

YOZGAT – Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MHP İl Başkanı Ferhat Altan ile birlikte Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci’yi makamında ziyaret etti.
Ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Sedef’e ve beraberindeki heyete teşekkür eden Ekinci , Başkanlık görevini devraldıkları ilk günden itibaren gece gündüz demeden ilçe halkına en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını vurguladı.
Ziyaretçilere belediyenin [...]

Sorgun’da yeni minibüs hatları açıldı

YOZGAT – Sorgun’da şehir içi taşımacılığını daha fazla kitleye yaymak ve vatandaşların daha kolay ulaşıma kavuşabilmesi amacıyla yeni hatlar açıldı,
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, daha önce uygulamada olan hatların yeterli gelmediğini, şehir içi ulaşımı yolcu ulaşımı olmayan mahallelerde vatandaşların sıkıntılar yaşadığını belirtti.
Ekinci, seçimler öncesinde bu hatları yaygınlaştıracağı yönünde söz verdiklerini ifade ederek “Şehir içi [...]

Tekvando seçmelerinde Sorgun üstünlüğü

YOZGAT – Yozgat da yapılan Okullar Arası Yıldız – Genç Tekvando il seçmelerinde Sorgunlu tekvandocular 19 birincilik kazandı.
Spor Vadisi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan seçmelere Sorgun adına  Zinde Gençlik ve Spor Kulübü, Sorgun Belediye Spor Kulübü ve Sorgun Halk Eğitimi Tekvando takımı sporcuları katıldı.
Seçmelerde rakiplerine büyük bir üstünlük kuran Sorgunlu tekvandocular 19 birincilik, 10 ikincilik, [...]

“Çevreni değiştir hayatını değiştir” projesi

SORGUN Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ‘Çevreni değiştir hayatını değiştir’ adlı proje de onaylandı.
AB tarafından desteklenecek olan proje kapsamında, gençler geri dönüşüme dikkat çekerek, çevrenin korunması sağlamak amacıyla 10 ay süresince çeşitli faaliyetlerde bulunacak.
Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz, kuruluşundan bu güne kadar gençler için proje üretmeye, gençlere proje kültürünü kazandırmaya çalıştıklarını hatırlattı.
Başkan Uğuz, ‘’Bu proje [...]

Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hizmete Giriyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Hızlı Trenin test sürüşlerine hazırlandığını açıkladı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ’393 kilometre uzunluğundaki Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattında Balışeyh – Yerköy – Akdağmadeni kesiminde mart ayı içerisinde test sürüşlerine başlamayı ve projeyi 2020 yılı 2. çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.
Ankara-Tiflis bağlantılı İpek Yolu Hızlı Tren projesinin [...]

Sorgun Belediyespor ikinci yarı hazırlıklarına başladı

YOZGAT – AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı, ikinci yarı hazırlıklarına başladı.
Sorgun Belediyespor Kulübü Başkanı Ergin Gül, Koç Bahadır Aksoy yönetiminde toplanan voleybolcuların, ilk antrenmanlarını Perşembe günü yaptıklarını belirtti.
Ligin ikinci yarısının ilk yarıdan daha zorlu ve çetin geçeceğini ifade eden Gül, ligde mücadele eden takımlardan bir kısmının küme düşmemek için mücadele [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu