‘Genel’

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

YOZGAT – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü Yozgat’ın Sorgun ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
Günün ilk töreni Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından Hükümet Konağı yanında bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk konuldu.
İkinci tören ise Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Buradaki [...]

İşaret dili ile İstiklal Marşı okudular

YOZGAT – Sorgun HEM tarafından açılan İşaret Dili Kursu’na katılan kursiyerler, işaret dili ile İstiklal Marşı okudular.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Nisan ayı ortalarında açılan kursa 20 kursiyerin devam ettiğini ve kursiyerlerin tamamının işaret dilini konuşmaya başladıklarını belirtti.
Engelli vatandaşlarla iletişim kurabilmek amacıyla açılan kursun mayıs ayı sonuna kadar devam edeceği bilgisini vererek “Usta öğretici [...]

Yozgat PANKO yenilenebilir enerji üretimi kooperatifi kurdu

YOZGAT– S.S. Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetimi Yenilenebilir Enerji Üretimi Kooperatifi kurdu.
Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, yeni kooperatif ile ortaklarının enerji ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini ifade etti.
Dünyada yaklaşık 150 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan kooperatiflerin başarılı bir model olduğunun tartışma götürmeyeceğini belirten Arslan “Bugün dünyada her 10 kişiden birisinin kooperatif ortağı olması, yaklaşık [...]

Hükümet Konağına engelli asansörü

3 Bin 600 engelli ve ailesinin hayatlarına dokunacak Eskip Projesi faaliyetlerine Dünya Engelliler Haftası’nda Yozgat’ta devam ediyor!
YOZGAT – Sorgun Hükümet Konağı’na Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP)  tarafından Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEİP) kapsamında finanse edilen Diyalog Sosyal Girişimciler Derneği (DİSODER) tarafından yürütülen ESKİP projesinin en büyük etabı olan, ortak kamusal alanların [...]

Sorgun Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için girişimler sürüyor

YOZGAT – Tarım Bakanlığı tarafından Sorgun’da kurulması planlanan, Sorgun Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için girişimler sürüyor.
Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak
Yozgat’tan bir ekibin Ankara Sinacan’da bulunan Türkiye’nin ilk ve En büyük Hayvancılık Sanayi Bölgesi olan S.S. Doğal Hayancılık Bölgesini ziyaret ettiğini belirtti.
Altınpınar, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yerköy Kaymakamı Ali Ada, [...]

Sorgun’da süne ve hortumlu böcek ile mücadele

YOZGAT – Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Sorgun merkez ve bağlı 105 köyde süne ve hortumlu böcek ile mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.
Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Canbolat, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan çalışmalarla özellikle mercimek üretiminde yaşanacak azalmaların büyük ölçüde önlendiğini ifade ederek “Sorgun ve Sorgun’a bağlı 105 köyde süne zararlısına [...]

Sorgun Belediyesi WhatsApp ihbar hattı kurdu

YOZGAT – Sorgun Belediyesi vatandaşların öneri, şikayet ve taleplerini daha hızlı iletebilmeleri için “WhatsApp ihbar hattı” kurdu.
Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulama sayesinde vatandaşlar ile günün 24 saati daha hızlı ve daha kolay iletişim kurarak, onlara çözüm sunmak istediklerini ifade etti.
WhatsApp ihbar hattı ile belediyede yeni bir dönemin başladığını ifade eden Ekinci [...]

Kızılaydan 800 aileye Ramazan yardımı

YOZGAT– Türk Kızılayı Sorgun Şubesi tarafından, Ramazan Ayı boyunca 800 aileye Ramazan kolisi dağıtılacağı açıklandı.
Türk Kızılayı Sorgun Şubesi Başkanı Ali Ateşer gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yılda Türk Kızılayı’nın dar gelirli ailelere yardıma devam ettiğini ifade etti.
Bu mübarek ayda dar gelirli aileleri sevindirmenin mutluluğunu ve huzurunu anlatmanın mümkün olmadığını ifade eden [...]

Öğrencilerden Ramazan Kolisi projesi

YOZGAT – Sorgun Yeşilyurt ilkokulu öğrencileri tarafından dar gelirli aileler için “Ramazan Kolisi Projesi” başlatıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekici, Ramazan Ayı’nın 11 ayın sultanı olduğunu, bu ayda yapılacak yardımlaşma ve dayanışmanın insanları birbirine yaklaştıran davranışların en önemlilerinden olduğunu belirtti.
Toplum halinde yaşayan insanların mutlaka birbirlerine ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Ekinci “Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışmanın en [...]

Sorgun’da asayiş olayları

Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde ihbar üzerine durdurulan bir otomobilde yapılan aramada 213 adet tarihi eser ele geçirilirken, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
Sorgun ilçesi Çiğdemli beldesi İncesu köyünde bir otomobilde tarihi eser olduğu duyumunu alan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüpheli aracı durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada, 172 adet sikke, 17 adet yüzük, 1 [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu