‘Genel’

Yozgat Veteriner Hekimler Odası’ndan kurban uyarısı

OĞUZHAN SAYDAM – Yozgat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Faruk Anteplioğlu, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurbanlık alacaklara uyarılarda bulundu.
Anteplioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada,  kurbanlıkları sağlıklı, besili, kulak küpesi bulunan, pasaportu, veteriner sağlık raporu ve nakil belgesi olan hayvanlardan seçilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Yine kurbanlıkların öncelikle erkek ve yaşını doldurmuş olanlardan seçilmesinin gerektiğini vurgulayan Anteplioğlu “Çok zayıf, bakışları donuk, [...]

Şimşek, AK Parti’nin 16′ncı Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

ORHAN DOĞAN – Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, AK Parti’nin 16’ncı kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, “Türkiye, bu davaya inananlarla hızlı büyümesini sürdürecek ve dünyanın en gelişmiş devletleri arasındaki yerini alacaktır” dedi.
Şimşek, AK Parti’nin 16. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, 14 Ağustos 2001 tarihinin, Türk demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu ifade etti. [...]

Arif Baş Öykü yarışması sonuçlandı

ŞAHİN ÖZMEN – 2012 yılında hayatını yitiren eğitimci yazar Arif Baş adına Bahadın Belediyesi’nin katkılarıyla, oğlu Oğuz Baş tarafından düzenlenen Arif Baş Öykü Yarışması sonuçlandı.
Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Saygı Öztürk, Salim Taşçı, Celal İlhan, Öner Yağcı, Haydar Eroğlu ve İbrahim Eroğlu’ndan oluşan Seçici Kurul tarafından verildi.
Bahadın Arif Baş Açık Hava Müzesi önünde düzenlenen ödül töreninde [...]

Bal üretimi üreticinin yüzünü güldürdü

ORHAN DOĞAN – Yozgat‘ın Sorgun ilçesinde bu yıl havaların mevsim normallerinde geçmesi bal üretimini olumlu yönde etkiledi.
Sorgun‘un Aşağıcumafakılı köyünde eşi ile birlikte arıcılıkla uğraşan Salih Arslan, Yozgat‘ın ve Sorgun‘un bitki çeşitliliğe sahip olduğunu, bu çeşitliliğin yağışlarla birlikte daha da arttığını ifade etti.
17 yıldır arcılık ile uğraştığının altını çizen Arslan “Geçen yıl havaların kurak gitmesi ve yeterli bitki popülasyonunun [...]

3’üncü Hapis Boğazı Hitit Heykel Atölyesi festivali

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun’a bağlı Yeniyer beldesinde 3’üncü Hapis Boğazı Hitit Heykel Atölyesi festivali düzenlenecek.
Yeniyer Belediye Başkanı Osman Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklamada, beldenin çok önemli bir tarihi geçmişi bulunduğunu, bunun da bölgede bulunan aslan heykelleri ile kanıtlandığını söyledi.
Başkan Yılmaz, bu kadar önemli bir tarihi geçmişe sahip olan Yeniyer beldesinin yeteri kadar tanıtılmadığına işaret ederek, bu [...]

Sorgun’da köprü genişletme çalışmaları

MEHTAP DOĞAN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Büyükören köyü köprüsünde genişletme çalışmaları tamamlandı.
Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükören köyünü Sorgun’a bağlayan yoldaki köprünün oldukça dar olduğunu ve iki aracın karşılaşması durumunda tehlike yarattığını belirtti.
Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak yol yapım ve köprü genişletme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen genişletme çalışmalarının [...]

Kızılay’dan öğrencilere tatil kampı

OĞUZHAN SAYDAM – Türk Kızılayı Sorgun Şubesi gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları çerçevesinde 24 öğrenciyi Ankara Çamkoru’ya kampa gönderdi.
Türk Kızılay’ı Sorgun Şubesi Başkanı Ali Ateşer, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni öğrencileri Temmuz-Ağustos aylarında kampa gönderdiklerini, şu ana kadar birinci grubun İstanbul Heybeliada, ikinci grubun Ankara Çamkoru’ya, üçüncü grubun ise [...]

Dijital Hastane İl Çalıştayı

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde, Yozgat Merkez ve ilçe hastanelerin başhekimleri, idari-mali işler müdürleri, sağlık bakım müdürleri ve eczacılarının katıldığı,bilgisayar sistemlerini kullanarak sağlık hizmet standartlarının yükseltilmesini hedefleyen dijital hastane il çalıştayı yapıldı.
Katılımcılar, çalıştay sonrasında eczaneyi gezerek, dijital uygulamayı gördüler. Hasta başı uygulama için yataklı servislere çıkan katılımcılar, ilaç istem, ilaç uygulama gibi [...]

Yozgat’tan kısa kısa

Yozgat’ta Balkan havası
Vali Kemal Yurtnaç, ilçe ve köy ziyaretleri kapsamında uğradığı Yenipazar’da Balkan göçmeni vatandaşların misafiri oldu.
Yenipazar’da yaşayan Arnavut, Kozana ve Bulgaristan göçmeni vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yurtnaç, kasabanın ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
Yenipazar kasabasının tarihçesi hakkında Vali Yurtnaç’a bilgi veren vatandaşlar, kasabada Arnavut, Kozana ve Bulgaristan göçmenleri olarak kardeşçe yaşadıklarını söyledi.
1924 yılında Selanik’ten mübadele [...]

Yozgat Valiliği Köy Sineması Projesi

İlçe, belde ve köylerde yaşayan çocukların sinemayla tanışması için başlatılan proje bugün Boğazlıyan ilçesine bağlı Özler köyünde 19:30′da başlıyor.
Sanatı ve sinemayı çocuklara ve ailelerine sevdirmek maksadıyla başlatılan projenin bu gün hayata geçirileceğini belirten Vali Kemal Yurtnaç, “Köyde yaşayan çocuklarımız ve aileleri için sanattan haz eden bir kuşak oluşturmak maksadıyla Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan, Gezici Köy Sineması [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu