‘Genel’

“Çemberimde Gül Oya e Twinnig Kültür Sergisi” beğenildi

YOZGAT – Bahadın Şehit Ali Akdoğan Ortaokulu ve Bahadın Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen  “Çemberimde Gül Oya e Twinnig Kültür Sergisi” isimli otantik sergi büyük beğeni topladı.
81 ili kapsayan, Yozgat’ı Bahadın Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin temsil ettiği serginin açılış törenine Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Yozgat Milli Eğitim [...]

Atık su arıtma tesisi projesinde sona yaklaşıldı

Sorgun Belediyesi tarafından hazırlanan Atık su Arıtma tesisi ile ilgili projede sona yaklaşıldı.
Belediye Başkanı Ahmet Şimşek,  AB delegasyonu adına sektör yöneticileri Çiğdem Çoygun, Arif Karbak, Uzmanlar Cenk Yılmazer, Alptekin Orhan, Çevre Bakanlığını temsilen Şube Müdür Vekili Serap Peker,  Fatih Özyer,  Fatih Yelken,  Müşavir firma (SWECO) adına Demir Müftüoğlu, M. Zafer Bulutcu ve  Sorgun Belediyesi ‘nden [...]

Sorgun’da “Necip Fazıl Şiir Dinletisi”

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Necip Fazıl Kısakürek Şiir Dinletisi” düzenlendi.
İlyas Arslan Tiyatro ve Sinema Salonu’nda düzenlenen şiir dinletisinin açılış konuşmasını yapan Sorgun Anadolu Lisesi Müdürü ve Edebiyat Öğretmeni Seyit Özdemir, Yozgat Valiliği tarafından bu yılın Necip Fazıl Kısakürek Yılı olarak kabul edildiğini, bu kapsamda bu tür etkinliklerin düzenlendiğini belirtti.
Sorgun Belediyesinin katkılarıyla [...]

Çekerek Eymir yolu karayolları ağına alındı

Tokat’ı Çekerek üzerinden Eymir’e bağlayacak olan yolun, karayolları ağına alındığı açıklandı.
Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu yaptığı açıklamada, Eymir beldesinin yıllardır beklediği müjdenin, yapılan girişimler sonrasında geldiğini ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Eymir Çekerek arası yolu, karayolları ağına aldığını belirtti.
Mertoğlu, 28 kilometre uzunluğundaki yol sayesinde Eymir’den Tokat’a ulaşımın daha kolay ve rahat olacağını ifade ederek “Beldemiz yıllardır [...]

Fatih Ortaokulu TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
Fatih ortaokulu tarafından 4. Kez düzenlenen 4006 Bilim Fuarı’nın açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, bu tür projelerin öğrencilerin ufkunu açması bakımından oldukça önemli olduğunu söyledi.
TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarının ana amacının ilköğretim ve ortaokullarda bilimin desteklenmesi olduğunu belirten Ekinci, fuarda 20 adet proje ve [...]

Sorgun’da minik öğrencilere trafik eğitim

Sorgun’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda özel bir sürücü kursu tarafından Atatürk ilkokulu minik öğrencilerine trafik eğitimi verildi.
Okul konferans Salonu’nda Trafik öğretmeni Esin Kanık tarafından verilen eğitime, okul öncesi eğitimden 4. Sınıfa kadar olan öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Tefek yaptığı açıklamada, 29 martta başlayan ve yıl sonuna kadar sürecek olan trafik eğitimleriyle [...]

SGK Personelinden Başkan Şimşek’e Ziyaret

Toplumda Sosyal Güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla her yıl 16-20 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Sorgun Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Vekili Selim Alpaydın ve beraberindeki SGK personeli, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i Makamında ziyaret etti.
Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinlikler hakkında Başkan Şimşek’e bilgiler veren Alpaydın, toplumda Sosyal Güvenlik bilincinin oluşturulması [...]

Gençlik Haftası Spor Şöleni tamamlandı

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Gençlik Haftası nedeniyle organize edilen Gençlik Haftası Spor Şöleni tamamlandı.
İlçe genelinde eğitim öğretim yapan tüm liselerin katıldığı spor şöleni erkekler ve kızlar arasında voleybol ve basketbol dallarında Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.
Hafta boyunca devam eden müsabakalarda tüm rakiplerini yenen Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi [...]

“Bağımlı olma mutlu ol” projesi

ORHAN DOĞAN – Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü “Bağımlı olma mutlu ol” projesi kapsamında, lise öğrencilerine yönelik bir eğitim semineri düzenledi.
Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen seminere konuşmacı olarak rehber öğretmenler Merve Kılıç, Ümit Altıkulaç ve Hatice Eker katıldı.
Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent Tunçer, AA [...]

Türkiye şampiyonu atletler döndü

MEHTAP DOĞAN – Sivas’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Ertuğrul Gazi Ortaokulu Atletizm Takımı takım halinde birinci oldu.
Atletizm İl Temsilcisi ve atletiz takımı antrenörü Adem Öksüz, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada 16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde Sivas İlinde düzenlenen Okullar Arası Küçükler Puanlı Atletizm Şampiyonası’nda alınan bu derecenin kendilerini çok gururlandırdığını söyledi.
Küçük kızlarda 377 puan toplayarak takım halinde açık [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu