‘Genel’

Yozgat’ın mercimeğini soran yok

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin üretmesi gerektiğini dikkat çekerek, “Neden mercimeği ithal ediyoruz? Şu soruyu sormuyorlar iktidar sahipleri. Neden bizim dünya çapında Yozgat’ın kokulu mercimeği varken neden biz mercimek ithal ediyoruz” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneğini ziyaret etti.
Türkiye’nin üretmesi gerektiğini ifade eden Kemal  Kılıçdaroğlu, “Bugün içinde bulunduğumuz tablo nedir [...]

Bahadın Belediye Meclisi’nden plaketli veda

YOZGAT – 2014-2019 dönemi gündem dışı son toplantısını ailece yapan Bahadın Belediye Meclisi, Bahadına Katkıda bulunan kurum, kuruluş ve okul temsilcilerine plaket verdi.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, görevde bulunduğu iki dönem boyunca tüm belediye meclisi üyeleriyle uyum içerisinde çalıştıklarını ve ‘Birlikten kuvvet doğar’ atasözünden yola çıkarak hareket ettiklerini belirtti.
Özcan, “Belde olarak yapılan tüm etkinlik ve [...]

İyilik yap izi kalsın projesi

YOZGAT – Sorgun Şehit Yunus Emre Doğan Anaokulu öğrencileri  “Değerler Eğitimi” kapsamında “İyilik Yap İzi Kalsın” isimli projesi kapsamında Gedikhasanlı ve Doğankent’te ilkokul öğrencileriyle buluştular.
Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci anaokulu öğrencilerin proje kapsamında, evlerde kullanmadıkları fazlalık oyuncak ve kırtasiye malzemelerini yeniden değerlendirmek üzere akranlarına hediye ettiler.
Ekinci, öğrencilerde paylaşma kültürünün oluşması ve hayatımızı yaşanır [...]

Ahmetfakılı ortaokuluna zeka oyunları sınıfı

YOZGAT – Ahmetfakılı Ortaokulu’nda yapılan akıl ve zekâ oyunları sınıfı tamamlanarak eğitim öğretime açıldı.
Sınıfın açılışını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, akıl ve zeka oyunları sınıfında eğlenerek öğrenmeyi sağlayan zeka oyunları eğitimi çocukların zihinlerini açan ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlayan oyunların olduğunu ifade ederek “Çocukların yeteneklerini geliştiren ve yeni yetenekler kazanmasını sağlayan zeka oyunları eğitimi, hızlı [...]

Muhasebecilere yeni istihdam seferberliği anlatıldı

YOZGAT– İş-Kur ve TOBB tarafından yürütülen istihdam seferberliği kapsamında, Sorgunlu muhasebeci, sigortalılar ve işverenlere yeni istihdam seferberli anlatıldı.
Sorgun Öğretmenevi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İş-Kur iş ve meslek danışmanı Abdulkadir Karaduman  yeni teşvikler ile birlikte kayıtlı sigortalı, kadın, genç ve engelliler gibi dezavantajlı grupların istihdamının artırılmasının amaçlandığını belirtti.
Bölgesel, büyük ölçekli yatırımlar ile stratejik yatırımların özendirilmesi gibi [...]

Sulamada Dünya Çapında Keşif

Yozgat Bozok Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Hazer tarafından üretilen ‘Samanlı Su Tutucu’ projesi ile tarımda yaşanan sulama sorunu büyük oranda çözülecek. Dünyada ilk olarak yerli üretim ile samandan üretilen proje sayesinde hem su tasarrufu sağlanacak hem de elektrik, işçilik ve zaman kaybının önüne geçilmiş olacak.
Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampusu içerisinde yer alan [...]

REKTÖR KARACABEY ÖĞRENCİLERLE ÇANAKKALE MENÜSÜ YEDİ

Üniversitemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü münasebetiyle akademik, idari personel ve öğrencilere buğday çorbası, üzüm hoşafı, ekmek ve su menüsü verildi.
Öğrenci Merkezi  Yemekhanesi’nde öğrencilerle birlikte Çanakkale menüsü yiyen Rektörümüz  Prof. Dr. Salih Karacabey;
“Bir milletin topyekûn küresel saldırılar karşısında ayakta kalma savaşı verdiği ve çok güç koşullar altında olmasına rağmen [...]

Yozgatspor şampiyon gibi

SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi 4′üncü Grupta Havza Belediyespor’u 7-0 yenen kırmızı siyahlılar, en yakın takipçileriyle arasındaki puan farkını 10′a çıkarttı.
Yozgatspor, önümüzdeki hafta sonunda konuk edeceği Ladik Belediyespor karşısında alacağı galibiyetle biteme 3 hafta kala şampiyonluk turunu atacak.
SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi 4′üncü Grupta mücadele veren Yozgatspor, deplasmanda Havza Belediyespor’u 7-0 yenerek, bitime 4 hafta [...]

İSTAHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 TEŞVİKLERİ

YOZGAT  – Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Ercan Önal, iş dünyası ve girişimciler için devletin tarihi bir fırsatı daha yatırımcılara sunduğunu belirtti.
Önal, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkemizin ekonomik gücüne güç katacak bu uygulama ile istihdam düzeyi artırılacağını ve ekonomik büyümenin sağlanmış olacağını ifade ederek “Bu fırsatlardan yararlanma adına Yozgat Oda ve Borsaları olarak tüm [...]

Futsalda Mehmet Akif Ersoy şampiyon

YOZGAT – Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Futsal turnuvası tamamlandı.
Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda yapılan final karşılaşması Sorgun Mehmet Akif Ersoy ortaokulu ve Ertuğrul Gazi ortaokulu takımları arasında oynandı.
Geçen yıl yapılan Türkiye finallerinde Türkiye 4’üncüsü olan Mehmet Akif Ersoy ortaokulu finalde Ertuğrul Gazi ortaokulunu 4-1 yenerek Yozgat şampiyonu [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu