‘Genel’

Ramazan yardımları sürüyor

Belediyeden 2 bin aileye gıda yardımı
OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun Belediyesi tarafından, dar gelirli olduğu belirlenen 2 bin aileye, gıda yardımı yapıldı.
Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ramazan ayı nedeniyle ilçe merkezinde yaşadığı saptanan bu durumdaki ailelere temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerinin, zabıta ekiplerince adreslerine götürüp teslim edildiğini belirtti.
Şimşek, gıda paketlerinin 4 kişilik bir ailenin yaklaşık bir [...]

Engelliler iftar yemeğinde buluştu

MEHTAP DOĞAN – Sorgun’da ikamet eden engelliler ve aileleri, Engelliler Umut Derneği tarafından organize edilen iftar yemeğinde buluştular.
Eski Belediye Meydanı’nda verilen iftar yemeği öncesi konuşan Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, dernek olarak beş yıldır iftar yemeği düzenlediklerini ve bu yemeklerde üyeleri ve aileleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Her Ramazan ayında bu ayın [...]

Köy okulunda okudu Türkiye TEOG birincisi oldu

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Karaveli Köyü Ortaokulu’nda okuyan Zeynep Özdemir, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG), 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak adını Türkiye birincileri arasına yazdırdı.
Başarısını düzenli çalışmanın yanı sıra öğretmenlerine de borçlu olduğunu, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulmayacağını ifade eden Özdemir “Ben TEOG sınavlarında başarılı olacağıma dair kendi kendime söz [...]

Yeniyer Belediyesine yeni hizmet binası

MEHTAP DOĞAN – Yeniyer  Belediyesi, Ahmetfakılı ve Karakız mahalleleri ortasına yeni hizmet binası yaptırıyor.
Yeniyer Belediye Başkanı Osman Yılmaz gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, beldenin iki mahallesinin birbirine biraz uzak olması nedeniyle, iki mahallenin ortasına yeni bir hizmet binası yapılmasının bazı sıkıntıları ve serzenişleri ortadan kaldıracağını söyledi.
Yeni hizmet binasının önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Yılmaz [...]

Sorgun Belediyesi iki yeni su kuyusu açtı

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, ilçede yaşanan su sıkıntısının giderilmesi amacıyla 2 yeni su kuyusunun açıldığını belirtti.
Belediye Meclis Toplantısında konuşan Şimşek yaptığı açıklamada, yaz mevsiminin gelmesi, ve yeterli yağış alınmaması dolayısıyla ilçede yaşanan su sıkıntısının Ortaçayır’da açılan iki yeni su kuyusuyla giderileceğini ifade ederek “Ekiplerimiz yaklaşık 2 aydır bu bölgede araştırma çalışmaları [...]

Yaz Kur’an kursları başladı

ORHAN DOĞAN – Sorgun Müftüsü Hasan Görer, okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte yaz Kuran kurslarının da başladığını belirtti.
Görer, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Sorgun’da öğrencilerin Kur’an kurslarına yoğun bir ilgi gösterdiklerini ve sayının her yıl arttığını bildirdi.
Görer, bu yıl tüm köyler dahil olmak üzere, ilçe genelinde 180’in üzerinde cami ve Kur’an kursunda kayıtların yapıldığını ifade ederek, [...]

Sorgun 2’nci noteri bekliyor

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun’da, Adalet Bakanlığı tarafından açılmasına karar verilen 2’nci noter, başvuru olmadığı için açılamıyor.
Gazetemizi ziyaret eden Kırşehir Kaman Noteri Ahmet Ateş yaptığı açıklamada, 2015 yılının Ağustos ayında Adalet Bakanlığı tarafından Sorgun’a 2’nci noterin açılması konusunda karar çıktığını, o günden bu yana 4 kez ilana çıkılmasına rağmen başvuru olmadığı için 2’nci noterin açılamadığını söyledi.
Kendisinin [...]

Ergün: “Başarılarla dolu bir yıl geçirdik”

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Kazım Ergün, 2016-2017 eğitim öğretim yılının, başarılarla dolu dolu geçtiğini belirtti.
Ergün, okul olarak sadece eğitim öğretimde değil, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerde de önemli başarılara imza attıklarını dile getirerek, bu başarılara imza atan öğrencilere ödüllerinin, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci´nin katılımıyla yapılan [...]

Yeniyer ortaokulu, yeni eğitim öğretim yılına yetişecek

ORHAN DOĞAN – Sorgun’un Yeniyer beldesine yapılmakta olan yeni okul binasının, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına yetişeceği açıklandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Yeniyer beldesinin Karakız mahallesinde yapımı devam eden okul inşaatının hızla ilerlediğini, çok önemli bir aksilik olmaması durumunda, Eylül ayına kadar inşaatın tamamlanacağını belirtti.
Ekinci, Karakız mahallesinde öğrencilerin eski belediye binasında [...]

Dr. Temoçin’den kene uyarısı

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Fatih Temoçin kene konusunda vatandaşları uyardı.
Yaz aylarında sık görülen kenenin neden olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi özellikle Haziran ve Temmuz aylarında en üst düzeye ulaştığını belirten Temoçin yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı başlıca hyalomma tipi kenelerin tutunması ile bulaşan, [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu