‘Genel’

Organlarıyla 4 kişiye hayat verdi

İlçemiz Yeniyer kasabasından 53 yaşındaki Niyazi Doğanalp organlarıyla 4 kişiye hayat verdi.
Yüksek tansiyon nedeniyle beyin kanaması geçiren Doğanalp, Yozgat Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede beyin ölümü gerçekleşen Doğanalp’in organları ailesi  tarafından bağışlanarak 4 kişiye hayat verdi.
Ankara’dan organ nakli için Yozgat’a gelen 8 kişilik ekip, yaklaşık 3 saat süren operasyonla beyin ölümü Niyazi Doğanalp’ın karaciğer, sağ böbrek, [...]

Dişli köyünde içme suyu sondaj çalışması

ORHAN DOĞAN – Sorgun’a bağlı Dişli köyünde, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan içme suyu sondaj çalışmaları tamamlandı.
Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Dişli köyünde büyük bir su sıkıntısı yaşandığını, yeni bulunan içme suyu ile sıkıntının yüzde doksan oranında çözümlendiğini söyledi.
Altınpınar,  “Dişli köyü muhtarı ve sakinleri yaşadıkları sıkıntıları bizlere ilettiler. Köylere Hizmet Götürme [...]

Sorgun’da trafik kazası:1 yaralı

ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Sivas istikametinden Ankara istikametine giden Fatih Koç (36)yönetimindeki 58 BJ 556 plakalı otomobil, Sivas Ankara Karayolu Sorgun Çatmasöğüt mahallesi yakınlarında, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucunda takla atarak karşı şeride geçti.
Kazada otomobil sürücüsü Fatih Koç yaralanarak 112 Acil Servis ambulansları ile Sorgun Devlet Hastanesi’ne [...]

Bakan Fakıbaba Yozgat’ta incelemelerde bulundu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, yapılan tarım projelerinin örneklerini yerinde görmek için Yozgat’a geldi.
İlk olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret eden Eşref Fakıbaba burada personel ile birlikte kahvaltı yaptı. Daha sonra Yozgat Valiliğini ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Yozgatlıların [...]

Sorgun’da stat isyanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2014 yılında yapımına başlanılan Sorgun ilçe stadyumunun tamamlanmasına rağmen teslim edilmemesi, Sorgun kamuoyunun büyük tepkisini çekiyor.
Hatırlanacağı üzere ihalesi 2013 yılında yapılan ve 7 milyon lira ödenek ayrılan stat inşaatını üstlenen ilk firmanın iflas etmesi üzerine, inşaat yaklaşık 2 yıl durdu ve bu süre içerisinde inşaatın birçok yerinde maddi hasarlar meydana [...]

Okullarda görevlendirilecek hizmetliler için kura çekimi

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun’da okullarda görevlendirilecek temizlik, bakım ve onarım işçileri için, İş Kur İl Müdürlüğünce kura çekimi yapıldı.
İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Öcal, Yozgat İş Kur İl Müdürlüğü temsilcisi Abdulkadir Karaduman ve Sorgun Noterlik Katibi Nermin Sağ’dan oluşan kurulca yapılan kura çekimine 481 adayın yanı sıra, çok [...]

Patates hasadında işçi sıkıntısı

ORHAN DOĞAN – Yozgat‘ın Sorgun İlçesi’nde başlayan patates hasadıyla birlikte işçi ve Pazar sıkıntısı da baş göstermeye başladı.
İlçeye bağlı Günpınar Köyü’nde alternatif ürün kapsamında 20 dönümlük alana patates eken üretici Yasin Aslan, her yıl ortalama 80-100 ton patates ürettiklerini ancak işçi bulma ve pazarlama noktasında sıkıntı çektiklerini söyledi.
Sorgun’da arazinin ‘Agria’ cinsi patates ekimine oldukça uygun olduğunu ve geçen [...]

Yeniyer 8’inci Geleneksel Aşure Günü yapıldı

MEHTAP DOĞAN – Her yıl Muharrem Ayı’nda Yeniyer Kasabası Ahmetfakılı Mahallesi ilk ve ortaokulu tarafından organize edilen Geleneksel Aşure Günü’nün 8’incisi yapıldı.
Aşure gününe katılan Kaymakam Mustafa Altınpınar gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Yeniyer beldesinde geleneksel hale getirilen Aşure Günü’nün unutulmaya yüz tutmuş güzel bir gelenek olan imece geleneğini de yeniden hayata geçirdiğini belirterek öğrencilere elleriyle aşure [...]

İlçe Daire Müdürleri toplantısı yapıldı

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun’da İl İdaresi Kanunu’nun 40’ıncı maddesi gereğince, ilçe idare şube müdürleri toplantısı yapıldı.
Kaymakam Mustafa Altınpınar başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda Gerçekleştirilen toplantıya ilçede görev yapan tüm kurum müdürleri katıldı.
Toplantı sonrasında gazetemiz muhabirine bir açıklama yapan Kaymakam Altınpınar, ilçede görevli daire müdürlerinin kurumlarıyla ilgili sorunların masaya yatırılarak çözüm yollarının arandığını ifade etti.
Toplantıda özellikle jandarma [...]

İlahiyat Fakültesine yeni bina

Fiziki alt ve üstyapı yönünden gelişimini hızla sürdüren üniversitemiz, bünyesine kattığı yeni fakültelerle büyümeye devam ediyor. Üniversitemiz yönetimi tarafından yapımı için karar alınan İlahiyat Fakültesi yeni binasının yapımı için temel atıldı. Toplamda 7 bin 800 metrekare alanda inşa edilecek İlahiyat Fakültesi binasında kütüphane, konferans salonu, derslikler, otopark alanları bulunuyor. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, ihalesi [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu