‘Genel’

Sorgun’da 14 bin 172 öğrenci ders başı yaptı

YOZGAT – Sorgun’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla birlikte 14 bin 172 öğrenci ders başı yaptı.
Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla Sorgun Yunus Emre ilkokulunda tören düzenlendi.
Tören, İstiklal Marşı’nın ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla başladı.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci öğrenci, öğretmen ve velilerin yeni ders yıllarını kutladı.
Öğrencilere kazasız, belasız ve başarılı [...]

Sorgun Belediyesi yol çalışmaları

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, 2018 yılı planlaması çerçevesinde 48 bin metrekare kilitparke yol çalışması yaptıklarını söyledi.
Gürbüz, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Sorgun ilçe merkezindeki tüm mahallelerde yapılmamış yol bırakmamayı hedeflediklerini ifade ederek “Aydınlıkevler Mahallesi’nde yaklaşık 16 bin metrekare kilitparke yapılırken, Agahefendi Mahallesi’nde 5 bin 411, Ahmet Efendi Mahallesi’nde 3 bin 820, Bahçelievler’de 134, [...]

Pekmez kazanları kuruldu

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde sonbahar mevsiminin gelmesi ve bağ bozumunun başlamasıyla birlikte köy ve beldelerde pekmez kazanları kurulmaya başlandı.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, her yıl olduğu gibi bu yılda kurdukları pekmez kazanlarında 1,5 ton pekmez, 400 kilo ekşi üretmeyi planladıklarını söyledi.
Özcan, Bahadın’da bağcılık ve pekmezciliğin canlanması için yeniden çalışmalara başlandığını, bu çalışmaların AB projesi kapsamında 7 yıldır devam [...]

Sorgun’a biyolojik atık su arıtma tesisi

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz ilçeye bağlı Mükremin Mahallesi yakınlarına biyolojik atık su arıtma tesisinin yapılacağını bildirdi.
Mükremin Mahallesi karşısındaki Yozgat-Sivas karayolunun geçtiği derenin özellikle yaz aylarında çevre köylere büyük rahatsızlık verildiğini ifade eden Gürbüz,  yatağına yakın bir bölgede kurulacak olan biyolojik atık su arıtma tesisi projesinin ihaleye aşamasına geldiğini belirtti.
Başkan Gürbüz gazetecilere yaptığı [...]

Annesi adına Arakan’da su kuyusu açtırdı

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde zahirecilikle uğraşan Mehmet Kılıç, yıllar önce kaybettiği annesi Kadriye Kılıç adına Arakan’da su kuyusu açtırdı.
Kılıç, İnşirah Derneği kanalıyla açtırdığı su kuyusunun bin 500 liraya malolduğunu ifade ederek “İnsan yaşamı, hayatının devamı ve sağlığı için kan ne kadar önemli ise, canlı cansız tüm varlıklar içinde su o kadar önemlidir. Ne yazık [...]

Girişimcilik Eğitimi İşbirliği protokolü imzalandı

YOZGAT – Çalışma ve İş Kurumu Yozgat İl Müdürlüğü ve Sorgun TSO işbirliğinde, 25 kişiye yönelik olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı.
Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan gazetecilere yaptığı açıklamada, girişimcilik eğitimlerinin önümüzdeki süreç içerisinde de devam edeceğini ifade ederek “İŞKUR İl Müdürlüğü ve odamız işbirliğiyle 11-14 Eylül 2018 tarihleri arasında 32 saat [...]

Belediyeler Birliğinden Bahadın’a hibe itfaiye

YOZGAT – Sorgun’un Bahadın beldesine Türkiye Belediyeler Birliği tarafından, İç Anadolu Belediyeler Birliği aracıyla yeni bir itfaiye aracı hibe edildi.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, kasabanın önemli bir ihtiyacını giderecek olan, 750 bin lira değerindeki itfaiye aracını 30 Ağustos teslim aldıklarını belirterek “Bu anlamlı günde Bahadın bir güzel hediyeye de sahip oldu. Türkiye Belediyeler Birlği, iç [...]

Sorgun TSO’dan Yunanistan’la ortak proje

YOZGAT– Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Yunanistan’ın Drama Ticaret ve Sanayi Odası ile “İş Dünyası Aracılığı İle Barış Köprüleri Kurma” isimli projeyi hayata geçirecek.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan; İlk aşamalı başarılı bulunan projemizin toplam bütçesi 140 bin Euro olup hibe tutarı 125 bin Euro’luk kısmı Avrupa Birliği tarafından karşılanacaktır dedi.
2019 [...]

Sorgun Belediyespor’da hedef Efeler Ligi

Erkekler Voleybol 1. Liginde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Sorgun Belediyespor Voleybol takımı 2018-2019 sezon hazırlıklarına Sorgun’da devam ediyor.
Antrenörler Ümit Terzi ve Fikri Ağan önderliğinde günde çift idman yapan Sorgun Belediyespor Voleybol takımı, tam kadro çalışıyor.
Sabah antrenmanında kondisyon ağırlıklı çalışan voleybolcular akşam antrenmanında ise taktiksel çalışmalar yapıyor.
KAMP YERİ ALANYA
Yeni sezon öncesinde mutlak şampiyonluk hedefi ile transfer [...]

20 çocuğa bisiklet hediye edildi

Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından yürütülmekte olan Okul Destek Projesinden yararlanan çocuklara bisiklet hediye edildi.
Ailelerde çocuk adına bir farkındalık oluşturmak, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanları sunmak amacıyla yürütülen, Okul Destek Projesinin etkinliğini arttırmak amacıyla akademik açıdan başarı gösteren sosyal, kültürel ve [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu