‘Genel’

Yozgat Amatöründe bir ilk

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs salgını nedeniyle amatör küme liglerindeki maçların oynatılmamasına karar verdi. Yozgat’ta  da koronavirüs salgını sebebiyle oynanamayan ikinci amatör küme ligindeki takımlar, TFF Amatör İşler Kurulu ile TFF İl Temsilciliği kararı ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu görüşü ile bir üst lige çıkarıldı.
A ve B grubunda mücadele eden toplam 9 takımda birinci amatör kümeye [...]

Keneye karşı koyun banyosu

İlçemizde yürütülen “Koyun Banyosu Projesi” kapsamında, küçükbaş hayvanlar, ilaçlı suda yıkanarak kenelerden temizleniyor.
İlçemize bağlı Külhüyük köyünde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kene ile mücadelede amacıyla, küçükbaş hayvanlar ilaçlı su ile yıkanarak kenelerden temizleniyor.
Külhüyük köyü muhtarlığı hazırladığı “Koyun banyosu projesini”, Sorgun İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi [...]

Sorgun’da kan bağışı kampanyası

YOZGAT – Türk Kızılay Yozgat Kan Bağışı Merkezi tarafından, Sorgun‘da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Eski Belediye Meydanı’nda düzenlenen kampanya ile ilgili AA muhabirine açıklama yapan Kan Bağışı Merkezi Tabibi Dr. Ümit Yıldız, pandemi döneminde Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da kan bağışçıları sayısının düştüğünü, ama şimdi yeniden eski günlerdeki gibi vatandaşların ilgi gösterdiğini söyledi.
Kan bağışı ile ilgili olarak [...]

Sorgun Belediyesinden eğitime destek

YOZGAT – Sorgun Belediyesi Mevlüde Ahmet Doğanay Fen lisesinin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları için destekte bulundu.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, eğitime ve öğrencilere ellerinden geldiği kadar destek olmaya çalıştıklarını, okullardan gelen istekleri belediyenin imkânları ölçüsünde geri çevirmemeye çalıştıklarını belirtti.
Çocukların eğitimlerinin öğretmenlerine, ders dışında zaman geçirdikleri alanların revize edilmesinin ise kendilerine düştüğünü vurgulayan Ekinci [...]

Canından Bezdirilen Çiftçi Pancar Ekmekten Vaz Geçti!

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Çorum Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesinden sonra şekerpancarı üretiminden yaşanan aşırı düşüş hakkında dikkat çekici bilgiler verdi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Yerköy Ziraat Odası’ndan derlediği bilgileri kamuoyuyla paylaşan Keven, Çorum Şeker Fabrikası’nın özelleştirildiği için yazılı olarak altı ay önce talep ettiği bilgileri ise kendilerine ulaştırmadıklarını ifade etti.
“Çorum Şeker Fabrikası [...]

Yozgat’ta yüksek katlara müdahale edecek tek itfaiye aracı Sorgun’da

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, yüksek katlara müdahale edecek tek itfaiye aracının kendilerinde bulunmasının şans olduğunu söyledi.
Sorgun Belediyesi ile birlikte Yerköy Belediyesi itfaiye araçlarının Yozgat’ta çıkan yangına müdahale ederek, söndürmelerinin ardından yaşanan tartışmalar devam ediyor. Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, yüksek katlara müdahale edecek tek itfaiye aracının kendilerinde bulunmasının şans olduğun söyledi. Başkan [...]

Şeker-İş’ten kıdem tazminatı tepkisi

Şeker İş Sorgun Şubesi Başkanı Turgut Gözübüyük, son günlerde çalışma hayatında sıkıntılı bir durum yaşanmasına neden olan kıdem tazminatı tartışması hakkında basın açıklamasında bulundu.
Şeker Fabrikası bahçesinde gerçekleştirilen basın açıklamasında, işsizlik Sigortası Fonu kesintilerinin artırılmak istendiğini, 25 altı ve 50 yaş üstünde çalışanlara daha esnek çalışma getirildiğini ve bu yolla kıdem ve ihbar tazminatı ortadan kaldırılmak [...]

Kaplıcalar kavşağı sinyalizasyona kavuştu

YOZGAT – Yıllardır kazaların yaşandığı ve onlarca insanın hayatını kaybettiği Kaplıcalar Kavşağı, nihayet sinyalizasyona kavuştu.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, kavşağa bu güne kadar imar planı nedeni ile sinyalizasyon yapılamadığını ve imar düzenlemesi ile bu sorunun çözüme kavuşturulduğunu belirtti.
Yapılan düzenlemenin ardından kavşağa konulan sinyalizasyonun hizmete girdiğini ifade eden Ekinci “Karayolları Genel Müdürlüğü’nün istediği düzene kavuşan [...]

Oyuncaklarını Satıp Mehmetçik Vakfına Bağışta Bulundular

Vali Ziya Polat, Mehmetçik Vakfına yardım amacıyla kullanılabilir durumdaki oyuncaklarını satışa çıkartan çocukları makamında kabul edip, tebrik etti.
Yozgat’ın Medrese Mahallesi’nde bir araya gelen yaşları 8 ile 12 arasında değişen çocuklar Mehmetçik Vakfına bağış yapmaya karar verdi. Çocuklar bunun için evlerinde kullanılabilir durumdaki oyuncaklarını bir araya getirdi. Oturdukları sitenin önünde tezgah açarak oyuncaklarını satışa sunan çocuklara, [...]

Sorgun yerel basın kuruluşlarından kurum ve STK’lara tepki

Sorgun’da gazetecilik ve matbaacılık faaliyetinde bulunan işyerleri bazı kurumların işlerini Sorgun’da yaptırmamasına tepki gösterdi.
Sorgun Postası Gazetesi sahibi Şahin Özmen, Sorgun Selam Gazetesi Sahibi Durali Doğan, Sorgun Sıla Haber Gazetesi Sahibi Rasim Doğan, Gerçek Haber Gazetesi Sahibi Halit Yılmaz bir araya gelerek matbaacılık ve gazetecilik sektörlerinin sıkıntılarını masaya yatırdı.
Ortak basın açıklaması yapan gazete sahipleri Sorgun’da kurum [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu