Author Archive

YALAN MI?

YALAN MI?

-En büyük düşmanlık, milletin başında bulunanların, halk arasında bozgunculuk yapmalarıdır. – Mustafa Kemal Atatürk
-Bir politikacı söylediği hiçbir şeye inanmadığı için, diğerleri inanınca şaşırır.-Charles De Gaulle
-Hitler’in Almanya’da yaptığı her şeyin yasal olduğunu asla unutmayın. – Martin Luther King Jr.
-Ülkenizi sevin ama hükümete asla güvenmeyin. – Robert Heinlein
-Siyaset takıntısı olanlardan kaçının. Genellikle zeki ve ilginç olurlar, ama [...]

Sorgun Belediye:0-Fenerbahçe HDİ Sigorta:3

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Fenerbahçe HDİ Sigorta’ya 3-0 yenildik
Sorgun Belediyespor Voleybol takımı, Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımına evinde 3-0 yenildi.
AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 16. haftasında Yozgat temsilcisi Sorgun Belediyespor’a konuk olan Fenerbahçe, Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçı 16-25, 17-25, 18-25’lik setlerle 3-0 kazanarak, 14. galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.
Sorgun Belediyespor takımı maça Samet [...]

Başkan Ekinci’den kursiyerlere ziyaret!

YOZGAT  – Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Belediye, Halk Eğitim Merkezi ve İşkur işbirliği ile açılan mesleki ve el sanatları kursu gören kadın kursiyerleri ziyaret etti.
Sorgun belediyesi tarafından yer tahsisi yapılarak açılan meslek edindirme ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, kadınlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.
Kursiyerleri yerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Ekinci, “Dikiş nakış, bakır [...]

Doğankent’te dokunan kilimleri belediye tanıtacak

Doğankent beldesinde kadınlara yönelik açılan kilim dokuma kursuna devam eden kadınlar, ürettikleri ürünlerin tanıtımını belediye yapacak.
Sorgun ilçesinin Doğankent Beldesinde Belediyenin, İŞKUR ve Sorgun Halk Eğitimi Merkezi ile ortaklaşa açtığı kilim dokuma kursu devam ediyor. Kadınların kursa büyük rağbet gösterdiği, ancak 25 kişinin kursa kabul edebildiği bildirildi.
Belediye Başkanı Sungur, beldede kurulan atölyede üretilen kilimlerin, hem yurt [...]

Minik öğrencilerden engelli vatandaşa destek

YOZGAT – Sorgun Ertuğrul Gazi ilkokulu 4-B sınıfı öğrencileri 125 bin adet mavi kapak toplayıp, bu kapaklar ile alacakları tekerlekli sandalyeyi  engelli vatandaşa hediye edecek.
Ertuğrul gazi ilkokulu 4-B sınıfı öğretmeni Ali Aydoğan,öğrencileri ve velileriyle birlikte,  4 ay gibi bir sürede topladıkları 125 bin adet mavi kapak ile tekerlekli sandalye alacaklar ve bu sandalyeyi, engelli Halil [...]

YHT’de çalışmalar aralıksız sürüyor

Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı ile ilgili bir taraftan yüksek gerilim hattı çalışmaları sürdürülürken, diğer taraftan da deneme sürüşlerine devam ediliyor.
ANKARA-Tiflis bağlantılı Yüksek Hızlı Tren projesinin ilk etabını oluşturan Ankara-Yozgat-Sivas arasında, altyapı çalışmaları tamamlanan kesimlerde test sürüşleri devam ederken, bazı kesimlerde ise altyapıyla birlikte yüksek gerilim hattı çalışmalarına hız verildi.
Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesinde sona [...]

Sorgun TSO’dan mesleki yeterlik sınavı

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı yapıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri ile Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılan protokol kapsamında, korona virüs tedbirleri çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak yapılan sınava 44 kişi katıldı.
Sorgun Ticaret ve Sanayi [...]

Keven’den araç muayene ücretlerinin düşürülmesi için önerge

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında verilen hizmetin yeniden planlanması gerektiğini söyledi. Araç muayene ücretleri ile verilen hizmetin orantılı olmadığını söyleyen Keven, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yanıtlaması için bir soru önergesi verdi.
“TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında hususi araçlar iki yılda bir, diğer yolcu ve yük taşıyan araçlar ile ticari [...]

Sahte altın satıcıları yakalandı

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesi Hanbaşı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan kuyumcu Semih Babayiğit müşteri kılığındaki biri kadın, üç dolandırıcı tarafından dolandırıldı, o anlar işletmenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı..
Ellerindeki sahte altınları kuyumcuya satan üç dolandırıcı polisin gerçekleştirdiği operasyon sonrasında yakalandı.
Edinilen bilgilere göre kuyumcuya müşteri kılığında giren biri kadın, üç dolandırıcı ellerindeki sahte altın bileziği [...]

Siyasal vahşet

Siyasal vahşet

Ülkemiz sık sık toplumsal olayların alanı olmaktadır. Günümüzün değişik sorunlarına karşı duyarlıklar kimi tepkileri çekmekte, yaşanan durumlar da niteliğine göre olumlu ya da olumsuz karşılıklar bulmaktadır. Siyasal olayların ilgilisine ve yanlarına göre değerlendirilip benimsenmesi ya da benimsenmemesi nasıl doğalsa ekonomik olaylar da yöneticilerin uygulamalarına göre karşılanıp nitelendirilmektedir. Siyasal değerlendirmelerle yapılan bu çalışmalar toplumsal durumun ölçekleri [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu