Author Archive

Güzel Sanatlar Lisesi ve Fen Lisesi Ziyaret Edildi

Yozgat Valisi Kadir Çakır, okul ziyaretleri kapsamında Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi ve Şehitler Fen Lisesini ziyaret etti.
Ziyaretine Güzel Sanatlar Lisesinden başlayan Vali Çakır, müzik, resim ve heykel uygulama sınıflarını dolaşarak öğrencilerle sohbet edip sorunlarını dinledi.
Yapılan çalışmaları oldukça beğenen Vali Çakır, her alanda yetenekli insanlara ihtiyaç olduğunu söyleyerek öğrencileri tebrik edip başarılarının devamını diledi.
Daha sonra [...]

Soest Ülkü Ocakları’ndan Engellilere 16 Akülü araba

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci’nin girişimleri ile Hollanda’daki Türk Federasyonu’na bağlı Soest Ülkü Ocakları tarafından gönderilen 16 akülü engelli aracı, Sorgun Engelliler Umut Derneği ve Spor Kulübü’ne teslim edildi.
Akülü araçların teslim töreninde konuşan Belediye Ekinci, engelliler için akülü sandalye gönderen Hollanda Türk Federasyonu’na teşekkür etti.
Yurt dışına giden ancak vatanını ve vatandaşını unutmayan [...]

Kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu mantar tesisinde hemcinslerine istihdam sağladı

Sorgunlu kadın girişimci Merve Akgül, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu desteklerinden yararlanarak Aşağıcumafakılı köyünde kurduğu mantar üretim tesisinde yaklaşık 20 kadına da iş imkanı sundu
YOZGAT – Yozgatlı kadın girişimci Merve Akgül, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteklerinden yararlanarak kurduğu mantar üretim tesisinde, yaklaşık 20 köylü kadına da iş imkanı sağladı.
TKDK’nin hibe desteklerinden [...]

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle program düzenlendi.
Sorgun Engelliler Umut Derneği tarafından Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Törende konuşan Dernek Başkanı Süleyman Özdemir, son yapılan istatistiklere göre Türkiye’de 7 milyon 500 bin engelli bulunduğunu söyledi.
Engellilere uygun ortamların sağlanması, eğitim kurumlarının, sokakların, ulaşım araçlarının engellilere [...]

Veliler kitap okumada yarışacak

YOZGAT -  TOKİ Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi ‘Kaybedeni Olmayan Tek Yarışma’ ödüllü kitap okuma yarışması düzenliyor.
Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu lisesi Rehberlik Öğretmeni Murat Eryürek tarafından organize edilen kitap okuma yarışması, 4 Ocak’ta okul öğrenci velilerine yönelik gerçekleşecek. Dereceye giren velilere çeşitli hediyeler verilecek.
Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, bu tür yarışmaların çoğunlukla öğrencilere [...]

3 Puanı son dakikada kaçırdık

SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi 5′inci grupta mücadele veren sarı siyahlılar, deplasmanda 2-0 öne geçtiği maçta, son saniyelerde yediği gol ile Pozantı Gençlikspor ile puanları paylaşıp, tek puana razı oldu.
SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi Beşinci Grupta mücadele eden Sorgun Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Pozantı Gençlikspor ile son dakikada kalesinde gördüğü gol ile 2-2 berabere kaldı. Müsabakaya [...]

ORAN’dan Proje Sahiplerine 275 Milyon Lira Destek

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Sivas’ta yapıldı.
Valilik ek bina toplantı salonunda gerçekleştirilen programa, Vali Salih Ayhan, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Valimiz Kadir, Çakır, Sivas Belediyesi Başkanı Hilmi Bilgin, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, STSO Başkanı Mustafa Eken [...]

KOP Bölgesinin Jeotermal Kaynakları Değerlendirilecek

KOP Bölgesi Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesinde Genişletilmiş Sektörel İstişare Toplantısı Yapıldı.
KOP İdaresi ile TÜBİTAK TÜSSİDE iş birliğinde yürütülen ‘KOP Bölgesi Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesi’nin Genişletilmiş Sektörel İstişare Toplantısı Konya’da yapıldı. Bölgenin jeotermal kaynaklarının etkinliğinin artırılmasına yönelik eylem planlarının oluşturulacağı projede Tarım ve Turizm sektörlerinde özel oturumlar gerçekleştirildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) [...]

Yozgat Şehir Hastanesi Orta Asya’ya da Rol Model Oluyor

Yozgat Şehir Hastanesi Tecrübelerini Paylaşıyor
“Seviye 7 Tam Dijital Hastane’’ sertifikasına sahip  Yozgat Şehir Hastanesi, yerli ve yabancı sağlıkçılara eğitim sahası olmayı sürdürüyor.
YOZGAT/ Yozgat Şehir Hastanesi, ABD’de kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society/ Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) yetkililerinin denetimlerinden başarıyla geçerek elde ettiği “Seviye 7 Tam [...]

Sorgun İlçe Stadı ışıklandırıldı

YOZGAT – Spor Toto Bölgesel Amatör ligi takımlarından Sorgun Belediyespor’un maçlarını oynadığı Sorgun İlçe Stadı, ışıklandırıldı.
Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent Tunçer, Sorgun’un ikisi Yozgat Amatör Lig, biri de Bölgesel Amatör Lig olmak üzere üç futbol takımının bulunduğunu, okulların da futbol turnuvaları düzenlediği aylarda, antrenman saatlerini ayarlamakta bazen sıkıntı yaşadıklarını belirtti.
Buna tek çözümün [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu