Author Archive

MHP Sorgun’da seçim bürosu açtı

Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart yerel seçim öncesi İlçemizin Belediye Başkanı Adayı M.Erkunt Ekinci’nin seçim bürosu açılışını yoğun kalabalığın katılımı ile gerçekleştirdi.
Açılış törenine MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MHP Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan, MHP Kayseri İl Başkanı  Serkan Tok, Sorgun İlçe Başkanı Yusuf Kutlusoy ve ilçe başkanları, Sorgun Ülkü [...]

Sorgun ilçesi TANAP projeleri tanıtıldı

Sorgun Kaymakamlığı tarafında organize edilen bir toplantıda TANAP tarafından Sorgun’da hayata geçirilen projeler tanıtıldı.
Bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Mustafa Altınpınar, TANAP Direktörü Fatih Erdem, Yatırım Müdürü Gizem Kurt, Yatırım Yönetimi Uzmanı Pınar Kavak, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Programın sunumunu yapan Kaymakamlık Proje Koordinatörü Yusuf Ünal, TANAP tarafından bu güne kadar Sorgun’da [...]

24 projeye eğitim ve danışmanlık desteği verilmesi amacıyla TEKNİK DESTEK İMZALARI ATILDI

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ORAN, 2018 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık dönemi başvuru sonuçlarını açıkladı. 24 proje toplamda 120 gün danışmanlık ve 170 gün eğitim desteğinden yararlanmaya hak kazandı.Projelerin toplam bedelinin yaklaşık 1 Milyon TL olması planlanmaktadır.
Kayseri-Sivas-Yozgat illerini kapsayan faaliyet alanıyla bölgesinin kalkınmasına önem veren ve bu anlamda önemli projelere imza [...]

Mehmet Akif Ersoy hentbolda şampiyon

Sorgun ve Yozgat’ın Temsilcileri şampiyon OKUL Sporları kapsamında gerçekleştirilen yıldız kızlar ve erkekler Hentbol il birinciliği müsabakalarında final oynayan Sorgun ve Yozgat temsilcileri şampiyonluk turu attı.
Rıza Kayaalp Spor Salon’unda oynanan müsabakalarda finale kalan dört takım birbirlerini yenebilmek adına kıyasıya mücadele ettiler. Erkeklerde finalde Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Yozgat Merkez Atatürk İmam Hatip Ortaokulu [...]

Sorgun engelliler, Samsun’u geçti

Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü basketbol takımı, Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Ligi B Grubu’ndaki rakibi Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü takımını 64-60 yenerek, ligdeki çıkışını sürdürdü.
Rıza Kayaalp Spor Salonu’ndaki karşılaşmayı bir grup spor severde yakından takip etti. Sorgun ekibine destek veren taraftarlar, her iki takımı da verdikleri mücadelede zaman zaman alkışladı. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli [...]

MHP Belediye Başkan Adayı Ekinci’den yerel basına ziyaret

YOZGAT – MHP Sorgun Belediye Başkan Adayı M.Erkut Ekinci, Sorgun’da hizmet veren yerel basını ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Ekinci, yerel basının kamuoyunu bilgilendirme noktasında önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek “Amacımız sadece MHP’nin değil tüm Sorgun’un belediye başkan adayı olmaktır. Allah nasip ederse göreve geldiğimizde tarafsız şekilde, objektif yönetimle, şeffaf, üretken bir belediyecilikle tüm Sorgunluların [...]

Başarılı polislere ödül

YOZGAT – Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, görevlerinde başarılı olan 10 polis memuruna başarı belgesi verdi.
Kaymakamlık Makamında düzenlenen belge töreni sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mustafa Altınpınar günümüz gençliğinin en büyük düşmanı olan madde bağımlılığı ile toplum olarak mücadelenin şart olduğunu, asıl mücadelenin ise uyuşturucu baronlarıyla yapılması gerektiğinin altını çizdi.
Sorgun İlçe  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde görev [...]

Gitar ve saz kursuna yoğun ilgi

YOZGAT – Sorgun Gençlik Merkezi tarafından açılan gitar ve saz kursu yoğun ilgi görüyor.
Sorgun Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Bakır, Gençlik Merkezi’nde açılan kurslara 10 yaş ve üzeri öğrencilerin katıldığını, ancak 60 öğrencinin üzerinde başvuru olması nedeniyle kursları 3 gruba ayırdıklarını ifade etti.
Bakır, 3 ay süreyle devam edecek olan kurslar öncesinde velilerle bir toplantı yapıldığını ve [...]

Vali Çakır okul müdürleriyle bir araya geldi

Yozgat Valisi Kadir Çakır, il merkezinde görev yapan okul müdürleri ile bir araya gelerek, eğitimin kalitesinin attırılması amacıyla toplantı gerçekleştirdi.
Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Valimiz Kadir Çakır okul müdürlerine önemli uyarılarda bulundu. Vali Çakır yapılan tüm işlerin özünde insanın olduğunu belirterek okul müdürlerine bu kaynağı sizlere emanet ediyoruz dedi.
Vali Çakır; “Siz çok önemli bir kurumun [...]

Diyabet Derneği Açıldı

Yozgat’ta Diyabet Derneği kuruldu. Diyabetli hastaları bir araya getirmek, farkındalık oluşturmak için,12 yaşında diyabetli çocuğu olan Sağlık Müdürlüğü AR-GE Birim SorumlusuMeltem Yılmaz tarafından Yozgat Diyabet Derneği kuruldu. Dernek yönetiminde; Oktay Yıldırım, Dilara Karakoç, Zübeyde Uyar, Tuba Bozkurt Türkmen, Emine Karaca, Zeynep Ersoy bulunuyor.
Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, her [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu