Author Archive

Sel ve doludan zarar gören köylerde inceleme

Yozgat merkeze bağlı Topçu, Gökçekışla ve Lök köyü ile Şefaatli ilçesine bağlı Paşaköy, İbrahimhacılı, Saatli ve Kızılyar köylerinde incelemelerde bulunan Valimiz Kadir Çakır, köy halkının sorunlarını dinledi.
Yozgat’ta dolu ve selden zarar gören köylerde ekili ve dikili alanlarda incelemelerde bulunan Vali Kadir Çakır, afet sonrası meydana gelen hasarları yerinde inceledi.
Vali Çakır’ın köylerde yaptığı incelemelerde, İl Tarım ve Orman Müdürü Ziyaattin [...]

Talihsiz öğrenci toprağa verildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Sercan Bolat, memleketi Sorgun ilçesinde doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı.
Ankara Sincan’da 100. Yıl İmam Hatip Ortaokulu’nda YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavına giren Sercan Bolat (24) sınav esnasında fenalaşarak başını yere çarpmış ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Sercan [...]

Sorgun HEM Yıl Sonu Sergisi açıldı

YOZGAT – Sorgun Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıl sonu sergisi törenle açıldı.
Özel bir işyerinde açılan serginin açılışına Belediye Başkan Vekili Lütfi Şener, İl Milli  Eğitim Müdür Vekili Fatih Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, İlçe Müftüsü Hasan Görer ve davetliler katıldı.
Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan [...]

Başkan Ekinci’den çocuklara karne hediyesi

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci,  başarılı olan 8 öğrenciye karne hediyesi olarak bisiklet hediye etti.
Ekinci, bütün bir yıl çalışıp, çabalayıp, büyük emek harcayarak başarılı olan çocukların bir ödülü hak ettiğini ifade ederek “Şimdi bu çocuklarımızın ödüllendirilmesi gerekiyor. O nedenle kendilerine birer adet bisiklet hediye edeceğiz. Ancak çocuklarımızdan isteğimiz karne hediyesi olarak verdiğimiz [...]

Sınavda kullanılan kalem ve silgiler köy öğrencilerine

YOZGAT – Tüm ülke genelinde olduğu gibi  Yozgat’ın Sorgun ilçesinde de yapılan TYT ve AYT sınavlarında kullanılan kalem ve silgiler, köylerde eğitim öğretim gören öğrencilere gidecek.
Sorgun Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Enver Taşkın, bu amaçla gönüllülerden gruplar oluşturduklarını ifade ederek “Bu sınav döneminde ilçemizde yaklaşık 4 bin öğrenci sınava giriyor. Sınavın iki gün yapıldığını düşünecek olursak bu [...]

Sorgun TSO da dış ticaret semineri

YOZGAT – Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenledi.
Sorgun TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hilal Taşçıoğlu Öngeoğlu ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Günay Mutlu konuşmacı olarak katıldı.
Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan seminerde; [...]

Başarılı öğretmenlere belge verildi

YOZGAT – 2018-2019 eğitim öğretim yılında çalışmalarında başarılı olan öğretmenler Kaymakam Mustafa Altınpınar tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.
Sorgun Öğretmen Evi’nde yapılan törene Kaymakam Mustafa Altınpınar, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Törende konuşan Kaymakam Altınpınar, ilçede eğitim öğretim seviyesinin [...]

Kıbrıs gazilerine madalya

Sorgun ilçesinde Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan Kıbrıs Gazilerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni düzenlendi.
Kaymakam Mustafa Altınpınar, milletlerin kahramanlarıyla var olacağını, kahramanlarıyla yaşayacağını, bu kahramanların fedakarlığı sayesinde geleceğe güvenle bakacağını vurgulayarak “Milletimizin, vatanımızın bağımsızlığı uğruna canını hiçe sayan bu kahramanlarımıza çok şeyler borçluyuz. Bu gün burada Kıbrıs Barış Harekatında aynı [...]

“ALS’yi başka kas ve sinir hastalıklarıyla karıştırmayın”

YOZGAT/ Yozgat Şehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Halil Önderin, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalık olan ve kaslarda güçsüzlük ile erimeye yol açan ALS’nin farklı kas ve sinir hatalıklarıyla karıştırılmaması gerektiğini bildirdi.
Dr. Halil Önder, ‘’21 Haziran Dünya ALS Günü’’ nedeniyle yaptığı bilgilendirme [...]

Yozgat Şehitler Fen Lisesi’nde Proje Eğitimi

Yozgat Şehitler Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Öğretmenler için Proje Danışmanlığı Eğitimi” etkinliği 19 Haziran 2019 günü okul öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Yaklaşık 30 civarında öğretmenin faydalandığı programda Yozgat Bozok Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Doç. Dr. Orhan Er ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz tarafından eğitim seminerleri verildi.
Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu