Author Archive

Saraykent’te sokak hayvanlarına kısırlaştırma

YOZGAT – Yozgat’ın Saraykent ilçesinde sokak hayvanları Veteriner Hekim Mehmet Salih İnan tarafından kısırlaştırılıyor.
İnan gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıl içerisinde 30 sokak köpeğinin kısırlaştırıldığını ve kısırlaştırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
İnan kendi işyerinde 3 elemanla kısırlaştırma işini yaptıklarını ve kısırlaştırılan köpeklerin tekrar doğal ortama bırakıldığını belirtti.
Saraykent’te 200 e yakın sokak köpeği bulunduğu bilgisini veren [...]

Duraklar matematik dershanesi gibi

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde şehir içi halk minibüsü durakları, matematik dershanesine döndü.
Sorgun Belediyesi, yeni başlattığı bir uygulama ile ilçe merkezinde bulunan durakları, zihinden matematiksel işlemlerin yapıldığı afişlerle donattı.
“Durakta matematik” adı altında hayata geçirilen proje ile ilgili gazetemiz muhabirine açıklama yapan Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, şubat tatilinin başladığı bu günlerde duraklarda bekleyen öğrencilerin [...]

Lidere boyun eğdik

TFF Üçüncü Ligi Üçüncü Grup’ta mücadele eden Yozgatspor, yeni teknik direktörü Cemal Çıldır gözetiminde çıktığı ilk müsabakasını kaybetti.
Lider Karacabey Belediyespor ile deplasmanda karşı karşıya gelen kırmızı siyahlı ekip, güçlü rakibi karşısında iyi bir oyun ortaya koymasına karşılık kalesinde gördüğü 2 gole engel olamayınca sahadan 2-0 mağlup ayrıldı.
Yeni teknik ekibi ile geçmişe nazaran biraz daha toparlanmış [...]

Futbolda İdmanyurdu 1925 e yenildik

Hafta sonu evinde İdmanyurdu 1925 ile karşılaşan Sorgun Belediyespor Futbol takımı, geçen hafta olduğu gibi bu haftada öne geçtiği maçı 2-1 kaybetti.
Sorgun İlçe Stadında cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maçta takımımız maça iyi başlayan taraf oldu.
11. Dakikada sol kanattan gelişen atağımızda İdmanyurdu 1925 oyuncular faul yapıca ceza sahası sol köşesine yakın bir yerden serbest atış kazandık. [...]

Sorgun Belediyesi’nden yaban hayatına destek

YOZGAT – Sorgun Belediyesi, yaban hayatına destek olmak amacıyla ilçenin farklı noktalarına yiyecek bıraktı.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, bu yıl ilk kez kar yağışı görüldüğünü ve kar kalınlığının arazide 15-20 santimetreyi bulduğunu, bu nedenle de hayvanların yiyecek bulmakta zorlandıklarını belirtti.
Başkan Ekinci, kar yağmadan önce de düzenli olarak sokak hayvanları için belirli noktalara mama bıraktıklarını [...]

Yozgat’ta “Saya gezmesi” etkinliği

YOZGAT’ın İnceçayır Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, eski bir Orta Asya geleneği olan ‘Saya Gezmesi’ etkinliğini gelecek kuşaklara aktarabilmenin mücadelesini veriyor.
İnceçayır köyünde ilki 2107 yılında gerçekleştirilen gelene bağlı etkinlik kapsamında, küçükbaş hayvan sahiplerinin evlerden, un, yağ, yumurta, ekmek, bulgur gibi yiyecekleri maniler eşliğinde toplanması, sonrasında da bunların pişirip, hep birlikte yemesi şeklinde gerçekleştiriliyor.
Saya Gezmesinin, Türk [...]

ÇEKEREK BAĞCILIĞINININ GELİŞTİRİLMESİ PANELİ DÜZENLENDİ

Üniversitemiz ve Çekerek Belediyesi ile ortaklaşa “Çekerek Bağcılığının Geliştirilmesi” konulu panel düzenlendi. Çekerek Kaymakamlık Salonu’nda yapılan panelemoderatör olarak Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Güngör Yılmaz, Bağcılık konusunda uzman olan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim üyeleri Prof.Dr. Rüstem Cangi ve Doç.Dr. AdemYağcı, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Emine Sema Çetin ile Tokat Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü [...]

Ligde üst üste 7’inci yenilgimizi aldık

Axa Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor ligde oynadığı müsabakalarda üst üste 7. Yenilgisini aldı.
Hafta ortası Salı günü İzmir deplasmanında Arkas ile karşılaşan ve 3-1 kaybeden Sorgun Belediyespor, cumartesi günü İstanbul Haldun Alagaş Spor Salonu’nda oynadığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor (İBB) maçını da aynı skorla 3-1 kaybetti.
İBB maçına kesin galibiyet parolası ile çıkan  Sorgun [...]

SORGUN MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN

SORGUN MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN

S AT IS
YAPILACAK TASIN
MAZ MALLAR

Sıra
No:
Mah/Köyü
Mevkii
Ada
Parsel
Cinsi
Yüzölçümü
(m2)
Hazine
Hissesi
İmar Durumu / Fiili Durumu
Tahmini Bedeli (TL)
G.Teminatı
(TL)
İhale Tarihi
İhale Saati

1
Karaiık Köyü
Köçekli
110
21
Ham Toprak
1.439,62
Tam
İmarsız / Boş
10.000,00
3.000,00
07.02.2020
10:00

2
Karalık Köyü
Köy İçi
101
947
Ham Toprak
508,40
Tam
İmarsız / Boş
2.550,00
765,00
07.02.2020
10:15

1- -Yukarıda                özellikleri belirtilen Taşınmaz Mallar 2886 Sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca AÇIK TEKLİF usulü ile hizalarında gösterilen tahmini bedeller üzerinden belirtilen gün ve saatte Sorgun Malmüdürü Makam odasında toplanacak komisyon marifetiyle satışı yapılacaktır
2- [...]

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI SORGUN İLCE MÜDÜRLÜĞÜ

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI SORGUN İLCE MÜDÜRLÜĞÜ

ÖRTÜ ALTI KURULUMU-SERA ALIMI (1008 METREKARE) alımı 4734 sayılı Kamu ihale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir, ihaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası      : 2020/38980
1- İdarenin
a) Adresi   : ÇAY MAHALLESİ İLYAS ARSLAN BULVARI N0:04 66700
SORGUN/YOZGAT
b) Telefon ve faks numarası          : 3544151022 – 3544151024
c) Elektronik Posta Adresi               [...]

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu